Anasayfa » Manşet » 22 yıllık Feronya Otel 2 milyon TL’ye renove ediliyor

22 yıllık Feronya Otel 2 milyon TL’ye renove ediliyor

İstanbul’un kalbinde, Taksim Talimhane bölgesinde 22 yıldır turizme hizmet veren Feronya Otel, 2016 yılında başlattığı yenileme çalışmalarına aşama aşama devam ediyor. Geçen süreçte odalar ve genel alanlar kapsamında yenileme faaliyetlerini sürdüren dört yıldızlı otel, 2 milyon TL bütçe ayırdığı projeyi 2018 ilkbaharında tamamlayarak konuklarını yeni yüzüyle ağırlamayı hedefliyor.

Ülfet Silahtaroğlu: “Yenileme için 2 milyon TL bütçe ayırdık”

Renovasyon projesine ilişkin bilgiler aldığımız Feronya Otel Genel Müdürü Ülfet Silahtaroğlu projeyi şöyle anlattı: “Otelimizde açıldığımız günden itibaren misafirlerimizin memnuniyeti ve beklentileri önceliğimiz oldu. Bu doğrultuda aldığımız bir karar ile 2016 yılından başlamak üzere2 milyon TL tadilat bütçesi ile çalışmalarımızı planladık. 102 oda, 1 ana restoran, 3 toplantı salonu, snack bar ve lobi bardan oluşan 4 yıldızlı otelimizde, kadın yöneticilerin olma avantajını da kullanarak, tüm detayları ile misafirlerimize evlerinin sıcaklığını yaşatmak ve en iyi hizmeti vermek genel bakış açımızdır. Bu anlamda hemen her yıl düşük sezonlarda elimizi otelin üstünden hiç çekmeyerek; zaman zaman minik dokunuşlarla zaman zaman da kapsamlı değişikliklerle otelimizi yeniliyoruz. Son yıllarda yaptığımız tadilatlarımızda önceliğimiz misafirlerimizin konforunu arttırmak olmuştur.

 

“Hijyene öncelik verdik”

Silkar Holding iştiraklerinin malzeme ve hizmet destekleri ile çalışmaları sürdürülen yenileme çalışmasında hijyen konusuna ayrıca önem verdiklerini anlatan Ülfet Silahtaroğlu, “Bu çerçevede halı ile kaplı olan odalarımızı tamamen parke ile yeniledik. Banyolar komple kendi bünyemiz olan Silkar Madencilik’ten özenle seçilmiş yüzey kaplamaları kullanılarak yenilendi. Tüm tekstil ürünlerini değiştirdik, yataklarımızı yeniledik, ek yatak kullanımı için ana yatak rahatlığında yenilerini aldık, aynı şekilde oda koltuk döşemelerimiz yenilendi. Zaman içinde verimini yitirdiğini düşündüğümüz oda klimaları son teknolojiye uygun ürünlerle değiştirildi. Oda TV’leri değiştirildi, duvar kaplamaları yenilendi ve boyandı.

“Çalışanlarımızı da düşündük”

Genel alanlarımızda ise; alt yapı su tesisatları, ısıtma ve soğutma sistemleri yenilendi, asansörlerimiz  değiştirildi. Lobi ve bar koltuk döşemeleri yenilendi, ahşap alanlar cilalandı. Misafir alanları dışında personel kullanım alanları da tamamen renove edilerek çalışanlarımız için de huzurlu bir çalışma ortamı sağlandı.”

 

2018 ilkbaharında tamamlanması planlanıyor

Feronya Otel’in yenileme çalışmaları teknik hizmetler aşamasında Silkar Şirketler Grubu bünyesindeki teknik ekipten, mimari hizmetleri ise Silkar Mermer -Mozaik ürün proje tasarımlarını yürüten Ayşenur Arık ve beraberinde ki profesyonel ekip tarafından yürütülüyor. Silahtaroğlu, “Projenin son ayağında kahvaltı salonumuzun tadilatını yapmaktayız. 150 kişi kapasiteli aydınlık salonumuzu komple yeniliyoruz. Yer kaplamaları, perdeler, klima sistemleri vs. tamamen değiştiriliyor. 2018 ilkbaharında yenilenme çalışmalarımızı tamamlamayı, misafirlerimize çok daha memnun olacakları bir ortam da en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

İnceleyin

Hakkıyla Sağlıkçı: Banu Başaran

Röportaj: Hatice Ünal Bilen  Fotoğraflar: Hakkı Günerkan Banu Başaran, sağlık sektörünün en faal kadınlarından biri. ...