Anasayfa » Fuar » 6. ACE of M.I.C.E. fuarı kapılarını açtı!

6. ACE of M.I.C.E. fuarı kapılarını açtı!

Türkiye’nin ilk ve ‘’tek’’ etkinlik, toplantı ve kongre endüstrisi fuarı ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines “Connecting Dots” mottosuyla altıncı defa global MICE endüstrisini ağırlıyor. 20-22 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın açılış seremonisi gerçekleşti.

Seremoninin açılış konuşmalarını; KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri ATAOĞLU, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi USTA, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Firuz BAĞLIKAYA, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Vekili Onur GÖZET, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sayın Bahadır YAŞIK, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Sayın Emre MENEVŞE, Rixos Hotelleri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fettah TAMİNCE ve Turizm Medya Grubu Başkanı Sayın Volkan ATAMAN gerçekleştirdi.

500’den fazla profesyonel bir araya geldi

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında yurtdışı pazarından katılacak 254 uluslararası nitelikli MICE profesyoneli ve 500’ün üzerinde yerel profesyonel,  fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek. 3 gün boyunca, fuara 15.000’den fazla profesyonel ziyaretçinin katılım gösterecek.

Bütçe hacmi 20 Milyar TL’yi aşıyor

2019 yılı için Uluslararası Hosted Buyer programı kapsamında ağırlanacak firmaların yıllık etkinlik ve toplantı bütçesi 20 Milyar TL’yi aşarken, satın alıcılar ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Hindistan ve Asya ülkelerinden geliyor.

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman

Volkan Ataman: “nitelikli turizme katkı sağlıyoruz”

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, açılış konuşmasında şu noktaların altını çizdi:

“Büyük bir çaba ve emekle, her yıl Türkiye ve global MICE sektörünü bir araya getirerek ülkemiz ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz. Bu yıla hazırlanırken, en büyük motivasyonumuz ülkemiz ve sektörümüzün bu alanda kalkınmasını sağlamaktı. Son 6 yıldır, ACE of M.I.C.E. fuarıyla nitelikli turizme büyük oranda katkı sağlıyoruz. 6 yılda, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ı 93.861 MICE profesyoneli ziyaret etti. Uluslararası Hosted Buyer Programıyla 41 ülkeden 1179’den fazla incentive firmasını, PCO’ları, DMC’leri, uluslararası dernekleri, kurumsal firmaları ve markaları ağırladık. Türkiye MICE endüstrisinden 2753 yerel satın alıcı fuarımız kapsamında ağırlandı. 6 yılda, toplamda 37.515 B2B görüşme gerçekleştirildi. Konferans programlarımızda ise 224 farklı oturumda dünyanın en ünlü markalarının üst düzey yöneticilerinden 304 yerli ve yabancı konuşmacı yer aldı.” Şeklinde konuştu.

Fuar boyunca katılımcıları keyif dolu iş bağlantıları bekliyor

Gala Yemeği

20 Şubat akşamı 550 kişinin katılımıyla İstanbul boğazının en muhteşem mekanlarından biri olan PORTAXE’da gerçekleşecek gala yemeğinde uluslararası ve yerel katılımcılar, hosted buyer’lar ve konuşmacıların aynı masa etrafında bir araya getirerek networkun devamlılığı sağlandı. Gecenin devamında Uluslararası Hosted Buyer’ların ve konuşmacıların katılımıyla boğaz turu gerçekleşti.

“Yılın en iddialı partisi bu akşam!

Fuarın ikinci günü olan 21 Şubat 2019 tarihinde, 41 ülkeden 1500 MICE profesyoneli muhteşem bir parti eşliğinde Beşiktaş Dorock XL’de bir araya gelecek. Ulusal ve uluslararası hosted buyerlar, katılımcı firmalar, konuşmacılar, uluslararası MICE dernek başkanları, basın mensupları, sanat, iş, cemiyet hayatı ve spor camiasından çok özel isimlerin davetli olduğu partide, video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşatılacak.Speakers Corner 2019

Global MICE sektörünün en büyük marka ve isimlerini bir araya getirmeye devam eden ACE of M.I.C.E. by Turkish Airlines 2019 Konferans Programında, etkinlik endüstrisinin yeni iletişim teknolojileri ışığında geçirdiği değişim sürecinden esinlenerek deneyimsel pazarlama ve deneyim tasarım, destinasyon pazarlaması, etkinlik teknolojileri ve espor temalarını işleniyor.

Dev Markalar bu fuarda!

Deneyimsel Pazarlama ve Deneyim Tasarımı konularında dünyanın lider etkinlik ve yönetimi şirketi GES’in Uluslararası Genel Müdür Yardımcısı Jason Popp; PICO Global Marka Etkileşimi Direktörü Gregory Crandall; Sila Sveta’dan Anastasia Filatova; küresel pazarda lider deneyimsel pazarlama ajansları Jack Morton Worldwide’dan Caspar Mason ve Freeman XP’den Jordan Waid konferans programı kapsamında ACE of M.I.C.E.’da!

Bunların yanında Kurumsal İletişimciler Derneği Paneliyse; SOCAR Türkiye, TAB Gıda, Pepsi Co, Sabancı Üniversitesi gibi markaların iletişim yöneticilerini buluşturuyor.

Çelebi Havacılık Holding sponsorluğunda düzenlenen Destinasyon Pazarlaması oturumlarında ICCA Paneli; Rusya, Seul, Sırbistan, Güney Afrika ve Abu Dhabi gibi destinasyonların turizm otoriteleri ve kongre bürolarının başkanlarını, ICCA Avrupa direktörünün moderasyonunda gerçekleşecek panelde buluşturuyor.

Hızla yükselen trend e-spor’un en önemli isimlerini ağırlayacak

Vestel sponsorluğunda düzenlenen E-spor oturumları ise Kaan Kural ve Tunç Berkman moderasyonunda iki farklı panele ev sahipliği yapacak. RIOT Games, Netmarble’ın yöneticileri ve Türkiye Espor Federasyonu gibi endüstrinin kilit aktörlerini bir araya getirecek panellerde, E-spor’un geleceği ve etkinlik endüstrisine ve markalara vaat ettikleri ele alınacak.

İnceleyin

I-MICE’den ‘Salda Gölü ve Kaz Dağları’ manifestosu!

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) İcra Kurulu, son dönemde büyük tepkilere yol açan Salda Gölü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz