Anasayfa » Manşet » Afyon’da 120 Milyon Dolarlık Yeni Bir Otel Yükseliyor

Afyon’da 120 Milyon Dolarlık Yeni Bir Otel Yükseliyor

PVC, alüminyum doğrama sistemleri ve mimari cam üniteleriyle sektörünün en güvenilir isimlerinden olan Özgür Yapı, 5 yıldızlı termal otelini 120 milyon dolarlık yatırımla Afyon’da hayata geçiriyor. 97 bin metrekare alan üzerine kurulan Akrones Thermal & SPA Convention Sport Hotel, 244 standart oda ve 73 suit’ten oluşuyor. Afyon’a geceleme ve turist sayısı bakımından önemli ölçüde katkı sağlaması beklenen otel yatırımı; sahip olduğu özellikleri ile Sağlık, Kongre, Spor ve Kültür turizmi gibi birçok alan için hizmet sunacak.

Afyon’da yapı sektörünün öncü firmalarından Özgür Yapı’nın turizm sektöründeki 120 milyon dolarlık 5 yıldızlı ilk yatırımı Akrones Hotel, Ağustos ayında kapılarını misafirlerine açmaya hazırlanıyor. İlk etapta her yaştan yerli turistin hedeflendiği otelin Genel Müdürlüğü’ne 1991 yılından bu yana sektörde üst düzey görevler üstlenen Hamit Topaloğlu atandı. Afyon – İzmir karayolu üzerinde 97 bin metrekare alan üzerinde inşası süren Akrones’in yapımında sona yaklaşıldı. Standart, engelli, süit, corner süit, family süit, balayı süit, sultan süit ve kral dairesi olmak üzere büyüklükleri 30 ile 471 metrekare arasında değişen 8 farklı oda tipine sahip otelde toplam 317 oda bulunuyor.

h2

12 ay açık kalacak

Termal&SPA denince akla ilk gelen şehirlerden olan Afyon’da 12 ay açık kalacak bir otel inşa eden Özgür Yapı, FIFA standartlarında oluşturduğu antrenman sahaları ile ulusal ve uluslararası profesyonel futbol takımlarını şehirde ağırlamayı amaçlıyor. Odalarında 900 misafire kadar ağırlama yapabilecek olan Akrones; 1750 kişi kapasiteli balosalonu, 2 Ala Carte restoran, farklı konseptlere sahip barlar, ana restoran, ücretli ve ücretsiz aktivite alanları, özel çocuk kulübü, kullanım şekline göre kapasitesi değişen 7 toplantı salonuve 16.000 m2 uluslararası standartlara sahip ThermalSPA ile 2016’da turizm sektörüne kazandırılan yeni oteller arasında yerini alacak.

h4

Afyon büyük yatırımları hakediyor

Akrones Hotel Genel Müdürü Hamit Topaloğlu 120 milyon dolar yatırımla ülke turizmine kazandırılacak tesis için yoğun heyecan hissettiklerini ve gün saydıklarını söyledi. Topaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Akrones bizim için çok farklı bir anlam taşıyor. Tesis Özgür Yapı’nın ilk otel yatırımı. Afyon’da birbirinden kaliteli tesisler bulunuyor, bizimle birlikte başka tesislerin de yapımı devam etmekte. Tesislere bakıldığında artık sadece termal özelliklerin dışında farklılıklarla, her yaşa hitap edebilmek için birçok özellikli alan içeriyorlar. Biz de sağlık turizminden kongre turizmine, kültür turizminden spor turizmine kadar birçok alanda misafirlerimize hizmet verebilmek için Akrones’i Termal&SPA Convention Sport Otel konseptiyle inşa ediyoruz. Bizlerle birlikte önemli güçlerin yer aldığı rekabet ortamında tesisler sahip oldukları farklılıklar ile ön plana çıkacak, en nihayetinde kazanan Afyon ve Türk ekonomisi olacak.” dedi.

h3

#Afyon, #ÖzgürYapı, #turizmsektörü, #5yıldız, #yatırım, #AkronesHotel, #Otel, #HamitTopaloğlu

İnceleyin

Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Tur operatörü Bentour Reisen, Alman hükümetinin Türkiye’de en sevilen turistik bölgeleri için seyahat uyarısını kaldırma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz