Anasayfa » Gündem » Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Tur operatörü Bentour Reisen, Alman hükümetinin Türkiye’de en sevilen turistik bölgeleri için seyahat uyarısını kaldırma kararını memnuniyetle karşıladığını duyurdu. Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya istinaden Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur “Bu bizim zaten uzun zamandır gördüklerimizi teyit ediyor” dedi ve şöyle devam etti: “Türkiye’nin geliştirmiş olduğu kapsamlı önlemler ile güvenlik tedbirlerinin artık dikkate alınması güzel.”

Bentour Reisen, haftalar önce Türkiye’ye seyahatleri mümkün kılan ilk operatör oldu. Konuklarına ilave güvenlik sağlamak için, Türkiye seyahat uzmanı olan Bentour Reisen rezervasyonlarına Korona-19 testini entegre etmişti. Uğur, “Biz böyle bir testin gelecekteki seyahatler için temel bir gereklilik olacağını öngördüğümüz için önlem aldık ve henüz daha herhangi bir resmi seçenek mevcut olmadan önce, misafirlerimize en hızlı şekilde Korona-19 testi uygulama imkânını sunduk.” diye konuştu.

10 Ağustos’tan sonra korona testi uygulaması yok!

“Hükümetlerin artık bu alanda başı çektiğini ve güvenli seyahat için temel ön koşul olan düzenlemeleri oluşturduklarını memnuniyetle karşılıyoruz” ifadesinde bulunan Uğur, “Testlerin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamak için bunu tekrar resmi kuruluşlara güvenle teslim ediyoruz. Bu nedenle Bentour Reisen olarak rezervasyonlarımıza entegre etmiş olduğumuz Korona-19 test uygulamasını artık gelecekteki rezervasyonlarımıza uygulamaktan vazgeçiyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren (rezervasyon tarihi 10/08/2020 itibaren) yapılacak olan tüm rezervasyonlara Bentour Reisen Korona-19 test uygulamasını artık entegre etmeyecektir. Belirtilen tarihe kadar yapılmış olan tüm rezervasyonlar için ücretsiz Korona-19 testi geçerliliğini elbette korumaktadır.” şeklinde sözlerini tamamladı.

#bentourreisen #almanyaseyahatyasağı #almanyaturist #turizm #seyahat #covid19

İnceleyin

Netflix’in Türkiye turizmine etkisi araştırmasından bakın hangi sonuç çıktı

ABD’den Hindistan’a 8 farklı ülkede gerçekleştirilen bir kamuoyu araştırması, dizi ve film sektörünün Türkiye’nin turizmine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz