Anasayfa » Sektör » Amadeus yılın ilk yarısında 750 milyondan fazla yolcu taşıttı

Amadeus yılın ilk yarısında 750 milyondan fazla yolcu taşıttı

Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcilerinden biri olan Amadeus, yolcu sayısında yılın ilk altı ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 19.8’lik bir artış yakalayarak 750 milyonun üzerinde yolcu taşınmasını sağladı. Amadeus’un ilk 6 aylık performansını değerlendiren Amadeus’un Başkan ve CEO’su Luis Maroto, “Amadeus yılın ilk yarısında olumlu bir ilerleme kaydetti. Yolcu sayımız geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 19.8’lik bir artış yakalayarak 750 milyonun üzerinde yolcu taşınmasını sağladık. Yılın ilk yarısında binen yolcu sayımızın yüzde 56,8’i Avrupa dışında gerçekleşti. Yılın ikinci yarısına güvenle bakıyoruz” diye konuştu.

Batı Afrika’nın en büyüğü Hitit’i seçti

Hitit, Batı Afrika’nın ve Nijerya’nın en büyük havayolu firması olan Arik Air ile iş birliği anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşmayla, havayolu şirketinin tüm IT altyapısı Hitit tarafından geliştirilen Crane çözümlerine emanet edildi. 26 uçaklık filoya ve yıllık 2.2 milyon yolcu trafiğine sahip olan Arik Air’in Hitit ailesine katılmasıyla, Hitit Afrika’daki müşteri sayısını sekize çıkarttı. Geliştirdiği havayolu ve seyahat IT çözümleriyle havacılık teknolojileri alanında dünyanın sayılı firmaları arasından gösterilen Hitit, müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Rotasını bir kez daha Afrika kıtasına çeviren Hitit, Arik Air’in bütün yazılım ihtiyaçlarını Crane markalı çözümleri ile karşılayacak. Arik Air yerel, ulusal ve uluslararası tüm uçuşlarında ihtiyaç duyduğu yolcu hizmetleri sisteminin (PSS) tüm alt bileşenleri ile kendi operasyonel planlama ve muhasebe yönetimi için gerekli sistemleri Hitit’e devretti. Arik Air’in Hitit’ten alacağı 360 derece, kapsamlı havayolu yazılım hizmetleri arasında; rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, tarife planlama, tur operatörü /charter yönetimi, gelir ve gider muhasebesi bulunuyor.

Sektörün yeni markası RH, NEOPLAN Tourliner’ı tercih etti

arbaOtobüs sektörünün en yeni oyuncusu RH, 8 NEOPLAN Tourliner satın alarak iddialı bir başlangıç yaptı. 2017 yılında piyasaya sürülen tek yeni model seyahat otobüsü NEPLAN Tourliner’ın teslimat töreninde konuşan RH Turizm sahibi Rahmi Hamurcu, “Yolcularımızın memnuniyetini en üst seviyeye taşıyacak geniş koltuklara ve konfora sahip yeni, son teknoloji ürünü NEOPLAN Tourliner otobüslerle yolcularımıza ayrıcalıkla hizmet sunmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Şişecam Topluluğu’nun 2017 yılı ilk yarı cirosu 5,3 Milyar TL’ye ulaştı

Şişecam Topluluğu, 2017 yılı Ocak-Haziran dönemi sonunda yaklaşık 5,3 Milyar TL satış geliri elde etti. 2017 yılı ilk altı ayında yurt içi ve yurt dışındaki kuruluşlarında yaklaşık 2,4 Milyon ton cam üreten Topluluk, bu dönemde 1,2 Milyon ton soda külü ve 1,8 Milyon ton endüstriyel hammadde üretimi gerçekleştirdi. Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Maliyet, üretimin coğrafi dağılımı gibi konularda süregelen optimizasyon çalışmalarımızın sonucunda, 2017 yılı ilk yarısı sonunda konsolide EBITDA hacmimiz 1,5 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.” diye konuştu.

#havayolu, #otobus, #marka

İnceleyin

HOTEL RESTAURANT MAGAZINE KASIM 2017 SAYISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir