Anasayfa » Fuar » Avrupanın tadına bak kampanyasının 3. yılının zamanı geldi

Avrupanın tadına bak kampanyasının 3. yılının zamanı geldi

 “Avrupa’nın tadına bak” adlı tanıtım-bilgilendirme kampanyası Türkiye’de Avrupa dana etini tanıtmayı amaçlayan 3 yıllık bir girişimdir. Organizatörler son yılı için Türk et sektörünün temsilcilerine yönelik birçok yoğun faaliyetler planlamıştır. Medyayla etkin iletişim, reklam kampanyası, Avrupa dana eti ile ilgili açık oturum ve sektör fuarına katılım 2017 yılı için kampanyanın stratejisinin en önemli noktalarından biridir.

“Avrupa’nın tadına bak” projesi Ocak 2015 yılında başlatılan Polonya Et Derneği’nin bir girişimiydi. Şimdiye kadar Türk medya sektöründe iki basın kampanyası, İstanbul WorldFood Fuarına katılım kapsamında açık oturum ve basın toplantısı, Polonya’da Türk pazarının temsilcileri için çalışma ziyareti düzenlenmiştir. Ayrıca Polonya-Türkiye Ticaret Odası işbirliği ile program Organizatörü “Ticari iş birlik ve kampanya kapsamında oluşturulan Türkiye’ye potansiyel dana eti ihracat bağlamında, Avrupa Birliği dana eti sektörünün özellikleri ve geliştirme yönleri” adlı yayın hazırlanmıştır. Yapılan faaliyetlerin amacı sürekli kampanyanın kapsamının genişletilmesi ve Avrupa üreticileri ve Türk pazarının temsilcileri arasında iş ilişkilerini geliştirmesidir.

Kampanya stratejisini oluştururken Avrupa dana etini ayırt eden özellikleri ve AB’nin tarım politikasını bildirmenin yanı sıra, sürekli Türk tüketicilerinin beklentileri ve yerel pazar hakkında bilgi edinmeye çalışmaktayız. 2 yıllık tecrübeye ve ortaklarımızın desteğine dayanarak kampanyanın üçüncü yılında yoğun eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri dizisini doğrudan yüz yüze görüşmeleri ve Türkiye’de gerçekleştirilen ana gıda sektörü fuarına katılmamızla birleştirmek isteriz. Önceden kurduğumuz ilişkileri geliştirmek ve kampanyanın bitiminden sonra ticari işbirlik için temel sağlayacak yeni iş ilişkileri kurmak isteriz diye Witold Choiński Polonya Et Derneği Başkanı açıklama yaptı.

Kampanyanın üçüncü yılında iletişim stratejisine ve Türkiye’de doğrudan yapılacak görüşmelere devam edeceğiz. Bir kez daha Türk sektör medyalarında basın kampanyası yapılacaktır. Ayrıca, avrupanintadinabak.eu adlı kampanyanın resmi web sitesi sürekli olarak güncellenecek ve medya ile ilişkiler kurulacaktır. Buna ek olarak, Eylül 2017’de Organizatörler Türkiye topraklarında gerçekleşecek olan gıda fuarına katılmayı planlamaktadır. Fuar sırasında kampanya ile ilgili açık oturum düzenlenecektir. Söz konusu etkinlik Avrupalı ve Türk girişimciler arasında iş görüşmeleri yapmak için mükemmel bir fırsattır. Görüşmeler sırasında Avrupa dana eti temelinde kampanyanın harika şefleri tarafından hazırlanan yemek tadımı olacaktır. Faaliyetlerimizi, Türk pazarında uzun işbirliği deneyime sahip Polonya-Türkiye Ticaret Odası destekleyecektir.

Üç yıl boyunca Türk pazarında Avrupa dana etinin imajını tamamen değiştiremeyeceğimizi veya yeniden oluşturabileceğimizin mümkün olmayacağını biliyoruz. Ancak yoğun çalışarak algılanmasını şekillendirebilir, potansiyel işbirliği alanlarını tespit edebilir ve bu alanda tartışmayı teşvik edebiliriz. Organizatörler olarak tam şeffaflık ve müthiş tat ile karakterize edilen yüksek kaliteye sahip güvenli ürün sunduğumuzdan eminiz. Avrupa’nın tadına bak kampanyası ile uzun vadeli işbirliği yapmaya hazır olduğumuzu aktarmak isteriz diye Witold Choiński Polonya Et Derneği Başkanı özetledi.

KEY VISUAL

#Et, #İstanbul, #WorldFood, #Fuar, #Sektör, #AvrupanınTadınaBak

İnceleyin

Tasarım ve inovasyonun adresi Ege Vitrifiye şimdi UNICERA’da

Türk seramik sağlık gereçleri sektörünün önemli temsilcilerinden biri olan Ege Vitrifiye, UNICERA Fuarı’nda özenle tasarlanan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir