Anasayfa » Manşet » Ayın Yatırım Fırsatları

Ayın Yatırım Fırsatları

 

 İstanbul – Çekmeköy’de Ekolojik Turizm İmarlı Arazi

Arazimiz Ocak sayımızda detayları verdiğimiz; Çekmeköy – Ömerli hudutları içinde Ada 7 Parsel 3 olarak 7302 metrekare tapu bilgilerine sahiptir. Bu arazi için Çekmeköy Belediyesi imar planına “hastane, sağlık sebepli turizm, yaşlı bakımevi ve okul” ibareleri işlenmiş ve tescil edilmiştir. Bu sebeple arazi bölgedeki sağlık ve sağlık turizmine yönelik imar izni olan tek arazidir.

Uygulama imar planı notu “ekolojik turizm”dir. Dolayısıyla %40 emsal ile 3 kat brüt yaklaşık 4000 metrekare yapılabilir ve imar durum belgesine işlidir.

Arazimiz İş Bankası GYO – Koray İnşaat – Altınhas  firmalarına ait KASABA Projesine ve bir çok villa projesine entegre ve bitişiktir. 2500 villalık bir yerleşim, ayrıca konut ve sosyal tesislerin olduğu projeler çevrede devam etmektedir. Avusturya Lisesi, Özyeğin Üniversitesi çok yakın konumdadır.

Arazimiz Yatalak Olmayan Yaşlılar Huzurevi veya Sağlık Turizm Tesisi olarak değerlendirilirse Bölgesel Teşvik Sistemi kapsamına girmektedir.

Satış fiyatı 4.250.000 USD’dir.

Erdek – Ocaklar Mahallesi Turizm Amaçlı Fırsat Arazi

Erdek ilçesi, Ocaklar beldesi sınırları içerisinde Melina Tepesinde yer almaktadır. Konumu itibariyle 3 km’lik, Mavi Bayraklı Ocaklar koyuna bakan eşsiz bir manzaraya sahiptir. 5350+3000=8350 metrekare 712 ve 763 Ada kayıtlı bitişik iki parsel üzerindedir. Vasfını kaybetmiş zeytinlik alanı olarak görülmekte ancak genişleme bölgesinde ve turizm alanı içerisindedir.  Aynı tepenin güney yamacında sıcak su (Kaplıca suyu) kaynakları bulunmaktadır. İmar planı tadilatı yapılacak yatırım çerçevesinde mümkün görünmektedir.

1 km mesafede köy iskelesi ve iskele bitişiğinde bu sene onaylanmış yat limanı projesi bulunmaktadır. Yakında yat limanı inşaatına başlanacaktır…

Ekolojik çiftlik, turizm konaklama tesisi, restorant – kafeterya, eğlence turizmine uygun 360 derece manzarası olan ve yerleşim yerlerine yukarıdan bakan muhteşem manzaralı ve orman içinde harika bir arazidir.

Satış fiyatı 1.450.000 USD’dir.  

Sirkeci – Otel Binası (T2 Turizm Yatırım Belgeli)

Aralık 2017 sayımızda yer alan yılın son yatırım fırsatı olan 5 kat ve yarım çatı katı ve -1 bodrum kat taban alanı 143 metrekare toplam kullanım alanı 870 metrekare olan binamız Sirkeci Garı ve Marmaray Tünelinin tam çıkışında ve kapanmayacak deniz manzarasına sahip, T2 Turizm yatırım ve onarım belgeli (Fatih Belediyesinde onaylıdır). Teklif ve talep toplama süreci devam etmektedir.  Tahmini satış bedeli olarak 13.000.000 USD ve tekliflere açık durumdadır. Yatırımcılarımıza duyurulur.

 

 

İnceleyin

Hakkıyla Sağlıkçı: Banu Başaran

Röportaj: Hatice Ünal Bilen  Fotoğraflar: Hakkı Günerkan Banu Başaran, sağlık sektörünün en faal kadınlarından biri. ...