Anasayfa » Gündem » Bentour Reisen, 2019’u çift haneli artışla kapatacak

Bentour Reisen, 2019’u çift haneli artışla kapatacak

Spread the love

Almanya ve İsviçre’de tek Türk tur operatörü olarak faaliyetlerine devam eden Bentour Reisen 2019 mali yılını çift haneli artışla kapatıyor.

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur’un yaptığı açıklamaya göre, ciro ve yolcu sayısında geçtiğimiz yıla göre %15 artış sağlanırken, özellikle Yunanistan, İspanya, Kıbrıs ve Mısır satışlarının artışı ortalamanın üzerinde bir gidişat göstermesi, tur operatörünün spesiyalist olduğu ana destinasyonu Türkiye’nin dışında da bu pazarlarda önemli bir gelişim elde edilmesine neden oldu.

Deniz Uğur: “3 yıllık hedeflerimize ulaştık, 50 bin yolcu sınırını aştık”

Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur, “Ana pazarımızın dışındaki destinasyonlarda 50 bin yolcu sınırını geçerek, daha önce 3 yıl için belirlediğimiz hedeflere ulaştık. Portföyümüzü geliştirirken riskleri de her daim minimize ederek yolumuza devam ettik. Özellikle iş birliğinde bulunduğumuz destinasyon ve partner sayısının yanında ürün yelpazemizi de geniş tutarak bu anlamda riskleri kontrol edebildik” sözleriyle bir durum değerlendirmesi yaparken aynı zamanda Bentour Reisen başarısının arkasında yatan nedenleri ifade etti.

“Partnerliğimiz bizim için çok değerlidir”

Uğur Ailesi dışında hissedar olarak ortak olan Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden Delphin Hotels ve Stone Group’un toplam 14 yüksek standart kategorisinde 5 yıldızlı tesisleri ve 22 bin yatak kapasitesi ile Bentour Reisen ile uzun süredir stratejik partner olarak iş birliği içindeler. Delphin Hotels ve Stone Group ile olan partnerliğin Bentour Reisen için önemine dikkat çekerek sözlerine devam eden Uğur, “Kendi önlemlerimiz ve izlediğimiz sağlıklı bir mali anlayışla istikrarla portföyümüzün genişleme politikası dışında özellikle güvenilir partnerler ile işbirliği de başarılı bir işletme anlayışın önemli sütunlarıdır“ diye konuştu.

 

İnceleyin

Ulaştırma Bakanı otelcilerle telekonferansta buluştu… İşte detaylar…

Spread the loveUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ile bir araya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz