Anasayfa » Gündem » Bentour Reisen 550 acentalı Antalya çıkarmasıyla hedef büyüttü!…

Bentour Reisen 550 acentalı Antalya çıkarmasıyla hedef büyüttü!…

Haber: Hatice Ünal Bilen

Almanya, Avusturya ve İsviçre’den gelen seyahat acenta partnerlerini Antalya otellerinde ağırlayan Bentour Reisen, üç günlük program boyunca hem Türkiye destinasyonunu ve Antalya otellerini tanıttı hem de  2018 Türkiye kataloğunun yenilikleri hakkında bilgilendirme yaparak 2018 hedeflerini büyüttü!..

Almanya, Avusturya ve İsviçre’den gelen seyahat acenta partnerlerini 23-25 Kasım tarihleri arasında Antalya/Belek’te ağırlayan Bentour Reisen, çalıştay ve eğlenceyi bir araya getirdiği geleneksel buluşmasıyla bu yıl da başarılı bir organizasyona imza attı. Toplamda yaklaşık 800 katılımcı organizasyon kapsamında 3 gün boyunca Türkiye’nin misafirperverliğini yaşayarak birçok önemli bilgileri toplama fırsatı buldular.

5

7

Organizasyonun ilk günü olan 23 Kasım Perşembe günü akşam yemeğini takiben Rixos Land of Legends’te düzenlenen kokteylde ağırlanan misafirler, çeşitli su animasyonları ve müzik tiyatrosundan oluşan gösteri ile büyülenerek, workshop öncesi motive oldular.

8

12

2018 Türkiye kataloğu yenilikleriyle acentalara tanıtıldı

Organizasyonun ikinci gününde gerçekleşen sabah seansında katılımcılar Bentour Reisen tarafından sunulan Antalya ve Side turlarına büyük rağbet gösterdiler. Workshopun ardından katılımcılar Gloria Hotels & Resorts’e hareket ederek 2018 katalok tanıtım toplantısına katıldılar. Bentour Reisen Ürün Müdürü Dieter Reiser ve Pazarlama Müdürü Christian Hauk ziyaretçileri 2018 Türkiye kataloğunun yenilikleri ve diğer ülkeleri kapsayan “Select“ kataloğu hakkında bilgilendirdiler.

13

Gloria Hotel Grubu’nun tanıtımı ve 30 otel partnerinin katkıları ile oluşan fuar organizasyonu da programın diğer bölümünü oluşturdular. Rotasyon sistemi ile gruplar halinde programın gerçekleşmesi, ziyaretin bireysel görüşmeler yapılmasını sağlayarak verimli geçmesine neden oldu.

15

Deniz Uğur: “2018’de Türkiye’ye 150 bin kişi getirmek istiyoruz”

24 Kasım Cuma günü gerçekleşen basına yönelik toplantıda ise 2017 yılı değerlendirmesi ile birlikte yeni döneme ilişkin Türkiye hedeflerini de paylaşan Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur şöyle konuştu: “Türkiye zor seneler yaşadı. 2016 ve 2017 yıllarında bazı diplomatik krizleri gördü. Gene de Türk otelciler ve biz Türk tur operatörleri olarak zamanı değerlendirdik ve fleksibl şekilde biz kendimizi daha güçlü konuma getirdik. Sadece Türkiye değil, başka ülkelere de satmaya başladık. Bu yüzden bizim sayılarımız geçen sene ve bu sene iyi oldu. Buna rağmen biz 2018 yılı için Türkiye hedeflerimizi büyütüyoruz, seneye 150 bin kişi getirmek istiyoruz. Golfçüleri getiriyoruz. Çünkü Türkiye’yi ucuz satmak istemiyoruz, her zaman pahalı satmak isteriz çünkü Türkiye bunu hak ediyor. Bu akşam Avrupa’dan 550 acenta getirdik. Bunların hepsi Türkiye’yi satan acentalar ve bu acentalar seneye inşallah bizleri daha da güçlendirecekler, 2018 hedeflerimizi onların sayesinde bulabiliriz.”

r

Dieter Reiser: “BenGroup Hotel kategorisini kataloğumuza ilave ettik”

Deniz Uğur’dan sonra sözü Bentour Reisen Ürün Müdürü Dieter Reiser aldı. Tur operatörünün üretimde birtakım değişiklikler yaptığını aktaran Reiser, bu yıl da genişleme politikasıyla ilerlediklerini belirterek, “Senelerdir verdiğimiz BenSwiss Club Kalite Ödülümüz var. Bu ödül, kalite kriterlerine uyan otellere verdiğimiz bir rövedir. Bu akşam da 43 otele bu ödülü vereceğiz. Onun dışında bizim de ortak yatırımcılarımızdan oluşan BenGroup Hotel kategorisini de kataloğumuza ilave ettik. Bu BenGroup Otellerde de Delphin Otelleri ve Stone Otelleri var. Onun dışında genişleme politikası çerçevesinde başka destinasyonlarda da bir büyüme katettik. Bunu da Türkiye’de yaptığımız Türk misafirperverliği, Türkiye’de uyguladığımız kalite anlayışıyla bu yeni destinasyonlara da taşımaya çalıştık.” şeklinde konuştu.

10

 Jens Bischof:2018’de Türkiye pazarının iyi olması noktasında güvenimiz sonsuz”

Bu yıl da ana sponsor olarak organizasyona destek olan SunExpress’i temsilen toplantıda hazır bulunan SunExpress CEO’su Jens Bischof ise, “2017 yazına baktığımız zaman beklenilmediği şekilde bir başarı kaydettik. Bunu da 2016 ile karşılaştırdığımız zaman başarılı bir tablo ortaya çıktı. Kendi öz destinasyonumuz olan Türkiye’ye güvenerek ve bu güveni de Bentour gibi birkaç partnerle beraber 2018’de de başarılı bir sezon geçireceğimiz düşünüyoruz. SunExpress Airline, Bentour ve Türkiye için güvenilir bir partner. 2018 yılı için pozitif gelişmeler beklemekteyiz. 2018’de Türkiye pazarının iyi olması noktasında güvenimiz sonsuz.” dedi.

f

Royal Seginus ev sahipliğinde gerçekleşen görkemli gala gecesi

Bentour Reisen organizasyonunda gerçekleşen program günün sonunda Antalya Lara’da yeni açılan Royal Seginus ev sahipliğinde gerçekleşen gala gecesi ile devam etti. Gecede kısa bir konuşma yapan Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur, kendisinin ve ekibinin Türkiye turizmi için büyük bir aşkla çaba gösterdiklerini ifade ederek, son iki yılda Türkiye tanıtımını yoğun bir şekilde sürdürdüklerinin ve Türkiye’yi aktif bir şekilde pazarladıklarının altını çizdi. Ürün yelpazesinin genişlemesine rağmen Türk tur operatörünün bir Türkiye spesiyalisti olarak faaliyetlerini sürdüreceğini ifade eden Uğur, seyahat acentelerinin ve turizmdeki partnerlerinin destekleri sayesinde şu an sona ermekte olan mali yılında artış sağlayabildikleri şeklinde olumlu bir sezon değerlendirmesi yaptı, başarılı geçen 2017 yılı için tüm partnerlerine teşekkürlerini sundu.

18

Kadir Uğur sürprizi

Gala gecesinin önemli sürprizlerinden biri de Bentour kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur’un misafirlere hitaben hazırladığı video mesajı oldu. Halen dünya turu kapsamında Kap Verde Adaları ve Antillerin arasında Atlas okyanusunda yelkenli yat ile seyir halinde bulunan Kadir Uğur’un davetlilere yönelik yaptığı selamlama geceye damgasını vuran detaylardan biri oldu.

c

2018 sezonun en iyi satış yapan acentalarına ödülleri takdim edildi

2018 BENSWISSCLUB otellerin plaketleri sahne de kendilerine takdim edilirken, bu yıl ilk defa Pine Bay Resort, Delphin Be Grand ve Royal Seginus bu yüksek prestijli bröveye sahip oldular. Her yıl olduğu gibi gecede 2018 sezonun en iyi satış yapan acenta ödül töreni de gerçekleşti:  Ödüllerin sahipleri bu yıl Al-Star Reisebüro Herford/Bielefeld, Magic Tours Dinslaken ve Aydeniz Reisen Will/İsviçre acentalarından oluştu.

4

Gecenin eğlence kısmında Bentour Reisen bu yıl ilk defa programa bir sihirbazı dahil etti. 2011 yılında sihir dünyasının oskarı olarak da bilinen yüksek prestijli Merlin Award sahibi Doruk Ülgen 30 dakikalık şovu ile seyircileri mest ederken, programın ikinci kısmında sahne alan Almanya komedi dünyasının en önemli sanatçılarından Türk kökenli Fatih Çevikkollu seyircileri güldürdü. Program, System Error Müzik grubunun muhteşem performansı ile son buldu.

Katılımcılar bu yıl Adalya Elite Lara, Aska Lara, Barut Lara, Delphin Imperial, Susesi Luxury, Royal Seginus, Gloria Golf Resort ve Gloria Serenity Resort otelleri tarafından sağlandı. Bentour Reisen Incoming Partneri Novanta Touristik bütün lojistiği büyük bir titizlik ile sağlayarak, organizasyonda mükemmel bir iş çıkardı.

w

 

 

İnceleyin

İstanbul Coffee Festival 40 bini aştı!

İstanbul Coffee Festival (İCF), bu yıl 116 markanın katılımıyla 40 bini aşkın kahve severi 104 ...