Anasayfa » Ürün » Bir kahveden çok daha fazlası: illy

Bir kahveden çok daha fazlası: illy

Dünyanın en prestijli 50 bin otel, restoran ve cafesinin bir numaralı tercih etiği illy için kahve sadece “kahve” değil, aynı zamanda bir kültür ve ritüel de…

Dünyada kahve konusunda öncü firmalardan biri olan illy, 1933 yılında İtalya’nın Trieste kentinde başladığı kahve yolculuğuna bugün kahve çekirdeği kavurma, espresso makinası geliştirme, kahve eğitimleri ve perakende kahve satışlarının yanı sıra espresso için illy harmanı, monodose halindeki kahve sistemleri, espresso makinaları, kahve yapımında-servisinde kullanılmak üzere aksesuar üretim ve satışları ile devam ediyor.

İlly Ailesi’nin yönetiminde 3 kuşaktır yoluna devam illy’nin 2008 yılından bu yana Türkiye yetkili distribütörlüğünü Aktaes Dağıtım ve Pazarlama AŞ. yapıyor.

DÜNYANIN 50 BİN OTEL, RESTORAN VE CAFESİNDE…

Dünyanın 144 ayrı ülkesinde her gün 6 milyon fincanla eve, işyeri ve dünyanın en prestijli 50 bin otel, restoran ve cafelerinde tüketilen illy için kahve sadece “kahve” değil, aynı zamanda bir kültür ve ritüel… Bugün illy, hem kahve pazarının hem de kahve kültürünün gelişmesini, mükemmel bir fincan espressonun servis edilmesini sağlayan; harman, makine, aksesuar, kahve eğitimi gibi konularda çalışmalar yaparak katkıda bulunuyor.

TEK HARMAN

Tek harman, dünyanın en kaliteli kahve çekirdeği olan Arabica’nın en iyi 9 ayrı cinsinin direkt olarak üreticiden satın alınmasıyla elde edilen bir harman… Pazar standart kalitesinden yüksek kalitede olan bu özel kavrulmuş “tek harman”ı sunan illy harmanına çekirdek ve öğütülmüş kahve olarak ulaşmak mümkün. Bunun yanında tek kullanım için hazırlanmış monodose sistemler de illy’nin ürün çeşitleri arasında…

İlly, Easy Serving Espresso (E.S.E pods) sistemini çekirdek kahve kullandığı bütün makinelerde kullanıyor. Patenti illy’de olan pods sistemlerinin daha da geliştirilerek HORECA için uygun hale getirildiği monodose sistemlerdir. Orta kavrulmuş ve kafeinsiz çeşidi bulunan E.S.E. pods’ların 1 kolisinde 18 pod’dan oluşan 12 paket, toplamda 216 pod bulunuyor ve raf ömrü 24 ay.

TOZ KAHVEDE FARKI, MİKTARI

Kahve seçiminde en önemli noktalardan biri,tüketim oranı. Günlük tüketimi 40 fincanı geçmeyen noktalarda, kahvenin taze kalması ve aromasını koruması adına kapsül kahve kullanımı önerilir. Kapsül kahveler her biri 7 gr’lık öğütülmüş kahveden hazırlanan tek kullanımlık sistemlerdir ve her kapsülde aynı tadı ve kaliteyi yakalamak adına geliştirilmiştir. Diğer yandan sirkülasyonun yoğun olduğu bölgelerde de kullanım kolaylığı ve tüketim kontrolü açısından müşteriye kolaylık sağlamaktadır.

Genel kullanım oranının aksine, filtre kahve yapımında kullanılan toz kahve miktarı, illy’de yarı yarıya daha azdır. Örneğin 1,5 lt’lik bir podu demlemek için genel kullanım miktarı ortalama 75-95 gr. toz kahvedir. Fakat aynı ölçüdeki pod, illy orta kavrulmuş toz kahve ile 45-55 gr., illy koyu kavrulmuş toz kahve ile de 35-45 gr. kahve ile demlenmektedir.

MÜKEMMEL ESPRESSO’YA ÖZEL TASARIMLI FİNCANLAR

Tüketimin yapıldığı her alanda, fincanda mükemmel olanı sunmak için neler gereklidir? Bunun mümkün olabilmesi için mükemmel kahvenin olması yeterli değildir. Mükemmel kahvenin yanı sıra onun hazırlanmasında, düzenlenmesinde ve servisinde payı bulunan her ekipmanın mükemmel olması gerekmektedir.

İlly, mükemmel bir espressonun kendine has, estetik bir sunumla daha zenginleşeceği fikrinden hareketle kendi fincan tasarımını da oluşturmuş güçlü bir marka. Bir sanat aşığı olan Francesco İlly, iki büyük tutkusunun bir arada olmasını düşlüyor. Espresso fincanlarını dekore edilmesi fikri doğuyor. Böylece de espresso ve sanatın iç içe olduğu ilk kahve fincanlarını 1992’de Matteo Thun dekore ediyor. Günümüzün ünlü sanatçıları tarafından tasarlanan illy koleksiyon fincanlarının imzalanıp, numaralandırılmasına da 1993’de başlanıyor.

Koleksiyon fincanları, her sene dünyanın önde gelen sanatçıları tarafından dizayn edilirken, genç sanatçılara da bu alanda bir şans veriliyor. Bu sayede genç sanatçılarda teşvik edilmiş oluyorlar. Her sene, ortalama 2 koleksiyon fincanı üretiliyor. Bu fincanlar imzalı, numaralı ve sınırlı sayıda oluyorlar. Bugüne kadar pek çok ünlü isim koleksiyon fincanlarını dizayn etmiştir.

İnceleyin

E.C.A. Nita serisinden fonksiyonel ve renkli çözümler

Günümüzde değişen mutfak dekorasyon trendleri yaşam alanlarımızdan biri olan mutfakları evimizin prestij alanları haline getirdi. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz