Anasayfa » Dosya Konusu » Cama Altın Dokunuş

Cama Altın Dokunuş

Cam sunum tabaklarında 2015 sezonunda daha fazla desen, renk ve tasarım alternatifIeri sunmayı hedefIeyen Tuart, kendilerini daha özel ve farklı hissetmek isteyen otel, restoran ve turistik işletmelerin birinci tercihi…

Tuart Genel Müdürü Arhan Özan: “Daha özel ve farklı hissettirmek için tasarlıyoruz”

Otel, restoran ve turistik tesislere özel ihracat yüzdesini yüzde 75’e çıkarmak. butik cam ürünleri ve set üstü açık büfe ürünleri sunan Tuart, bu yıl ki hedefine yüzde 75’lik ihracat payını koydu. Firmanın Horeca sektörüne yönelik ürünlerini, 2015 hedeflerini ve sektörden beklentilerini Tuart Genel Müdürü Arhan Özan ile konuştuk.

Tuart’ı kısaca tanıtarak; Horeca sektörüne yönelik çalışmalarınız ve faaliyet alanlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tuart Cam San. ve Dış Tic. AŞ. üretici ve ihracat yapan bir firma olup, 2004 yılında kuruldu. Vizyonumuz, gelişen teknoloji ve malzemeleri kullanarak katma değeri ve fonksiyonalitesi yüksek, tasarımını ve üretimini kendimizin yaptığı, rekabetçi maliyette ürünler ve servis ile müşterilerimizi memnun etmektir. En iyi pazarlamanın müşteriyi memnun ederek, onların yaptığı pazarlama/reklam olduğuna inanmaktayız. Faaliyet alanımız, Horeca sektörü olarak tabir ettiğimiz otel, restoran ve catering firmalarına paslanmaz, cam, metal, ahşap malzeme ve kombinasyonlarından oluşan, açık büfe set üstü ekipmanları, stantları, cam sunum tabakları ile banket ve kokteyl masaları diyebiliriz. Bu ürünleri üretirken, müşterilerimizin özel ihtiyaçları ve zevklerine göre her türlü değişikliği yapabiliyor olmamız bizi farklı kılan bir özellik olmaktadır. Satışlarımızı öncelikle yurt içi ve yurt dışı bayilerimiz üzerinden gerçekleştirmeyi tercih etmekteyiz. Bayiliklerimizin olduğu ve ihracat yaptığımız ülkeler arasında USA, İngiltere, UAE, İsrail, Suudi Arabistan, Belçika, Bahreyn, Oman, Güney Kore ve Hindistan yer alıyor.

Firmanızın bu yıldan beklentileri neler? Yılsonuna dönük yeni ürün yatırımları ve projeleri var mı?

2015 yılında da her yıl olduğu gibi, mevcut ürünlerimize yeni ürünler katmak birincil hedefimiz. Özellikle cam sunum tabaklarında, önceki senelerden farklı olarak, daha fazla desen, renk ve tasarım alternatiflerini sunmayı hedefliyoruz. Bu sunumlarda müşterilerimizin, ürünlerimizi kullanma alanlarındaki renkleri ve dekorasyonlarına uyumlu tasarımlar sunmayı hedefliyoruz. Böylece kendilerini daha özel ve farklı hissedeceklerini düşünmekteyiz. Bu yıl ve önümüzdeki yıl için hedefimiz, katma değeri yüksek ve müşterilerimize özel butik cam sunum tabakları ve diğer set üstü açık büfe ürünleri konusunda kendimizi geliştirmek ve şu anda yüzde 50, yüzde 50 olan toplam ciromuzdaki ihracat yüzdesini yüzde 75’e çıkarmak.

İnceleyin

Yenilenen Bolu Koru Hotel, kapasitesini üçe katlayarak geri döndü!

Haber: Hatice Ünal Bilen                                                                                       Bolu & Abant bölgesinin 59 yıllık efsane oteli Bolu Koru ...