Anasayfa » Genel » Deniz Uğur: Avrupa’da Türkiye’nin elçisiyiz, tüm ülkeyi temsil ediyoruz

Deniz Uğur: Avrupa’da Türkiye’nin elçisiyiz, tüm ülkeyi temsil ediyoruz

Haber: Hatice Ünal Bilen

Almanya ve İsviçre’de tek Türk tur operatörü olarak faaliyetlerini sürdüren  Bentour Reisen, geleneksel Antalya 2020 Bentour Katalog Tanıtımı için Avrupa’dan getirdiği 800 acenteyi Antalya’da ağırladı. 29 Kasım Cuma günü Mirage Park Resort Hotel’de düzenlenen workshopun ardından Bentour Reisen Onursal Başkanı Kadir Uğur ve Bentour Reisen CEO’su Deniz Uğur’un yanı sıra Türkiye Genel Koordinatörü Vildan Erdin, Pazarlama Müdürü Christian Hauk ve Ürün Müdürü Diter Reiser’in katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında şirketin  2020 hedefleri açıklandı.

Kadir Uğur: “Turizmin gübresi reklam, Türkiye reklam yapmıyor”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Bentour Reisen’in Onursal Başkanı Kadir Uğur, turizmin gübresinin reklam olduğunu, Türkiye reklamının iyi yapılması gerektiğine işaret ederek, “Ben bunu 3-4 senedir yazıyorum. Her sene reklam yapmak zorundasınız. Bakan Ersoy 200 milyonluk reklam bütçesi hazırladı. Ama biz bunu nasıl kullanacağız? Reklamın sırf online olması bize kaybettirecek. Turizm uçtu diyorlar ama turizm Batı Avrupa’dan uçmadı. Bizim Batı Avrupa’ya ihtiyacımız var. Onlarda ihtiyar profili çok yüksek. Yüzde 65’i 50 yaşın üstünde. Online reklamı genç kuşaklara yapacaksın. Sırf online ile olmaz bu iş. O zaman başka ülkelere kaçıyorlar” dedi.

“Bakan Ersoy bize sormuyor”
Bakanlığın hem basın reklamları hem de fuarlara devam etmesi gerektiğini ifade eden Uğur, Bakan Ersoy’un “her memlekette bir fuar yapacağız” sözünü eleştirerek, “Stuttgart Fuarı’na 250 bin kişi geliyor. Önemli bir tüketici fuarı bu. Biz de bu işin bir elçisi olarak 400 metrekare yer aldık. Galata Kulesi’nin ortasına oturttuk. Otelciler çok yardımcı oldu. Fuara 18 otel ve uçak şirketi katıldı. 200 bin euroya yakın bütçe çıkarttık. 52 yılım bu sektörde geçti, her bakanla tartışırdık, Bakan Ersoy bize sormuyor” dedi.

Deniz Uğur: “2020’de yüzde 30 büyüme şansımız var”
Bentour Reisen’in CEO’su Deniz Uğur, 15 yıllık bir tur şirketi olan Bentour Reisen’in 2020 hedeflerinin çok net olduğunu belirterek, önümüzdeki yıl yüzde 30’luk büyüme şanslarının olduğunu kaydetti. Bu yıl 150 bin kişiye yaklaştıklarını, 2020’de bu sayıyı 200 bin kişiye taşıyacaklarını ifade eden Uğur, Almanya’da kazanmak için yeni zincirlere ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Zincir zincir, acenta acenta kazanarak satış noktalarımızı büyüteceğiz. Biz para kazanarak büyüyeceğiz, iflas etmek istemiyoruz” dedi.

“Bütün Türkiye’yi temsil ediyoruz, bir elçilik görevimiz de var”
Bentour Reisen’in hedeflenen rakamları kolaylıkla yakalayabileceğini söyleyen Deniz Uğur, ürünlerinin çoğaldığını, yeni otelleri bünyelerine kattıklarını aktardı. Ana partnerleri Stone Grup ile Belek’te büyük atılım hedeflerinin olduğunu, Side ve Alanya bölgeleri için de aynı büyümeyi hedeflediklerini açıklayan Uğur, “2020 yaz sezonunda bu hedeflerimizi başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
Bentour Reisen’in turizm dışında Avrupa’da bir elçilik görevinin de olduğunu kaydeden Uğur, “Biz bütün Türkiye’yi temsil ediyoruz, tek turizmi vurgulamak istemiyoruz” dedi.

“Fiyattan müşteri kazanmayı doğru bulmuyoruz”
Deniz Uğur, Almanya’da ciddi bir fiyat savaşının olduğunu, Bentour Reisen olarak fiyattan müşteri kazanmayı doğru bulmadıklarını belirterek, “Biz fiyat savaşlarına girmiyoruz, bunu yanlış buluyoruz. Öyle olsaydı daha hızlı büyüyebilirdik. Biz en ucuzu olamayız, en pahalısı da olamayız. Hedefimiz, uzun vadede orta yoldan gitmek” dedi.
Türkiye’nin Sunexpress ve Corendon gibi iki büyük uçuş avantajının olduğunun altını çizen Uğur, “Bu yüzden çok mutluyuz. Sunexpress’in filo yaşı ortalama 5.3. Bu çok büyük bir avantaj. Bizim filomuz çok genç” dedi.

Vildan Erdin: “Avrupalı turisti geri kazanmak için Kemer’deyiz”
Deniz Uğur’un “Yeni kuvvetimiz. Modern bir şirkette en azından bir kadın yönetici olması lazım. Bu kürsüde her defasında beş erkek oturmayalım” sözleriyle takdim ettiği, Bentour Reisen’in Türkiye Genel Koordinatörü Vildan Erdin ise, 1 Ekim 2019 itibariyle ekibe katıldığını, zoru başararak bugünlere geldiklerini söyledi. Yeni sezonda Antalya bölgesinin tamamını hedeflediklerini açıklayan Erdin, “Hepimiz aynı teknedeyiz. Bu iş birliğine katkıda bulunacak her işi yerine getireceğiz. Zor ama güzel bir sezon olacağına inanıyorum. Kemer eksik bir alan. O yüzden de acentaları burada ağırlıyoruz. Avrupalı turisti buraya çekerek yeniden geri kazanmak istiyoruz” dedi.

2020 Bentour Katalog Tanıtımı için Avrupa’dan 800 acenteyi Antalya’ya getiren Brentour Reisen, geleneksel hale gelen Bentour Komedy Night Show etkinliğini 29 Kasım Cuma günü Mirage Park Resort Hotel’de gerçekleştirdi.

İnceleyin

TÜRSAB Heyeti’nden Ankara Ticaret Odası’na ziyaret

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve beraberindeki TÜRSAB heyeti, Ankara Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz