Anasayfa » Gastro Güncel » Dünya Gıda Günü için tüm paydaşlar buluşuyor!

Dünya Gıda Günü için tüm paydaşlar buluşuyor!

Gıdanın geleceğine ilişkin her şey Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda konuşulacak. 17 Ekim Çarşamba günü Fairmont Quasar Oteli’nde gerçekleşecek olan konferans, gıda sektörünün sürdürülebilir geleceğinin tartışılacağı önemli bir platform olacak.

 Sürdürülebilir Gıda Konferansı ile Dünya Gıda Günü buluşması ‘Gıdanın Geleceğini Şekillendirmek’ temasıyla 17 Ekim’de İstanbul’da Fairmont Quasar Otelinde toplanacak. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası–TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin iş birliğinde, Dünya Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) destekleriyle gerçekleşecek konferans, gıda sektörünün sürdürülebilir geleceğinin tartışılacağı önemli bir platform olacak. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) katkılarıyla gerçekleşecek konferansta; sürdürülebilir gıda tedarik ve tüketimi için, tüketici davranışlarından şeffaf tedarik zincirine, ambalajlamadan gıda atığına, çevresel etkilerden sürdürülebilir tarıma, sürdürülebilir perakende zincirlerinden ekosistemin korunmasına kadar pek çok konu tartışmaya açılacak.

Sürdürülebilir büyümenin parametreleri tartışılacak

Konferansta ayrıca gıdada sürdürülebilir büyüme ve tarım, inovasyon, dijital dönüşüm, kaynak verimliliği, değişen tüketici ve sağlıklı beslenme yaklaşımı, şeffaf tedarik zinciri, sorumlu pazarlama, sürdürülebilir gıda perakendeciliği, yiyecek, içecek sektörü ve sürdürülebilir gıda, yerel gıdalar ve kültür, sürdürülebilir gıda sistemleri için finansman, tarımın önemi, iş birliği ve yerel gıdaların korunması gibi gıdanın sürdürülebilir geleceğini ilgilendiren pek çok konu masaya yatırılacak.

Dünyadan ve Türkiye’den önemli isimler katılıyor

İş dünyası, kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından ulusal ve uluslararası uzmanların katılacağı Sürdürülebilir Gıda Konferansı’na tüm dünyada gıda ve içecek üreticilerinin en önemli temsilci organı olan Food&Drink Federation’ın Başkanı Ian Wright ve FAO Avrupa ve Orta Asya Genel Direktör Yardımcısı Vladimir Rakhmanin de katılarak, sürdürülebilir gıdanın geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşacak.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan bürokrat ve önemli isimlerin de katılacağı konferansın öne çıkan diğer konuşmacıları arasında; Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ülker CEO su Mehmet Tütüncü, Aromsa Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yasa, Söke Değirmencilik CEO’su Başar Kılıç, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İstinye Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Özertan ve Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Ferman yer alıyor.

‘Beslenme: Daha İyi Gıda’ konusu için Yan Etkinlik

Sürdürülebilir Gıda Konferansı 4. yılında ‘Beslenme: Daha İyi Gıda’ yan etkinliğiyle doğru beslenme farkındalığı, yerel gıda kültürü, gastronomi, organik gıdalar, alternatif beslenme modelleri, özel risk grupları ve kamu politikaları üzerine beslenme konusunu çok boyutlu farklı oturumlarla irdeleyerek birey ve toplum sağlığının dinamiklerini ölçmeyi amaçlıyor.

 

İnceleyin

Gastronominin, ilk 3’ü bir arada etkinliği GASCONFAIR geliyor!

GASCONFAIR, gastronomi sektöründe ilk defa kongre, konferans ve fuarı 12-15 Şubat 2020 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz