Anasayfa » Dosya Konusu » Dünyanın Porseleni SePlus’ta

Dünyanın Porseleni SePlus’ta

Türkiye’nin ilk cash & carry mağazası özelliğine sahip SePlus, yurt içi ve yurt dışı ürünleriyle göz dolduruyor. Markanın özel üretimli modelleri dünyanın en kaliteli masalarını olanca şıklığı ve kalitesiyle süslüyor.

SePlus Yönetim Kurulu Başkanı Taner Murat: “Dünyanın en şık masalarını süslüyoruz”

T ürkiye, sunum konusunda dünya standartlarının çok üzerinde başarılı işler çıkarıyor. SePlus markası da bu hedefle yurt dışına yönelik özel ahşap çalışmalarıyla dünya çapında dereceler almış, şık restoranların masalarını süslemeye devam ediyor…” Züccaciye sektöründeki varlığını 50 yıllık bilgi ve deneyimiyle bugünlere taşıyan Tutmaçlı firması, 2010 yılından bu yana ev dışı tüketim kanalında SePlus markasıyla hizmet veriyor. Horeca sektöründe Türkiye’nin ilk cash & carry mağazası özelliğine sahip markayı ve 2015 yılına özel ürünlerini SePlus Yönetim Kurulu Başkanı Taner Murat ile konuştuk.

SePlus’ı tanıtarak, firmayı ev dışı tüketim kanalında öne çıkaran özellikleri nelerdir?

Tutmaçlı firmasına ait olan 50 yıllık SePlus firmamız bir Horeca markası olup, faaliyetlerine ilk defa 2010 yılında İstanbul Dragos’ta başlamıştır. Firmamızın ilk şubesi ise Mayıs 2014’de Yalova’da açmış bulunmaktayız. SePlus, profesyonel mutfak ve Horeca sektöründe Türkiye’nin ilk cash & carry mağazasıdır ve burada 17 bin adet ürünü sürekli stokta bulundurmaktadır.

Müşteri portföyünüzde kimler var? Hitap ettiğiniz kesime ağırlıklı hangi ürünlerinizi sunuyorsunuz?

Müşteri portföyümüz brasseri ve bistro restoran ağırlıklı. 2 masalı köfteciden 5 bin kişilik mekanlara kadar her türlü kapasiteye hizmet verebilmekteyiz. Oteller, restoranlar, catering firmaları, sosyal ve askeri tesisler, hastaneler, okullar; özetle yeme içme yapılan her alanda SePlus ürünleri mevcuttur. Masa üstü ürünler en kuvvetli olduğumuz bölüm. Bunlar arasında özellikle sunum konusunda; porselen, çatal, kaşık, ahşap, füzyon cam, mermer, basalt vb. ürünlerle zengin alternatiflerle ön planda olduğumuzu belirtmek isterim. Türkiye, sunum konusunda dünya standartları seviyesi hatta çoğu zaman üzerinde başarılı işler çıkarmaktadır. Bizim de SePlus olarak, yurt dışı için özel ürettiğimiz ahşap çalışmalar uluslararası alanda dünya çapında dereceler almış, şık restoranların masalarını süslemektedir.

Firmanızın bu yıldan beklentileri neler? Yılsonuna ilişkin hedef ve projeleriniz nelerdir?

Bu yıl turizm yatırımları ve yeme içme sektörü şüphesiz büyümeye devam edecektir. Bu süreçte otel, kafe ve restoranlar birbirleriyle kıyasıya mücadele edebilmek için projelendirme çalışmalarını daha şık ve kaliteli olan ürünlerle yürütecekler. Biz de bu rekabet ortamında 50 yıllık köklü geçmişimiz, bilgi ve deneyimimizle pazardaki yerimizi sağlamlaştırmaya, yeni ürün ve servislerimizle gücümüzü korumaya devam edeceğiz. Şu an piyasada Almanya’dan ithal ettiğimiz Kahla Porselen ile sunumlarımızda fark oluşturmaya devam ediyoruz.

İnceleyin

Seramiksan satışlarının %15’ini yenileme pazarına gerçekleştiriyor

Seramik sektörünün köklü ve yenilikçi markası Seramiksan, ileri teknolojisini yenilikçi tasarımlarla buluşturduğu koleksiyonları ile otel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz