Anasayfa » Ürün » Ecolab, bulaşık yıkamada ‘Solid’ ile fark oluşturuyor

Ecolab, bulaşık yıkamada ‘Solid’ ile fark oluşturuyor

Endüstriyel bulaşık yıkama operasyonunda en iyi çözümü sağlamak üzere Solid sistemini geliştiren Ecolab, teknoloji ile işletmelere temiz, güvenli, verimli ve sürdürülebilir bulaşık yıkama çözümleri sunuyor.

Ecolab tarafından Peach BarandTrack’a yaptırılan bir araştırma, insanların restoran seçimlerinde temizlik ve hijyenin en az yemek kalitesi kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Dışarıda yemek yiyen kişilere, restorandaki kirli sofra takımlarının o restorandaki deneyimlerini etkileyip etkilemediği sorulduğunda röportaja katılanların %80’i kesinlikle etkilediğini belirtmişlerdir. Bu tespit, bulaşık yıkama operasyonunda temiz ve parlak sonuçlar almanın ve bu sonuçların sürekliliğini sağlamanın önemini vurgulamaktadır. Gıda işindeki profesyonellere göre, öncelikli hedef yüksek kalitede aşçılık sunabilmektir. Dolayısıyla çalışanlar değerli vakitlerini ekipmanların oluşturduğu sorunları çözmeye veya temizlik prosedürlerinin doğru uygulanıp uygulanmadığını takip etmek için ayırmak istememektedirler. Ancak gerektiği kadar dikkat gösterilmediğinde, bulaşık yıkama operasyonu kötü sonuçlar ve beklenmedik maliyetler doğurabilir. Her gün karşılaşılan bir takım zorluklar bulaşık yıkama sonuçlarını etkilemektedir: Özellikle yoğun zamanlarda etkili iş akışı sağlama, artan su, enerji ve atık maliyetleri, makine arızaları nedeniyle yaşanan aksamalar, beklenmedik onarım masrafları ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturma bugün hemen her gıda servisi yapan işletmede karşılaşılan zorluklardır.

YÜKSEK VERİMLİLİK

Verimlilik son derece önemlidir, ek maliyetlerin oluşmaması için yeniden yıkamaların önlenmesi gerekir. Yeniden yıkamaya yol açan en yaygın sebepler yetersiz ön sıyırma, durulama ve basketleme, tıkanmış veya eksik durulama kolları gibi çözülmemiş makine problemleri ve boşalmış deterjan ambalajının zamanında değiştirilmemesidir. Enerji, su ve atık maliyetleri son yıllarda tüm Avrupa’da ciddi oranda artmıştır. Dolayısıyla işletmelerde mutfakta kullanılan suyun %30’unu tüketen bulaşık makineleri ile verimli iş akışı sağlamak ve yeniden yıkamaları önlemek gittikçe daha önemli hale gelmiştir. Yeniden yıkanan her tabak veya bardak değişken bulaşık yıkama maliyetlerini ikiye katlamaktadır. Bulaşık yıkama maliyet dağılım grafiğine bakıldığında deterjan, bulaşık yıkama maliyetlerinin sadece %5’ini oluşturmaktadır. Dolayısıyla kimyasalı daha ucuza almak toplam maliyetin düşeceği anlamına gelmeyeceği gibi, ilgili kimyasal doğru performans göstermediğinde tekrar yıkamalar artacak ve buna bağlı olarak diğer maliyet kalemleri de işletmeyi ciddi olarak etkileyecek oranda artacaktır. Ekipmanların önemli bir parçası arızalandığında istenmeyen aksamalara neden olmaktadır. Tabak, bardak, çatal-bıçak gibi sofra gereçleri yıkanmadan yemek servisi yapılamayacağına göre, bulaşık makinesi de bu önemli parçalardan biridir. Bu durum, acil çağrılardan ve yetersiz bakım nedeniyle ekipmanın yenilenmesinden kaynaklanan masraflar da olduğunda daha da kötüleşmektedir.

MAKSİMUM GÜVENLİK

Güvenlik her zaman önemlidir, ancak yetersiz temizlik ve kaygan zeminlere bağlı risklere verilmeyen önem kaymalara, tökezlemelere ve işyeri kazalarına yol açabilir. Ağır kaldırma, kas-iskelet problemlerinin en önlenebilir nedenlerden biridir. İşyeri kazaları sadece çalışanların işten uzak kalmalarına değil, aynı zamanda ciddi tazminat ödemeleriyle sonuçlanan pahalı davalara da yol açabilir. Bu zorlukların öneminin bilinciyle daima temiz ve hijyenik bulaşıklar elde etmek, verimli ve güvenli bir operasyon yaratmak üzere bu zorlukları aşmanın yollarını bulmak gerekir.

TEK SEFERDE EN YÜKSEK KALİTEDE YIKAMA TEKNOLOJİSİ

Geçen yıllar içinde Ecolab bulaşık yıkama operasyonunda en iyi çözümü sağlamak üzere çalışmış ve bu zorluklara çözüm olarak Solid sistemini geliştirmiştir. Ecolab’ın süper konsantre Solid teknolojisi en zor su ve kir koşullarında dahi tek seferde en yüksek kalitede yıkama sonuçları sağlamaktadır. %100 kapalı sistem oluşu ve ürün içeriğinin %100 kullanılması sayesinde dökülme riski ortadan kalkar. Portföyde yer alan Nordic Swan eko-etiketli ürünlerin yanı sıra ambalaj ve nakliyeyi %80 oranında azaltan Solid ürünler Ecolab’ın ve işletmelerin sürdürülebilirlik hedefine yardımcı olmaktadır.

SOLİD İLE PERSONEL DE GÜVENCE ALTINDA

En iyi yıkama sonuçlarını sağlamasının yanı sıra, bu yenilikçi teknoloji personelin güvenliğini arttırırken, kimyasal ve enerji tüketimini azaltmaya da yardımcı olur. Solid ürünlerinin ergonomik avantajları Ecolab ve İş Güvenliği Enstitüsü (IFA, Saint Augustin/ Almanya) tarafından yürütülen karşılaştırmalı bir çalışmada görülebilir. Bu çalışmada sıvı ve katı ürünlerinin taşınmasından kaynaklanan kas-iskelet zorlanmalarını karşılaştırmalı olarak incelemiştir. Çalışmanın sonuçları vücuttaki zorlanmanın Solid teknolojisi kullanıldığında % 90’a varan oranda azaldığını açıkça göstermiştir. Ecolab’ın işinde uzman satış temsilcileri işletmeye özel verdikleri servis ile bulaşık yıkama operasyonlarının her gün maksimum verimlilik ve güvenlik içerisinde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadırlar. Ecolab satış temsilcileri operasyonun iyileştirilmesine yönelik önerilerde bulunmak ve aksiyon alabilmek amacıyla yaptıkları önemli tespit ve gözlemleri 360° servis raporu kapsamında tablet pc’lerine kaydederek sonrasında ilgili operasyon yöneticisi ile birlikte değerlendirmektedirler. Avrupa’da her gün 50.000’den fazla bulaşık yıkama operasyonu Solid teknolojisine güvenmekte ve Ecolab’ın sunduğu işletmeye özel servisten faydalanmaktadır. Çünkü sadece kimyasal almak başarılı yıkama sonuçları ve bunun sürekliliğini sağlamak için yeterli değildir.

İnceleyin

Profesyonel mutfaklar için yeni performans sınıfı: RATIONAL’den iVario Pro

iVario Pro profesyonel mutfaklar için yeni standartlar belirliyor. Temas ısısı ile çalışan pişirme sistemi, akıllı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz