Anasayfa » Marka » Ege Seramik ’ten Sektöründe Yine Bir İlk

Ege Seramik ’ten Sektöründe Yine Bir İlk

Türkiye’de sayılı firmaya verilen ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü’ (Authorised Economic Operator) statüsüne seramik, cam ve toprak sektöründe sahip ilk firma Ege Seramik oldu.

1990’lı yıllarda ihracat faaliyetlerini artırmaya başlayan ve şu an üretiminin %40’a yakınını 50 den fazla ülkeye ihraç eden Ege Seramik, Türkiye’nin 58. ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü’ statüsüne sahip firması oldu.

“Yetkilendirilmiş Yükümlü” statüsü; gümrük yükümlülüklerini eksiksiz ve zamanında yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet, şeffaflık ve güvenlik standartlarına sahip bulunan, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara dış ticaret işlemlerinde bir takım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statüdür.seramik

Demir:Bu statü ülke ekonomisine yaptığımız katkının artarak devamı için bizlere büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur”

İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege SeramikYönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “40 yılı aşkın süredir yer aldığı sektörüne taşıdığı ilklerle adından söz ettiren Ege Seramik, seramik, cam ve toprak sektöründe bu statüye sahip ilk firma olma unvanına sahip olarak geleneğini bozmadı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın gerek şart olarak ortaya koyduğu tüm vasıfları eksiksiz karşılayan Ege Seramik şirketimiz, sahip olduğu ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü’ statüsü ile bu statünün sağladığı, gümrük işlem maliyetlerinde ve tedarik masraflarında tasarruf, gümrük işlemlerin kısalması ile birlikte artan rekabet gücü, ilgili statünün tanındığı ülkelerde sağlanan ayrıcalıklardan faydalanabilme özelliği gibi avantajları da elde etmiş bulunuyor. Bu statü ülke ekonomisine yaptığımız katkının artarak devamı için bizlere büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur” dedi.

#EgeSeramik #Ege #Seramik #Sektör #Birİlk #İlk #YetkilendirilmişYükümlü #Marka

İnceleyin

Sektörün öncüsü Pakmaya’dan bir ilk daha: “Pakmaya Profesyoneller Dünyası”

Türkiye’nin fırın ve pasta ustalarına özel ilk dijital iletişim platformu olan Pakmaya Profesyoneller Dünyası büyük ...