Anasayfa » Dosya Konusu » Erenil Yönetim Kurulu Üyesi: Yelda Ertuğrul “Hep takip edildik…”

Erenil Yönetim Kurulu Üyesi: Yelda Ertuğrul “Hep takip edildik…”

“Mütevazı olamayacağım bir konu var… Sektörde, Erenil’in temsilcisi olduğu tüm markalar ve Erenil her zaman lider olmuştur. Biz sektöre öncülük eden bir firmayız.

Dünyaca ünlü markaların Türkiye distrübütörlüğünü yapan Erenil; sofra üstü, büfe ve hareketli mutfak malzemeleri konusundaki iddiasını yeni markalarıyla sürdürüyor. 2015 yılına yeni ürün ve modelleriyle giren firmanın sektöre yönelik yeniliklerini, sofra üstü trendlerini ve yıl sonuna ilişkin beklentilerini Erenil Yönetim Kurulu Üyesi Yelda Ertuğrul ile konuştuk.

Erenil’in Horeca sektörüne yönelik ürün gruplarından bahsederek, 2015 yılında pazara sunduğunuz yeni ürünler hakkında bilgiler verir misiniz?

Erenil, sofra üstü malzemeler büfe ve hareketli mutfak malzemeleri ithal eden bir firmadır. Villeroy & Boch, Churchill, Matfer&Bourgeat, WMF, Araven, Safran Paris, Degrenne Paris markalarının Türkiye distribütörüyüz. Temsilcisi olduğumuz markalarımız, mevcut modellerine ilave olarak her yıl birkaç yeni model çıkartırlar. 2015 yılında markalarımızın piyasaya sürdüğü yeni modeller hariç, anlaştığımız iki markamız daha mevcut. Ana ürünler her zaman ağırlıklı olarak üzerinde durduğumuz kalemlerdir. Bunlar dışında aksesuar diyebileceğimiz sofra üstünde ve serviste kullanılan şık ürünleri de tamamlayıcı olarak bünyemize dahil ediyoruz.

Yılın sofra üstü trendleri hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Erenil’in tasarım anlayışını neler belirliyor?

Sofra üstü trendleri son yıllarda daha rahat ve renkli ürünlere doğru gidiyor. Eskisi gibi tek seri değil, karışık ürünler tercih ediliyor. Erenil olarak, her yıl fabrikalarla birlikte toplantı yaparak, Türkiye’deki tesislerin tercih edebileceği modelleri öngörerek yeni çıkacak modellere şekil veriyoruz. Bu yıl Churchill firması yeni bir model çıkarttı. Dizaynını biz yaptık, modelin ismi ise PERA oldu. Şimdi bu model, tüm Avrupa’da satışa sunuluyor.

Türkiye’de sofra üstü pazarının gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz? Erenil sektörde kendini ne şekilde konumlandırıyor?

Mütevazı olamayacağım bir konu var, onu belirtmek isterim. Sektörde, Erenil’in temsilcisi olduğu tüm markalar ve Erenil her zaman lider olmuştur. Diğer firmalar tarafından her zaman takip edilir… Biz sektöre yenilik katıyoruz, Avrupa trendlerini Türkiye’ye taşıyoruz, araştırıyoruz, çalışıyoruz. Bu sebeple sektöre öncülük eden bir firmayız. Son yıllarda Türkiye’deki yeni nesil chef’ler ve kalite algısı yüksek yöneticiler sayesinde ithal ürünlere rağbet arttı.

2015 yılı firmanız için nasıl başladı? Yılsonuna ilişkin beklenti ve hedeflerinizi paylaşır mısınız? Gündemde yeni yatırımlar ve projeler var mı?

2015 yılı bizim için iyi başladı. Umarım bu şekilde devam eder. Seçimler bittikten sonra durumumuz daha net belli olur. Fakat turizm sektörü diğer sektörlere göre daha aktif. Gündemimizde birçok otel projesi var. Ancak şu an isim paylaşmam doğru olmaz.

İnceleyin

Yenilenen Bolu Koru Hotel, kapasitesini üçe katlayarak geri döndü!

Haber: Hatice Ünal Bilen                                                                                       Bolu & Abant bölgesinin 59 yıllık efsane oteli Bolu Koru ...