Anasayfa » Sektör » Geleceğin çamaşırhane standartlarına “Ecolab” güvencesi

Geleceğin çamaşırhane standartlarına “Ecolab” güvencesi

Endüstriyel temizlik sektörünün güçlü markalarından Ecolab, yeni nesil ürün ve yaklaşımlarıyla çamaşırhane sektöründe kalite, verimlilik ve tasarruf açısından sürdürülebilir yeni standartlar oluşturarak, geleceğin çamaşırhane standartlarına yön veriyor.

Çamaşırhanelerin çalışma ve rekabet koşulları son yıllarda önemli ölçüde değişti. amaşırhaneler gibi yüksek su ve enerji tüketimine sahip endüstriler son dönemde ekonomideki değişikliklerden oldukça fazla etkilendiler. Geçmişte su maliyetlerinde yüksek artışlar yaşanmışken son yıllarda enerji maliyetleri çamaşırhaneler için ciddi bir problem oluşturacak seviyeye gelmiştir. Su ve enerji maliyetleri çamaşırhanelerde ortalamanın üstünde artış gösteren maliyet faktörleridir. Bu maliyetlerin toplamdaki payı düşünülürse, çamaşırhanelerin gelecekte rekabet gücünü koruyabilmek için mutlaka aksiyon almaları gerekir. Ecolab PERformance sistemiyle çamaşırhane sektöründe kalite, verimlilik ve tasarruf açısından sürdürülebilir yeni standartlar oluşturmaktadır. Bunun bir çamaşırhane için anlamı maksimum maliyet azaltımı ve en yüksek kalite seviyesidir. Büyük miktarda sağlanan su ve enerji tasarrufu çamaşırhanenin çevre koruması açısından da öncü olmasını sağlar. PERformance sistemi birbirinin üzerine kurulu 3 modülden oluşur: PERformance BASIS = Yıkama prosesi + Konsantre ürünler PERformance PLUS = PERformance BASIS + Su ve enerji geri dönüşümü PERformance ULTIMATE = PERformance PLUS + Enerji üretimi Bu 3 PERformance modülü tünel tipi makinelere yönelik çözüm sunarken PERformance SMART yıkama-sıkma makinelerine operasyonel verimlilik sağlayan bir konsepttir.

SU VE ENERJİ TASARRUFUNDA İLK ADIM: PERFORMANCE BASIS

PERformance konseptinin temelini yeni emülsiyon teknolojisiyle geliştirilen Turbo Emulsion, benzersiz ağartma maddesi Ozonit PERformance ve yenilikçi yıkama prosesi oluşturur. Düşük yıkama sıcaklığı ve yüksek konsantre ürünlerin kombinasyonundan oluşan PERformance Basis, çamaşırhanenin toplam maliyetlerini önemli ölçüde azaltır ve yıkanan çamaşırlarda mükemmel sonuçlara ulaşmayı sağlar. PERformance BASIS’de ana yıkama deterjanı Turbo Emulsion ve ağartma ürünü Ozonit PERformance ana yıkamada kullanılarak en iyi yıkama ve ağartma sonuçları elde edilir. Durulamada kullanılan az miktarda Ozonit PERformance ile sürekli hijyen sağlanır. Sıcak pres suyunun tamamı durulama ve ön yıkamada kullanılır. Durulamaya verilen taze su ile optimum durulama sonucuna düşük taze su tüketimiyle ulaşılır.

TÜM ÇAMAŞIRHANE İÇİN ARTI VERİMLİLİK: PERFORMANCE PLUS

PERformance PLUS yeni ve yenilikçi düşük sıcaklıkta yıkama prosesiyle Ecolab’ın kanıtlanmış, son derece verimli, entegre su ve enerji sistemleri Energy Optimiser, Aquamiser, Vent Optimiser ve Aquavent’i birleştirir. Tünel tipi makineler ve yıkama-sıkma makineleri tek bir entegre konseptte birleştirildiği için su ve enerji akışları en optimal şekilde kullanılmaktadır. PERformance PLUS sadece tünel makineyi değil aynı zamanda tüm çamaşırhaneyi dikkate alır – kazan dairesinden atık suya, yıkama proseslerinden sonlandırma proseslerine kadar. Yıkama prosesleriyle geri dönüşüm sistemlerinin kombinasyonu yüksek oranda su ve enerji tasarrufu sağlar. Geri dönüşüm sistemlerinin yüksek etkinliği sayesinde primer enerji tüketimi önemli ölçüde azalır, böylece 60° C’lik bir yıkama prosesi uygulanan tünel makinenin buhar ihtiyacı yok denecek kadar az olur. Profesyonel çamaşırhanelere özel ısı eşanjörü Energy Optimiser yıkama prosesine entegre edilerek enerji bilançosunu gözle görülür şekilde iyileştirir. Tünel makinelerden çıkan sıcak atık su ile taze soğuk suya ısı transferi yapılır. Isıtılmış taze su durulamada kullanılır. Çamaşırhane yıkama prosesindeki enerjiden %50, kurutmadaki enerjiden 20 tasarruf sağlar. Aquamiser, suyu filtreleyerek ön yıkamada tekrar kullanılmasını sağlar. Sistem tünel makinenin yıkama prosesine entegre edilir ve %30’a varan su tasarrufu sağlar. Isı eşanjörü Aquavent silindir ütünün atık ısısını kullanır. Isıtılan taze su yıkama prosesinde kullanılır, böylece enerji tasarrufu sağlanır. Buhar enerjisi konvertörü Vent Optimiser kazan besleme su tankından çıkan atık buharı toplar. Buradaki enerji soğuk taze suyu ısıtmak için kullanılır.

BUHARSIZ ÇAMAŞIRHANE: PERFORMANCE ULTIMATE

Buhar bugün bir çamaşırhanenin en önemli ısı kaynağıdır. Üretim, ısı iletim kaybı ve kullanılmayan kondensat nedeniyle oluşan enerji kayıpları buhar kazanının verimliliğini olumsuz etkiler. Aynı zamanda enerji gün geçtikçe daha maliyetli olmaktadır, bu nedenle çamaşırhaneler için sadece gerçekten gerektiği kadar enerji tüketmek daha da önemli olmuştur. Bu realite sebebiyle Ecolab çamaşırhanelerin tamamen buharsız çalışmasını sağlayan konseptler geliştirmektedir. PERformance ULTIMATE konsepti Aquaheater sistemiyle buharsız çamaşırhanenin anahtarıdır. Aquaheater çamaşırhane sektörü için tasarlanmış su ısıtma cihazıdır. Aquaheater primer enerjiyi (doğalgaz) direkt kullanır. Çamaşırhanede buhar kazanı ve kazan dairesi yatırımı gerekmez. Dolayısıyla kazan ve kondenstoplar için bakım maliyeti oluşmaz, kazan suyu şartlandırma ihtiyacı yoktur, yayılma, flaş buhar, blöf ve sıcak gazlar nedeniyle enerji kaybı oluşmaz. Çamaşırhane tasarruf yapar ve enerji %99,7’ye varan oranlarda değerlendirilir. Böylece %10- 30 oranında enerji tasarrufu sağlanır.

PERFORMANCE SMART İLE YIKAMA-SIKMA MAKİNELERİNE YENİ STANDARTLAR

Artan su ve enerji maliyetleri çamaşırhaneleri, rekabet edebilmek için, daha verimli çalışmaya zorlamaktadır. Bunun için yıkama-sıkma makinelerinin verimliliği iyileştirilmeli ve saatte yıkanan çamaşır miktarı arttırılmalıdır – tüm bunlar aynı zamanda kaynakları daha etkili kullanarak elde edilir. Hedef su, enerji ve zaman tasarrufu sağlamaktır. Yenilikçi PERformance SMART sistemi akıllı proses uzmanlığını deterjanların etkili kullanımıyla birleştirir. Sistemin kalbini Ozonit PERformance ve Turbo Emulsion oluşturur. PERformance SMART ilave yenilikçi öğelerle birlikte kullanıldığında yıkama sıcaklıklarını, yıkama ve durulama sayılarını ve su seviyesini düşürerek su, enerji ve zaman tasarrufu sağlarsınız. Daha da önemlisi, çamaşırlarınız daha hızlı yıkanır ve çamaşırhanenizin verimliliği artar.

İnceleyin

Akdeniz kruvaziyer sektörü 7-10 Mayıs’ta Kuşadası’nda

Akdeniz Çanağında 31 ülkeden 120 limanın üyesi olduğu Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği MedCruise’un 54. Genel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz