Anasayfa » Gastro Güncel » GTD, Bursa’nın yöresel tatlarını dünyaya tanıtmak için yapılanıyor!

GTD, Bursa’nın yöresel tatlarını dünyaya tanıtmak için yapılanıyor!

Bu kez Bursa’nın yöresel tatlarını dünyaya tanıtmak için kolları sıvayan Gastronomi Turizmi Derneği, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı’nda etkin rol üstlenecek.

Marka kentler kapsamında Bursa’da da yapılanmaya başlayan Gastronomi Turizmi Derneği, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı’nda “Bursa’nın yöresel lezzetlerini tüm dünyaya göstermek için etkin bir rol üstlenecek.

Gürkan Boztepe: “Bursa’nın yöresel tatlarını tüm dünyaya göstermek istiyoruz”

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe şunları söyledi: “Gastronomi Turizmi Derneği, Bursa ‘Gastronomik Kent’ sloganıyla hareket ederek, şehrin yerel lezzetlerini ön plana çıkarma konusunda kapsamlı çalışmalarına başlamıştır. Aralarında Burkon, İnoksan Mutfak, Yavuz İskender ve Yazıcı Otelleri gibi Bursa’nın köklü şirketleriyle işbirlikleri için görüşmelerimizi hızlandırarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bursa’nın Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti unvanını taşımakla birlikte gastronomik açıdan da bir o kadar önem taşıdığının farkındayız. Bütün amacımız, şehrin yöresel lezzetlerini tüm dünyaya göstermektir. Bunun için ilk adımı attık. 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı’nda derneğimiz olarak etkin bir rol üstlenmeyi hedefliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnceleyin

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 ...