Anasayfa » Gündem » Hilton: Katie Fallon, International Tourism Partnership (ITP) Başkan Yardımcılığına atandı

Hilton: Katie Fallon, International Tourism Partnership (ITP) Başkan Yardımcılığına atandı

Hilton Genel Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İlişkiler Global Başkanı Katie Fallon, International Tourism Partnership (ITP) Yönetim Kurulu’na Başkan Yardımcısı olarak atandı.

ITP, konaklama sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerini sosyal ve çevresel sorumluluk konusunda olumlu faaliyetler yürütmek üzere bir araya getiriyor.

Hilton’un Genel Müdür Yardımcısı ve Kurumsal İlişkiler Global Başkanı Katie Fallon, International Tourism Partnership (ITP) Yönetim Kurulu’na Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Önde gelen bir küresel konaklama firması olan Hilton; dünyanın lider otel firmalarını, toplumu ve gezegeni etkileyen konularda harekete geçmek için bir araya getiren, kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan International Tourism Partnership’in kurucu üyelerinden biri. ITP’nin otel sektörüne yönelik olarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile bağlantılı dört ana hedefi var. ITP Hedefleri, otel firmalarının karbon, su, gençliğin istihdamı ve insan hakları konularında olumlu bir etki oluşturmak için nasıl birlikte çalışabilecekleri konusunda bir vizyon çiziyor.

Fallon, son iki yıldır ITP Yönetim Kurulu’nun aktif bir üyesi. Özellikle ITP’nin insan hakları konusundaki çalışmalarına yön veren Fallon, işletmeler ile işgücü tedarik zincirlerinde modern köleliğin oluşturduğu insan hakları risklerine dair farkındalık oluşturmak ve bunlarla mücadele etmek için otel sektörüne yönelik bir eğitim modülü geliştirdi.

ITP Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang M. Naumann konuyla ilgili şunları söyledi: “Katie’nin Başkan Yardımcılığı görevini üstlenecek olmasından çok memnunum. Geçtiğimiz yıllarda ITP’yi büyüten ve üyelerimiz için değer sunumunu güçlendiren bir ivme içindeydik ve Katie de bu noktada itici bir güç oldu. Sektörümüzün sorumlu büyüme yönelimine nasıl kolektif olarak liderlik yaptığını ortaya koyarken, ekibin bunu daha da geliştirmesine destek olmak için sabırsızlanıyorum.”

Katie Fallon: “Çevrenin ya da insan haklarının korunması söz konusu olduğunda konaklama sektöründe kesinlikle bir rekabet yoktur. Sektör, ITP aracılığıyla, Seyahatin Altın Çağı’nda karşımıza çıkan fırsatların kapsamını ve önümüze koyulan görevleri ele almak için işbirliğinin gerekliliğini kabul ederek ortak ve cesur hareketlerde bulunmak için toplanmaktadır. Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak noktasında sektörel liderliğin her zamankinden daha önemli olduğu bir zamanda, ITP Başkan Yardımcısı rolünü üstlenmekten heyecan duyuyorum.”

İnceleyin

Form Group A.Ş.’de üst düzey atama

Japon teknoloji firması Mitsubishi Heavy Industries ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun 30 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz