Anasayfa » Fuar » HotelEquipment ve FoodProduct dev etkinlikler için Ocak ayını bekliyor!

HotelEquipment ve FoodProduct dev etkinlikler için Ocak ayını bekliyor!

Antalya’nın markalaşan fuarları 29. HotelEquipment ve 25. FoodProduct; dev etkinliklerle eş zamanlı olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl HotelEquipment’ta Hotel Design Show ile tasarıma yön verilirken, FoodProduct’taki iki dev etkinlikle gastronomi sektörün nabzı tutulacak.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. tarafından organize edilen Antalya’nın markalaşan fuarları 29. HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı  ile 25. FoodProduct-Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı  bu yıl dolu dolu etkinlik programlarıyla 17-20 Ocak 2018 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 Hotel Design Show heyecanı 2018’de tam gaz

29.HotelEquipment kapsamında organize edilen Hotel Design Show heyecanı 2018’de de devam edecek. Otel yatırımcısı, turizm işletmecisi, mimarlar, İçmimarlar ve müteahhitler ve çok sayıda sektör profesyonelinin yoğun ilgi gösterdiği Hotel Design Show’da fuar alanı içerisinde bin metrekarelik alanda, 10 otel odası, karşılama bankosu (resepsiyon) ve lobiden oluşan özel alan kurulacak. TMMOB İçmimarlar Odası’na üye 10 farklı iç mimari grup tarafından projelendirilen10 farklı otel odası, uygulamaya sponsor olacak tedarikçiler ile işbirliği içerisinde tamamlanarak HotelEquipment Fuarı ile birlikte açılacak. Her sene farklı bir temayla kapılarını açan Hotel Design Show, bu yıl retro tasarım temasıyla açılacak.

2

 FoodProduct’ta iki dev etkinlik
25. FoodProduct kapsamında TAFED – Türkiye Aşçılar Federasyonu iş birliğiyle Sanayi Sempozyumu ve Ustaya Danış olmak üzere iki dev etkinlik gerçekleştirilecek. Sanayi Sempozyumu ile firmalar; TAFED aracılığıyla getirilecek 100 etkin şefe, ekipmanlarının doğru kullanımı ve doğru bilinen yanlışlarını anlatma fırsatı yakalayacak. Sanayi Sempozyumu’nun yanı sıra Ustaya Danış Masası etkinliği kapsamında katılımcılar; kurulacak özel masalarda, TAFED tarafından getirilecek 10 Exclusive Chef’e, yeni ürünlerini bire bir tanıtma imkanı bulacak.

 Yeni hedef pazarlara yoğun çalışmalar sürüyor

Fuarlar kapsamında geçekleşecek etkinlikler, yurt dışından gelecek alım heyetleri ve ziyaretçilerin ilgi odağı olması bekleniyor. 29. HotelEquipment ve 25. FoodProduct’ta BAİB –  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği aracılığıyla Bulgaristan, Filistin, Kırgızistan, Kosova, Tunus, Umman’dan,  BAKA – Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı iş birliği ile Kuzey Afrika (MENA), Orta Doğu ve Arap Yarımadası bölgesine ait Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Yemen’den, DEİK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu iş birliği ile İran’dan 100’ün üzerinde profesyonel alım heyeti getirilecek.

ATSO – Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve ANFAŞ’ın yurt dışındaki acente iş birliktelikleriyle; Almanya, Balkanlar (Arnavutluk, Bosna – Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan), Brezilya, Bulgaristan, Çin, Hindistan, İran, K.Irak, Letonya, Mısır,  Özbekistan,  Tayland ve Tunus’tan profesyonel ziyaretçi ve alım heyetleri getirilecek.

1

 81 ilden profesyonel alım heyeti hazır!
Yurt dışı çalışmalarının yanı sıra yurt içinde Ekonomi Bakanlığı, TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Antalya Ticaret Borsası aracılığıyla hedef illerdeki ticaret ve sanayi odalarından, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu,  GİMAT  – Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği,  TAFED – Türkiye Aşçılar Federasyonu,  ANFAŞ’ın yapmış olduğu anlaşmalar ile 25 hedef ilde yaptığı gerçekleştirdiği basın ve sektör toplantıları aracılığıyla; 81 ilden gıda toptancıları, kurumsal satın almacılar,  otel ve restoran zincirleri, şef ve aşçılar, sektörel ziyaretçi heyetleriler getirilecek.

İki dev eş zamanlı
Bu yıl iki fuar  eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda alan yetersizliği nedeniyle farklı tarihlerde gerçekleştirilen fuarlar, bu yıl yüzde yüz büyüyerek 20.000 metrekareden 40.000 metrekare kapalı 20.000 metrekare açık olmak üzere toplam 60.000 metrekarelik alana ulaşan Antalya Expo Center sayesinde tek çatı altında gerçekleştirilecek. Katılımcı ve ziyaretçi profilleri benzerlik gösteren fuarlar, sektörün talebi doğrultusunda 17-20 Ocak 2018 tarihilerinde eş zamanlı olarak kapılarını açacak. Fuara katılan sektör profesyonelleri;  konaklama, ağırlama ve gıda sektörüne dair tüm paydaşlara, ikili iş görüşmelerine, etkinliklere, konferanslara eş zamanlı olarak ulaşabilecek.

 

İnceleyin

3 bin lezzet sever Lezita ürünleriyle tadım yaptı

Ev dışı tüketim sektörünün önemli markalarını aynı çatı altında buluşturan EDT Fuarı yeni iş geliştirme ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir