Anasayfa » Gündem » I-MICE’den ‘Endam’lı davet!

I-MICE’den ‘Endam’lı davet!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE), dün akşam The Purl Hotel- Endam İstanbul ev sahipliğinde düzenlediği görkemli davetiyle turizm sektörünün önde gelen temsilcilerini ağırladı. Acentaların yoğun katılımıyla gerçekleşen network partisinde konuklar 360 derecelik terası ile şehrin en popüler buluşma noktalarından biri olan Endam’da DJ Ünal Çakmak’ın keyifli şarkılarıyla eğlenirken bir yandan da enfes ikramlarla lezzetli bir akşam geçirdiler.

Serdar Söyler:Türkiye’deki MICE endüstrisini en üst noktaya taşıyacağımıza inancımız tam”

Bu özel davette kısa bir konuşma yapan I-MICE Derneği Başkanı Serdar Söyler, “Sektörle alakalı o kadar çok şey vardı ki, bunları tek başına yapmamız mümkün değildi. Ekibimizi çoğalttık. Sizleri de burada gördüğümüz için çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Derneğimiz çok işler yapacak, biz buna inanıyoruz. Bu hedefle yola çıktık. Sizlerin de bu yolda bize güç katacağınıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde sizlerle birlikte uluslararası camiada Türkiye’deki MICE endüstrisini en üst noktaya taşıyacağımıza inancımız tam.” dedi.

Hüseyin Kurt: “Bizi anlayan bir bakanımız olduğu için çok daha umutluyuz”

I-MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt ise, “Bildiğiniz gibi 2015’te ülkemiz uluslararası kongre ve etkinlik bazında 17. sırada, en son yayınlanan ICCA raporunda ülkemiz 49. sırada, güzel şehrimiz ise 133. sıradaydı. Fakat özellikle 24 Haziran seçimlerinden sonra, geçtiğimiz haftalarda umut dolu bir gelişme oldu. Sektörümüzden bir isin bakan oldu. Bu oldukça güzel bir gelişme. Bizi anlayan, aynı dili konuşabileceğimiz, aynı terminolojiyi kullanabileceğimiz biri var artık karşımızda. Dolayısıyla bizim sorunlarımızı kendisine iletebileceğimiz, çok çabuk çözüm yollarına ulaşabileceğimiz bir bakanımız var artık. Bu sebeple çok daha fazla umut doluyuz. “ diye konuştu.

İnceleyin

Turizm ruhunda var: İlknur Fidan Kepez

Röportaj: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Hakkı Günerkan Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) seçimlerinden çıkan ilk ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz