Anasayfa » Marka » ISM Minibar’a Kuzey Yıldızı ödülü

ISM Minibar’a Kuzey Yıldızı ödülü

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, dünyada aile şirketleri bünyesinde verilen sürdürülebilirlik ödülü “Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Projesi”ni düzenledi. Beşinci Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen törende, sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini destekleyen işletmelerin teşvik edilmesi amacıyla verilen ödüller sahipleriyle buluştu. Türkiye’nin köklü kurumlarından İnci Holding’in öncü iştiraki ISM Minibar, küçük ve orta ölçekli işletmeler kategorisinde “Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Projesi Ödülü”ne layık görüldü. Ödül programının ”Kuzey Yıldızı” olarak adlandırılması, sürdürülebilirlik kapsamında yol gösterici şirketin belirlenmesi amacını taşıyor.

Üretiminin yüzde 70’i ihraç ediliyor

Beş kıtada 56’dan fazla ülkeye ihraç edilen ISM Minibar, üretiminin yüzde 70’ini yurtdışına ihraç ediyor. ISM Minibar, uluslararası standartlarda üretimini ISO 9001, ISO 14001,OHSAS 18001 belgeleri ile taçlandırıp CE, TUV RHEINLAND GS, SGS EMC, SGS CB, GOST, ROHS, G-MARK gibi uluslararası sertifikasyonlara da sahip olmanın gururunu yaşıyor. ISM Minibar, bu sertifikaların dışında hem absorbe hem de peltier sistem soğutucularında dünyanın en ağır güvenlik testlerinden geçerek kalitesini ispatlamış ve UL belgesine sahip dünyadaki ilk ve tek minibar üreticisi konumunda yer alıyor.

Şencan: “TAİDER’in misyonu çok değerli”

Aile şirketlerinde sürdürülebilirlik konusu çok önemli bir konu… Özellikle istatistiksel olarak aile şirketlerinin yaklaşık yüzde 88’inin üçüncü nesli göremediğini göz önünde bulundurursak, şirketlerin bu konuda göstermeleri gereken hassasiyetin ne kadar önem arz ettiği bir kez daha anlaşılıyor. TAİDER’in aile şirketlerini bilinçlendirme konusunda yaptığı çalışmaları çok yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Kuzey Yıldızı adı altında yol gösterici olma misyonunun bizlere yüklenmesinin getirmiş olduğu sorumluluğun da bilincinde ve heyecanında olduğumuzu belirtmek isterim dedi.

#TAİDER, #İSM, #odul

İnceleyin

Kütahya Porselen 50 yaşında!

Türkiye’nin milli porselen markası ve bugün dünyanın en büyük porselen üreticisi olan Kütahya Porselen 50. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz