Anasayfa » Gastro Güncel » İstanbul Coffee Festival 40 bini aştı!

İstanbul Coffee Festival 40 bini aştı!

İstanbul Coffee Festival (İCF), bu yıl 116 markanın katılımıyla 40 bini aşkın kahve severi 104 etkinlikte bir araya getirdi.

Avrupa’nın en büyük iki kahve festivalinden biri konumunda olan İstanbul Coffee Festival, Axess ana ponsorluğunda 20–23 Eylül 2018 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park‘ta ziyaretçilerini “The Source, The Journey, The People“ temasıyla ağırladı. Bu yıl kahvenin kaynağına odaklanan festival, kahve lezzetleriyle dolu zengin içeriği ile çok sayıda etkinliğe imza attı. Festivalde 116 marka yer aldı.

Atölyeler, söyleşiler, deneyimler, konserler

Dream Sales Machine‘in kahve sektöründe dünyaca bilinen etkinliği İstanbul Coffee Festival’de dört gün boyunca ziyaretçiler 24 atölye çalışması, 20 söyleşi, 4 panel, 24 kahve deneyimi ve 32 konsere katılma imkanına sahip oldu. Festivalde yer alan global kahve ve makine üreticisi markalar, kahve kuruluşları, çiftlikler, çiftlik birlikleri, ithalatçılar, tüccarlar, imalatçılar, ekipman üreticileri, kavurucular, perakendeciler, kahve barları, çikolata markaları ve nitelikli küçük artizan esnaf ziyaretçileri yeni nesil kahve lezzetleriyle buluşturdu.

Alper Sesli: “Çok keyifli ve eğlenceli bir organizasyonu geride bıraktık”

İstanbul Coffee Festival‘in artık kahve tutkunlarınca yılın beklenen organizasyonu konumuna ulaştığını belirten Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, şunları kaydetti: “Çok keyifli ve eğlenceli bir organizasyonu geride bıraktık. Bu yıl festivalimizi 40 bini aşkın ziyaretçiyle tamamladık. Gerek firma gerekse ziyaretçi katılımı sayısıyla İCF aynı zamanda Türkiye‘de kahve sektörünün ne kadar geliştiğini gösteriyor. Festival nitelikli kahveye olan ilginin çok önemli bir göstergesi. Stand alanı olarak 116 marka yer aldı. Ancak standı olmasa da işbirliği yaptığımız çok sayıda marka var. Geniş bir sponsor desteğinin yanı sıra bizlere içerek üreten markalarımız da var. Dijital platformda bizleri destekliyorlar.”

“Ankara’da kahvenin kaynağına harika bir yolculuk yapacağız”

Gelecek yıl 6‘ncısı düzenlenecek olan festivalin çok daha büyük ve sürpriz katılımcılarla dolu bir organizasyon olacağını belirten Sesli, “28–30 Eylül tarihleri arasında ise Ankara‘dayız. Ankara Coffee Festival‘de İCF‘de olduğu gibi kahvenin kaynağına harika bir yolculuk yapacağız.” dedi.

 

 

kutu 1

İnceleyin

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 ...