Anasayfa » Sektör » İstanbul Laundry’den çamaşır hijyenine değer katacak yeni yatırım

İstanbul Laundry’den çamaşır hijyenine değer katacak yeni yatırım

Profesyonel çamaşır hizmetinin öncü temsilcilerinden İstanbul
Laundry, yüksek kapasitenin, esnek ve verimli kullanımına olanak verecek şekilde tasarlanmış yeni fabrikası ile İstanbul’da çamaşır hijyenine yeni bir soluk getirdi.

Endüstriyel çamaşırhane sektörünün önemli şirketlerinden İstanbul Laundry, yeni nesil makine parkı ile son teknoloji ekipmanlarla hizmet veriyor. Arıtma alt yapısı oldukça güçlü olan Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde konumlanan yeni fabrikasında ekipmanları artırarak daha yüksek kapasitede daha verimli işlere imza atan İstanbul Laundry, enerji ve su tasarrufu konusunda da oldukça sağduyulu davranıyor. AB uyum yasaları gereğince fabrikasını kimyasal atıkları da göz önünde bulundurarak sanayi bölgesinde konumlandıran güçlü markanın yeni fabrikası ekolojik dengeye uygun biçimde olmasıyla öne çıkıyor.

3500 M2’LİK YENİ NESİL ÜRETİM TESİSİ

İstanbul Laundry yeni fabrikasında “tünel sistemi” kullanmaktadır. Bu sayede eskiden 1 kg çamaşır için 21 litre su ve 30 gr kimyasal harcarken, yeni sistemde 1 kg çamaşır için 6 litre su ve 15 gr kimyasal harcanıyor. Otomasyon sisteminin artmasıyla üretimin standardize ve yüksel kaliteli olmasını sağlıyor. Fabrika kapasitesini de artırarak günlük 30 tona çıkaran marka, 3500 m2’lik bir alana kurulan fabrika içerisinde 2500 m2’lik alanı üretim tesisi için kullanıyor.

TEKSTİLİN ÖMRÜNÜ UZATAN REVERSE OSMOSIS SİSTEMİ

İstanbul Laundry yeni fabrikasında kurduğu Reverse Osmosis Sistemi sayesinde saatte 20 ton su kapasitesinde arıtıyor. Sistem sayesinde suyun pH Profesyonel çamaşır hizmetinin öncü temsilcilerinden İstanbul Laundry, yüksek kapasitenin, esnek ve verimli kullanımına olanak verecek şekilde tasarlanmış yeni fabrikası ile İstanbul’da çamaşır hijyenine yeni bir soluk getirdi. İstanbul Laundry’den çamaşır hijyenine değer katacak yeni yatırım değerini düzenleniyor. Ters Osmoz ile su arıtmada temel olarak iki aşama bulunuyor. İlk aşamada arıtılacak su, bir takım ön temizleme ve yumuşatma işleminden geçiriliyor ve su tüm minerallerinden arındırılıyor. Kaliteli su, yıkama kalitesini artırarak tekstilin ömrünü uzatırken aynı zamanda kimyasal kullanımından tasarrufu da sağlıyor.

RFID İLE ÜRÜNLER GÖZALTINDA

Tekstil kiralama ve yıkamada tekstil takip sistemini RFID ile sağlayan İstanbul Laundry, uzun soluklu ve büyük ölçekli işletmelere bu şekilde daha güvenilir hizmet sağlıyor. RFID sayesinde farklı işletmelerin ürünlerinin birbirine karışması engellenirken aynı zamanda; sağlıklı sayım yapılıyor, ürünün istatistik bilgilerine ulaşılıyor ve kayıp ürünlerin takibi gerçekleşiyor. RFID sisteminin oldukça büyük bir yatırım olduğunu dile getiren İstanbul Laundry Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İpekel, yeni projelerin hepsinde otellerin talebi üzerine RFID sistemi dahil teklif verdiklerini belirtiyor.

İnceleyin

Akdeniz kruvaziyer sektörü 7-10 Mayıs’ta Kuşadası’nda

Akdeniz Çanağında 31 ülkeden 120 limanın üyesi olduğu Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği MedCruise’un 54. Genel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz