Anasayfa » Gastro Güncel » İstanbul Lezzet Haritası’na TURES’ten tam destek

İstanbul Lezzet Haritası’na TURES’ten tam destek

İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin şehrin önemli lezzetlerini keşfetmesi amacıyla oluşturulan İTEO Taksici uygulaması hayata geçirildi. Gastronomi Turizmi Derneği ev sahipliğinde, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ve Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği’nin de katılımıyla, Hilton Harbiye Otel’de gerçekleşen basın toplantısında üç kurum arasında protokol anlaşması imzalandı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) iş birliğinde, GTD onaylı mekânlara, kafelere, restoranlara ve otellere ulaşmak amacıyla geliştirdiği, İTEO Taksici uygulamasının “İstanbul Lezzet Haritası” bölümü 17.395 taksicinin kullanımına açıldı. Turizme katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen uygulamaya Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TURES) de destek verdi.

toplu

 Gürkan Boztepe: “Önceliğimiz turizme katkı sağlamak”

Türk mutfağının dünyaya doğru tanıtılması gerektiğini belirten Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, “Türk kültürünün dünyaya tanıtımında en önemli ögelerden biri olan Türk mutfağının etkili bir şekilde yansıtılmasını istiyoruz. Bu aşamada taksiciler bizim en önemli paydaşımız. Önceliğimiz turizme katkı sağlayarak Türk mutfağını tanıtmak.” dedi.

Ramazan Bingöl: “Türk mutfağının değerini bilmemiz gerekli”

Dünya mutfağı denildiğinde akla gelen en önemli üç mutfaktan birinin Türk mutfağı olduğunu belirten Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, “Türk mutfağı binlerce yıllık geçmişe sahip olan bir mutfak. Bizim mutfağımızın değerini bilmemiz gerekli. İstanbul’a gelen turistler sadece tarihi mekanları görmek için değil, gastronomi turizmi için de gelmeli. Bir şehirde en önemli rehber taksicilerdir. Taksicilere yönelik oluşturulan bu uygulamaya TURES olarak destek vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

yahya

 Yahya Uğur: “Taksicilik Sadece Para Kazanmak Olmamalı”

İstanbul’da taksicilik yapmanın sadece para kazanma odaklı olmaması gerektiğini vurgulayan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, “Bu kente borçluyuz, bu nedenle işimizi iyi yapmalıyız. Öncelikli amacımız ülke turizmine ve bu ülkeye fayda sağlamak olmalı. Taksiciler olarak iyi bir hizmet verdiğimizde mutlu oluruz. Biz işimizi iyi yaparsak daha iyi bir ülke olacağız. Türkçe olarak hayata geçirilen uygulamamıza çok yakında İngilizce dil seçeneği de eklenecek” dedi.

İnceleyin

Tadım bahane, eğitime hizmet şahane!

Haber: Hatice Ünal Bilen Dur durak bilmeyen gastronomi sektöründeki hareketlilik; fuarlar, festivaller, workshoplar, tadımlar şeklinde ...