Anasayfa » Gündem » İstanbul Turizm Çalıştayı Dedeman İstanbul’da başladı!

İstanbul Turizm Çalıştayı Dedeman İstanbul’da başladı!

Haber: Hatice Ünal Bilen

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) turizm sektörün gelişimini uluslararası standartlarda koordine etmek ve planlamak amacıyla düzenlediği İstanbul Turizm Çalıştayı Dedeman İstanbul’da başladı. İBB Kültür Daire Başkanlığı Turizm Müdürlüğü ve İBB Turizm Platformu tarafından organize edilen çalıştay, açılış konuşmalarının ardından üç oturum şeklinde gerçekleşecek. Saat 17.00 itibari ile yapılacak genel değerlendirmenin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erecek olan İstanbul Turizm Çalıştayı’na turizm örgütleri, kamu, akademik ve uluslararası kuruluşlardan alanında uzman ve İstanbul’a gönül vermiş 424 ismin katılması bekleniyor.

20 farklı başlıkta, 29 masada İstanbul turizmi konuşulacak

İstanbul Turizm Çalıştayı’nda tematik olarak sınıflandırılmış 20 konu ve 29 masa bulunacak. Konu başlıkları şöyle: Alışveriş Turizmi, İnanç Turizmi, Sağlık Turizmi, Spor Turizmi, Kültür Mirası, Kültür Turizmi, Sanat, Eğitim Turizmi, Turizmde İnsan Kaynağı, MICE, Kruvaziyer ve Deniz Turizmi, Çevre, Doğa ve Alternatif Turizm, Destinasyon Yönetimi, Engelsiz Turizmi, Gastronomi ve Eğlence Turizmi, Pazarlama ve Tanıtım, Yönetim ve Organizasyon, Dijital, Konsolosluklar ve Güvenlik.

Fikir tepsisinden çözüm önerilerine

Masaların her biri 10.30’dan 17.00’ye kadar 3 oturum gerçekleştirecek. Birinci oturum “Fikir Tepsisi” ve “Anket” olmak üzere iki bölümden oluşacak. İkinci oturumda tematik sorunların tespiti, üçüncü oturumda ise çözüm önerileri konuşulacak.

Alanında uzman 385 isim fikir ve çözüm önerilerini sunacak

Çalıştayda masaları yönetecek moderatörlerden bazılarının isimleri ise şu şekilde: Alışveriş Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, TÜRSAB’tan Doğa Gençlik ve Alternatif Turizm İhtisas Başkanı Ayfer Kuralay, Dr. Cem Kınay, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, Turizm Akademisyen Derneği Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez, ENAT (European Network for Accessible Tourism) Türkiye Temsilcisi A. Nejat Şardağı, dDf (Dream Design Factory) kurucu ortağı Ayhan Kayar, VIP Turizm CEO’su Ceylan Pirinçcioğlu, Şef Vedat Başaran, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Çolpan Erkan, iKSV Genel Müdürü Görgün Taner, ICOMOS Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. İclal Dinçer, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Genel Müdürü Handan Boyce, Kapalıçarşı Esnaf Derneği Başkanı Dr. Hasan Fırat, seyahat yazarı Şerif Yenen, Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Zoto ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu, Turizm Yazarları Derneği (TUYED) Başkanı Musa Alioğlu.

Kapanış, Ekrem İmamoğlu ile yapılacak

Çalıştayın kapanışında ise; Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, İTO Başkanı Şekip Avdagiç, Eski Turizm Bakanı Bülent Akarcalı, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aralarında bulunduğu 36 ismin katılımıyla gerçekleşecek.

 

İnceleyin

TÜRSAB Heyeti’nden Ankara Ticaret Odası’na ziyaret

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve beraberindeki TÜRSAB heyeti, Ankara Ticaret Odası’na ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz