Anasayfa » Manşet » İstanbul’un 5’i bir yerde projesi ‘Meydan Beşiktaş’ açıldı

İstanbul’un 5’i bir yerde projesi ‘Meydan Beşiktaş’ açıldı

Haber: Hatice Ünal Bilen

Fotoğraflar: Hakkı Günerkan – Ümit Başer Alkaç

Beşiktaş’ın; oteli, restoranları, oyun, eğlence ve etkinlik alanlarıyla 5’i bir yerde projesi Meydan Beşiktaş kapılarını açtı. Toplamda 16 bin metrekarelik alanda mülk sahibi Doğan Şeker ve Dorock XL markasının kurucusu Münir Atamer ortaklığında açılışını kademe kademe gerçekleştirmeye devam eden proje için şu ana kadar yaklaşık 8 milyon dolar harcandı.

Mülkü Şeker Ailesi’ne ait Beşiktaş’ın 16 bin metrekarelik otopark alanı ailenin yatırımcı genç girişimcisi Doğan Şeker ve Dorock XL markasının kurucusu Münir Atamer ortaklığında “Meydan Beşiktaş” markasıyla kapılarını açtı. 12 bin metrekare açık ve kapalı alanda otel, yeme içme, etkinlik, oyun ve eğlence konseptlerini bir araya getiren çok amaçlı proje, konser alanı hariç diğer tüm fasiliteleriyle 7/24 hizmet verecek şekilde tasarlandı. Meydan Beşiktaş’ın aynı zamanda alan sahibi de olan yatırım ortaklarından Doğan Şeker ile projenin detaylarını konuştuk. 

“8 milyon dolar harcadık, yatırımlarımız sürüyor”

Yatırımı yaklaşık 8 milyon dolara mal olan proje için üç yıldır hazırlık yaptıklarını anlatan Doğan Şeker, “Toplamda proje alanımız kapalı ve açık alanlarla birlikte 12 bin metrekare, buna otopark dahil değil tabii. Projenin içinde ‘Meydan Beşiktaş Otel’ adını verdiğimiz 24 oda, 48 yataklı şehir oteli konseptinde tasarladığımız bir konaklama ünitemiz mevcut. Oteli tasarlarken insanlara bir paket olarak konaklama imkanı da sunmayı amaçladık. Sabahtan gelsinler, yesinler, içsinler, oynasınlar, eğlensinler, sonra da konaklasınlar istedik. Çevremizde Shangri La Bosphorus gibi üst segment oteller varken, bizler ekstrem bir şey yapmak istemedik, alanda en azından bir konaklama ünitemiz olsun istedik. Otelin caddeye bakan ön odaları Boğaz’a bakıyor, deniz manzaralılar. Bununla birlikte otelimizin teras katında Ziyade Meze & Bar yer alacak” dedi.

Projede son aşamaya geldiklerini, ruhsat işlemlerinin tamamlanmasının ardından oteli ekim aynın başında tamamen açmayı hedeflediklerini söyleyen Şeker, geceleme fiyatlarının ise piyasa koşulları doğrultusunda 60 – 80 euro aralığında olacağını ifade etti. 

Dört ayrı konseptiyle; Dorock XL Beşiktaş

Beş farklı alanıyla öne çıkan Meydan Beşiktaş’ın en dikkat çeken projelerinden biri, 30 Ağustos tarihinde açılışını gerçekleştiren Dorock XL Beşiktaş! Müdavimleri çok iyi bilir. Marka ilk açılışını kurucusu Münir Atamer ile Taksim’de yapmış, daha sonra Kadıköy’e taşınmıştı. Bistro pub, konser salonu, modern oyun salonu ve kahvaltı olmak üzere dört ayrı konsept üzerine kurguladıkları mekanın konser salonu hariç diğer tüm alanlarda 7/24 hizmet verdiğini belirten Şeker, “Bu alan aslında İstanbul ve Türkiye’de eksik olan bir hizmetti. Konser mekanlarında bistro alanları olmuyor. Biz istedik ki, buraya gelenler sadece konserle kalmayıp aynı zamanda vakitlerini yemek içmekle, keyifli ve eğlenceli oyun aktiviteleriyle de geçirebilsinler. Müşterilerimize modern oyun salonunda okeyden tutun satranç, tavla, monopoly, jenga ve daha birçoğuna kadar oyun imkanı sunuyoruz” dedi. 

7/ 24 kahvaltı!

Sadece bu da değil! Beşiktaş’ın mevcut bir kahvaltı kültürünün olduğunu ve bunu da görmezden gelemediklerini anlatan Şeker, “Biz kahvaltıyı bistro içinde vermek istemedik. Biraz da özelleştirerek kahvaltı alanımızı özel bir alana konumladık. Kimse birbirini rahatsız etmesin, keyifle kahvaltılarını yapabilsinler istedik. Buranın en büyük özelliği, Meydan Beşiktaş’a gelenler “Dorock XL Breakfast” alanımızda isterlerse akşamleyin bile kahvaltı edebiliyorlar. Burada saat 22.00’de bile kahvaltı edebilirsiniz. Hatta alandaki her yer 24 saat açık. Dorock XL Saloon alanında sabah 8.00’de de okey oynayabilirsiniz, gece 3.00’te de oynayabilirsiniz. Konser salonu hariç tabii” dedi. 

Meydan Beşiktaş’ın tüm mutfakları Özlem Mekik danışmanlığında hizmet veriyor. İçinde yöresel tatların da yer aldığı serpme kahvaltı 7/24 hizmet ayrıcalığıyla şimdiden müdavimlerini oluşturmuş durumda. 

Meyhane de olacak!

Meydan Beşiktaş içerisinde meyhane de olacak. Ziyade Meze & Bar dışında kırmızı binanın yanında bir de Ziyade Meyhane yer alacak. Yeni nesil meyhane konseptinde olacak. İşletmeciliğini yine Özlem Mekik yapıyor.

Çarşı’nın artık bir sports barı var!

Meydan Beşiktaş’ta sports bar özlemi çekenler de unutulmamış. Bu amaçla Champs Sports Pub’ı hayata geçirdiklerini ifade eden Şeker, “Ben de bir Beşiktaş taraftarıyım. Beşiktaş’ta sports bar tarzındaki mekan eksikliğinden yola çıkarak bu konsepti oluşturduk. Amacımız Beşiktaş’ta olmayanları da kompleksimize entegre etmekti” dedi. 

“Noname” bir konsept…

Alan içinde dikkat çeken bir diğer proje, “noname” bir konsept olarak etkinlikler için konumlandırılan kırmızı renkli tarihi bina. İçinde kendi barı ve tuvaleti de olan bu alanı şirket grupları, doğumgünü partileri gibi kapalı etkinlikler isteyenler için tasarladıklarını söyleyen Şeker, diğer tüm alanlar gibi burada da rahatlık, konfor ve kişiselleştirilmiş hizmetleri esas tuttuklarını ifade etti.

 “2019 baharında açık otopark festival alanına dönüşecek”

Açık ve kapalı alanlarıyla 12 bin metrekareye kadar yayılan Meydan Beşiktaş, bunların haricinde 3.500 metrekarelik otopark alanıyla da yılın belli zamanlarında işlevselliğini sürdürecek. Projenin orta alanındaki açık otoparkı senenin belli zamanlarında açık hava etkinlikleri, festivaller, konserler ve açık hava sinemaları için çok amaçlı düzenleyeceklerini aktaran Şeker, “Bu seneyi geçiyoruz, seneye ilkbahardan itibaren bu hizmetlerimize de start vereceğiz” dedi. 

Hızlı atıştırmalık sevenler için; Köfte Okulu

Meydan Beşiktaş’ta girişi ana caddeden sağlanacak olan bir alışveriş pasajı da yer alacak. İnşaatı halen devam eden bu alanda ufak dükkanlar, döviz bürosuyla birlikte içinde tamamen özel tasarım ürünlerin satışa sunulacağı Dorock XL Butiqueshop da yer alacak. İçinde Biletix’in de yer aldığı projede bir de hızlı atıştırmalık tutkunları için işletmesi Okan Karacan’a ait olan Köfte Okulu’nun açılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

“Esnaf mutlu, buraya İstanbul dışından da insanlar geliyor”

Taksim çıkışlı bir marka ola Dorock XL, Kadıköy’den sonra Beşiktaş ile marka değerini yükseltmeye hedeflenmiş. Mekanın Beşiktaş gibi şehrin göbeğinde ve ulaşımı kolay bir lokasyonda konumlanmasının proje için iyi bir avantaj oluşturduğunu anlatan Şeker, “Burada olduğumuz için etraftan da olumlu tepkiler alıyoruz. Esnaf mutlu. Evet, Beşiktaş’ın mevcut bir kitlesi var ama biz bu projeyle İstanbul’un dışından da insanları lokasyona çekmeyi başardık. Beşiktaş’ta şu anda 100 bin öğrenci var. Biz açılmadan önce İstanbul’da yoklardı, yine de buna rağmen çok ciddi bir kalabalıkla karşılaştık” diye konuştu.

“Beşiktaş’ta bu kadar şık ve modern alanlar yok!”

Beşiktaş’ın yeme içme ve eğlence sektöründe Taksim bölgesinin bitmesinden sonra en revaçta olan lokasyonlardan biri olduğunu belirten Şeker, “Beşiktaş’ta mevcut kültürel dokusundan dolayı bu türlü mekanlara çok fazla rastlayamazdınız. Ama şu anda bakıyorsunuz en ücra sokaklarındaki ufak kahveciler, pubcılar bile iş yapar oldular. Türkiye’de yeme içme sektöründe Beşiktaş bir numaraya oturdu diyebilirim” dedi. Çarşı’nın meyhanelere doyduğunu ancak bu türlü şık ve modern projeler açısından da eksik olduğunu dile getiren Şeker, “Meyhane olarak Çarşı’da da böyle yerler var ama oralarda insanlar sırt sırta ve rahatsız oturuyorlar. Biz burada modern insanların hiç bir rahatsızlık hissetmeden güvenle, temiz bir şekilde eğlenecekleri, sohbet edecekleri, yiyip içebilecekleri bir kompleks tasarlamayı amaçladık” dedi.

“Açık etkinlik alanları planlıyoruz”

Meydan Beşiktaş ile çok kısa bir sürede hatırı sayılır bir müşteri kitlesine eriştiklerini söyleyen Doğan Şeker, gelecek planlamaları arasında İstanbul ve dışında açık etkinlik alanları olduğunu belirtiyor, şubeleşmeye ise sıcak bakmadıklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

İnceleyin

Ulusal ve uluslararası turizm yatırımcıları TIF’de buluştu

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlenen ‘Tourism Investments Forum – ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz