Anasayfa » Sektör » Jolly Tur yeni binasında ağırladı

Jolly Tur yeni binasında ağırladı

Yeni genel müdürlük binasında çalışan memnuniyeti ve verimliliğini yükseltmek için gerçekleştirdiği düzenlemelerle dikkat çeken Jolly Tur, yüzde 100 müşteri memnuniyeti için yüzde 100 çalışan memnuniyetinin önemine vurgu yaptı.

J olly Tur Yönetimi, 25 Şubat Çarşamba günü Esentepe’de Aralık ayında faaliyete giren yeni genel müdürlük binasında basın mensuplarını ağırladı. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Genel Müdür Figen Erkan ve departman müdürlerinin katıldığı basın toplantısında yeni genel müdürlük binasının sosyal ve eğitime odaklanmış yapısı anlatılırken, erken rezervasyonda 3 aylık dönemin sonuçları değerlendirildi.

ÇALIŞAN MEMNUNİYETİNE ODAKLI BİNA

Jolly Tur Genel Müdür Figen Erkan, yeni genel müdürlük binası ile eğitim alanları ve sosyal alanlara önem verdiklerini belirtti. Jolly Tur’un yeni binası, çalışan memnuniyetine odaklanmış sosyal mekânları ve pek çok alanda eğitime ayrılmış yapısıyla dikkat çekiyor. Yeni binada Jolly Akademi Eğitim Salonu, Seminer Salonu ve Toplantı Salonları olmak üzere 20 kişiden 100 kişiye kadar eğitim verilebilen 3 ayrı eğitim salonuna yer verildi. Verimliliğin artırılmasında çalışan memnuniyetini en önemli unsurlardan biri olarak gören Jolly Tur, bu doğrultuda binada sosyal alanlara da yer verdi. Genel müdürlük binasında çalışanların motivasyonunu yükseltecek Panorama Kafe, uzman eğitmen eşliğinde çalışma imkânı sunan Spor Salonu, parti, aktivite ve eğlence mekânı olarak belirlenen Jolly Club yer alıyor. Ayrıca binada genel alanlarda, çağrı merkezinde ve diğer departmanlarda yer alan 3 dinlenme odasına yer verildi. Dinlenme odalarında tv, play station, dergiler, tavla ve langırt gibi oyunlarla personelin dinlenme vakitlerini daha keyifli geçirmesi hedeflendi.

YÜKSEK TALEP ARTIŞI İLE ZİRVEDE

Jolly Tur, Kasım 2014 sonu itibariyle başlattığı erken rezervasyonda sektörün en yüksek büyüme oranlarına ulaşmış durumda. Erken rezervasyon açısından Aralık 2014, Ocak 2015 ve Şubat 2015’ten oluşan 3 aylık periyod, bir önceki dönem ile kıyaslandığında sektörün en parlak sonuçlarına ulaşıldığı görülüyor. Jolly Tur, iç turizmde yaz ayları için yapılan erken rezervasyonda yüzde 48’lik, kış ayları için yapılan rezervasyonda ise yüzde 40’ın üzerinde talep artışına ulaştı. Yaz ayları için en çok tercih edilen bölgeler Side, Kemer, Belek ve Bodrum’dan oluşurken, kış döneminin en çok talep alan bölgeleri ise kayak ve termal otellere giderek yükselen ilgi nedeniyle Uludağ, Kartalkaya, Afyon ve Abant oldu. Erken rezervasyonda Kültür Turları’ndaki artış yüzde 25’ye ulaşırken, özellikle bazı bölgelerdeki yüksek talep artışı dikkat çekti. Ege ve Akdeniz turları tercih sıralamasında ilk sırada yer alırken, Kapadokya ve Karadeniz turları 2015 yılı erken rezervasyonunda en çok talep alan ürünler arasında yer alıyor.

YURT DIŞI BÜYÜME ORANI YÜZDE

60 Kıbrıs’a yönelik rezervasyonlarda ise bir önceki dönem ile karşılaştırıldığında yüzde 30’luk talep artışına erişen Jolly Tur, bir başka güçlü büyüme oranına yüzde 45 ile Cruise Turları’nda ulaştı. Cruise turlarında bu yıl 6 yıldızlı ultra lux gemi firmalarını portföyüne katan ve yoğun talep alan Jolly Tur aynı zamanda 199 euro’dan başlayan fiyatlarla vizesiz Yunan adaları turu ile de herkesin gemi seyahatini deneyimleyebileceği ekonomik fırsatlar da sunmuş oluyor. Yurt dışı turlarda ise son yılların en parlak büyüme oranlarından biri ortaya çıktı. Jolly Tur, bir önceki dönem ile kıyaslandığında talep artışında yüzde 60’lık büyüme hacmini yakaladı.

İnceleyin

2020’de dijital reklam yatırımları artmaya devam edecek

İçinde bulunduğumuz dönemin yükselen sektörünün “dijital pazarlama” olduğunu kaydeden Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz