Anasayfa » Gündem » Mete Vardar: Erken rezervasyona geç kalmayın!

Mete Vardar: Erken rezervasyona geç kalmayın!

Jolly, EMITT 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda en dikkat çeken ve ziyaret edilen turizm şirketi olurken, Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, fuar sırasında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Bu yıl erken rezervasyonun öneminin çok daha kritik olduğuna değinen Vardar, önemli bir turizm bileşeni olarak iç pazarın öneminden, misafir davranışlarında gözlemledikleri değişikliklerden, Türk Turizminin potansiyelinden ve buna duydukları inançtan bahsetti.

Yenilikçi ve yüzde 100 müşteri memnuniyetine odaklanan yapısıyla sektörün liderlerinden olan Jolly, EMITT Fuarı’nın en çok dikkat çeken ve ziyaret edilen turizm şirketi olurken, fuarın ilk günü düzenlenen basın toplantısında bu yıl önemli olacak hususlara değindi. Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Müdür Figen Erkan’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında erken rezervasyonun önemini, tüm zorluklarına rağmen 2019 yılının turizm için iyi bir yıl olacağına inandıklarını ve yüksek hedefler belirlediklerini paylaştılar.

Erken rezervasyondan faydalanmak bu yıl çok daha kritik

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, EMITT 2019 Fuarı’nda basın mensupları ile gerçekleştirdiği sohbette 2017 ve 2018’den sonra 2019 yılının, beklentilerin çok daha yüksek bir yıl olacağına değinerek, bir Türk vatandaşı olarak ve bu sektöre hizmet veren bir firma olarak ülke turizminin bu noktaya gelmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

“Bu yıl erken rezervasyonun başladığı günden itibaren ulaştığımız kişi sayısını korurken, %27’lik de bir ciro artışı sağladık. Talep artışına bağlı olarak belirli maliyet artışlarının da yaşandığı ve dövizlerin arttığı bu yılda iç pazar fiyatlarında ciddi artışlar oldu. Bu da fiyatların ortalama yüzde 50 arttığı bir dönemde daha ucuz ürünlerin tercih edildiği, misafir davranışında ekonomik tesislere yönelik bir talep demektir. Bununla birlikte gözlemlediğimiz bir diğer misafir davranışı ise, geceleme sayısındaki düşüş oldu. Bunun yanında daha ulaşılabilir kültür turlarında da ciddi bir artış var. Kültür Turları hedefimizin üzerinde büyüdü. Araç sayılarımız misafir sayılarımız artmaya devam ediyor. Karadeniz’i Gap’a, Ege’yi Karadeniz’e götürüyoruz. Bir yandan mevcut programlarını genişletiyor bir yandan da yeni destinasyonlara operasyon yapmaya başlıyoruz. İç pazarın öneminin farkındayız. Ayrıca bu kategoride bir de iyi haberimiz var. Hep söylediğimiz gibi Kültür Turları işimizi biz bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Şubat ayı içinde ise bu alanda yepyeni ve çok özel bir projenin lansmanını yapacağız.” diye müjdeledi.

Bu yılın en önemli hususu olarak erken rezervasyonun öneminden bahseden Vardar, erken rezervasyon kültürünün ve tüketici davranışının Türkiye’de oluşması için bugüne kadar çok ciddi emek sarf ettiklerini ve yine bunun için çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Bu yılki reklam filminde de bu mesajı verdiklerini ve misafirleri fiyatların en uygun olduğu erken rezervasyona dönemine yönlenmeye davet etti. Fiyatların Nisan ayından sonra yükselişe geçebileceğine de değinen Vardar, %15 – 20’lik bir artış yaşanabileceğinden de bahsetti.

Son olarak Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, basın mensuplarının sorularına da yanıt olarak “2019 dilerim tüm turizm bileşenleri ile beraber olumlu işlerin konuşulduğu bir yıl olur. Türk turizmi açısından, eşsiz coğrafi güzellikleriyle, barındırdığı kültürel zenginlikleri çeşitliliği değerleri ile dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biridir. Hedefler yüksek ancak Türkiye’nin turizm potansiyeline, sürdürülebilir hedeflerle ve kaliteli uygulamalar ile bunlara ulaşılabileceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

Türkiye’de nüfusun yalnızca yüzde 10’unun seyahat ettiğine ve önemli bir turizm ülkesi olarak bu oranın oldukça düşük olduğuna değinerek 33 yıldır üreten ve Türk turizmi için hizmet veren bir şirket olarak önceliklerinin bunu arttırmak için çalışmak olduğunu belirtti.

 

İnceleyin

15.156 MICE profesyoneli, ACE of M.I.C.E’de buluştu

22-24 Ocak 2020 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz