Anasayfa » Hijyen » Kärcher Gıda Sektöründe Sıcak Basınçlı Yıkayıcıları Öneriyor!
Kärcher

Kärcher Gıda Sektöründe Sıcak Basınçlı Yıkayıcıları Öneriyor!

 Basınçlı yıkama makinelerinin mucidi Kärcher, özellikle gıda sektöründe hijyen ve temizlik için ekonomik ve etkili bir çözüm olan sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor.

 Temizlik ve hijyen denildiğinde basınçlı yıkayıcılar olmazsa olmazlardan. Diğer temizlik yöntemlerine kıyasla, basınçlı yıkayıcıların temizlik gücü daha yüksek ve su tüketimi daha düşük oluyor. Sıcak basınçlı yıkayıcılarda ise basınçlı yıkamanın avantajları daha da artıyor. 85 °C’ye kadar ısıtılmış su, inatçı kirleri çok daha hızlı ve etkili çıkarabiliyor. Basınçlı yıkama makinelerinin mucidi Kärcher, özellikle gıda sektöründe hijyen ve temizlik için ekonomik ve etkili bir çözüm olan sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor.

Gıda sektöründe üretim yapılan iç alanlarda egzoz çıkışı olamayacağı için elektrikle ısıtma yapan sıcak basınçlı yıkayıcılar ön plana çıkıyor. Bu alanlardaki yağlı, kirli ve hijyen sağlanmak istenen alanları diğer makinelere göre en az 3 kat verimlilikle temizleyen Kärcher sıcak basınçlı yıkayıcılar, kullanıcılara zamandan da tasarruf sağlıyor.

Hem çevre dostu hem ekonomik profesyonel temizlik çözümü

Temizlik sırasında ısı kullanılması, kir ve yağın daha kolay parçalanmasını sağlıyor. Hatta sıcaklık her 10 °C yükseldiğinde kimyasal süreçler hızlanıyor ve reaksiyon süresi yarı yarıya düşüyor. Soğuk su temizlik maddeleriyle birleştiğinde etkili bir temizlik sağlasa da, sıcak su kullanan basınçlı yıkayıcılar etkili temizliği çok daha kısa bir sürede ve ekonomik bir şekilde sağlıyor. Yağ, reçine gibi inatçı kirler sıcak suyla temas ettiklerinde parçalanmaya başladığı için, soğuk suya oranla çok daha az temizlik malzemesi kullanmak gerekiyor. Hatta bazı durumlarda tek başına sıcak basınçlı su yeterli olabiliyor. Sıcak basınçlı su hem çevre dostu hem de kullanıcının bütçesini de rahatlatıyor. Alman temizlik devi Kärcher, bu sebeple sıcak basınçlı yıkayıcıları öneriyor. Kärcher, sıcak su kullanan bu yıkayıcıların, özellikle yüksek hijyen standartlarına sahip kurumsal ve profesyonel alanlar için ideal olduğunu belirtiyor.

Sıcak basınçlı yıkayıcılar nasıl çalışıyor?

Su ilk olarak, yerden kazanmak için iki kez bükülmüş ısıtma bobinlerine sahip brülör kazanında ısıtılıyor. Düşük emisyonlu yakıcı, standart ısıtma yağı veya biyodizel ile çalışabiliyor. Alternatif olarak, bazı makinelerde elektrikli ısıtıcı da bulunabiliyor. Tam kapasite ve maksimum çalışma basıncında (ortalama bir makine için yaklaşık 700 l/h ve 120 bar) yüksek basınçlı su en fazla 85 °C’ye kadar ısıtılıyor. Suyun hacmini düşürerek, ısıtma bobininde sıcaklığı 155 °C’ye varan buhar üretiliyor ve bu işlem sonucunda yüzey temizliği için ideal buhar temizleme aşamasına geçiliyor.

#Kärcher #ısıtma bobinleri #hijyen #temizlik #ekonomik

İnceleyin

Maratem

Maratem’den Bakterilere Karşı El Yıkama Ürünü

Maratem Antibakteriyel Köpük El Yıkama Ürünü, hijyen önlemi alınması gereken otel, restoran ve hastane gibi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir