Anasayfa » Dosya Konusu » Kılıçlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kılıç: “Kendi üretimimizle dünya markası olmak istiyoruz”

Kılıçlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kılıç: “Kendi üretimimizle dünya markası olmak istiyoruz”

1988’den bu yana süregelen değişime ayak uydurarak Türk mutfaklarının vazgeçilmez markalarından biri olan Kılıçlar Çatal Kaşık Madeni Mutfak Eşyaları, yaklaşık 26 yıldır hem çok oyunculu iç pazarda hem de güçlü küresel rakiplerin bulunduğu dış pazarda mücadele veriyor.

Üretiminde AISI 304 kalite, 18/10 Cr/Ni alaşımlı paslanmaz çeliği kullanan Kılıçlar, 5.000 metrekarelik bir alanda üretim yapıyor. Çatal- kaşık-bıçak takımları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka ürünlerini 2000`in üzerinde satış kanalı ile üretimini bütün Türkiye’ye ve dünyaya ulaştırıyor.

“Masaüstü Ürünlerin Tamamını Üretiyoruz”

Otel, restoran ve kafelerde kullanılan masaüstü ürünlerin tamamını ürettiklerini söyleyen Kılıçlar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kılıç, “Biz kendi ürünlerimizi kendimiz üretmek ve bu biçimiyle dünya markası olmak istiyoruz. 3 ortaklı bir aile şirketi olarak çıktığımız bu yolda şimdi ikinci kuşağı yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Kılıçlar ve HFM markası ile üretim yapıyoruz. 2009 yılından bu tarafa tüm Carrefourlar’ın ürünlerini de biz veriyoruz.”

Her Yıl Yüzde 15-20 Büyüme 

Kılıç, yeni dönem hedeflerini ise şu şekilde özetliyor; “Her yıl yaklaşık %15-20 büyüme gerçekleştiriyoruz, 2014’de de bu hedefimizi tutturacağımıza inanıyorum. Fabrikamızı organize sanayi bölgesine taşımak için çalışmalarımız var. Ürün ve pazarlama ağı açısından da ev sektörüne dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İnceleyin

Yenilenen Bolu Koru Hotel, kapasitesini üçe katlayarak geri döndü!

Haber: Hatice Ünal Bilen                                                                                       Bolu & Abant bölgesinin 59 yıllık efsane oteli Bolu Koru ...