Anasayfa » Marka » LAVA 2018’de Almanya’daki yeni yatırımıyla atılımlarını sürdürecek

LAVA 2018’de Almanya’daki yeni yatırımıyla atılımlarını sürdürecek

Türkiye’nin döküm demir markası LAVA Döküm A.Ş. HoReCa pazarının yanı sıra toptan satışlar ve ulusal marketlere yönelik başarılı satış grafiğiyle de sektördeki liderliğini koruyor. Geçtiğimiz yıl 70 ülkeye yaptığı ihracatla dünya pazarlarındaki etkin gücünü de ortaya koyan döküm markasının 2018 yılı için yeni bir yatırım hazırlığında olduğunu belirten LAVA Döküm A.Ş Genel Müdürü Reyhan Ekşi, “2017 yılında 70 ülkeye ihracat yaparak dökümde gerek HoReCa gerek toptan satışlar gerekse ulusal marketlerde son kullanıcı tarafında yaptığımız satışlar ile hem ülkemizde hem de dünya genelinde başarı grafiğimiz hızla arttı. Bu atılımlarımızı gelecek yıl Ocak ayında Almanya’da LAVA GBMH şirketini ve deposunu açarak daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Bu şekilde yurt dışındaki toptancılarımıza daha yakın mesafede lojistik depolama konusundaki zorlukların da önüne geçeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“2018’de portföyümüze yeni ürünler eklemeye devam edeceğiz”

LAVA’nın sadece kendi markasıyla üreterek, Türkiye’nin döküm pazarındaki varlığını dünya piyasalarındaki “ilk 5” başarısıyla da ispatladığını ifade eden Reyhan Ekşi, “Amazon US dahil olmak üzere internet satışlarında da artan bir başarı grafiği sergilemekteyiz. Ünlü şeflerin, restoran sahiplerinin, otellerin tercih ettiği markamız olarak 2018 yılında portföyümüze sunumlarda harikalar yaratacak ürünler eklemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

#LAVA, #yatirim, #Almanya

İnceleyin

Seramiksan, İlkbaharın tazeliğini mutfaklarınıza taşıyor

Seramiksan, İlkbaharın gelişiyle doğanın yenilenmeye başladığı bu günlerde, mutfaklarda değişiklik yapmak isteyenler için özel hazırladığı,  ...