Anasayfa » Gündem » Lokmanızı nasıl alırdınız?

Lokmanızı nasıl alırdınız?

Son dönemde sürekli artan lokmacılar olmak üzere satışı hızlı, talebi çok olan fast food noktalarının işini kolaylaştıran Yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu ve POS yazılımı ikas, işletmelere bu yönde çözümler sunuyor.

Şerbetli tatlı dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olan lokma, yepyeni haliyle hızlı bir şekilde yayılıyor. Geleneksel lokmanın modern bir yorumu olan bu tatlılar, içlerinde lezzetli bir dolgu ve çeşitli soslarla servis ediliyor ve çok talep görüyor. Neredeyse her semtte karşılaşabileceğimiz ve sayıları hızla artan bu lokmacıları, önlerindeki uzun kuyruklardan da tanımak mümkün.

Çoklu şube yönetimi

Satış sırasında hızlı olmanın önemini bilen yerli bulut tabanlı mağazacılık otomasyonu ikas, lokma ve lokma gibi satışı hızlı, çok talebi olan yeme içme noktaları için sunduğu hizmetlerle kasa önü kuyruklarını azaltıp müşteri memnuniyetini artırıyor. Aynı zamanda çoklu şube yönetimine de uygun olarak tasarlanan ikas’ın fast food noktalarının işini kolaylaştıran ve satış, ödeme işlemlerini hızlandıran özelliklerinden bazıları şöyle:

  • İlave takibi: Müşterilerin tercih ettiği dolguları, süslemeleri ve sosları kayıt altına alarak hangi ilavenin ne kadar satıldığını ikas üzerinden takip etmek mümkün. Bu sayede firma sahipleri stokları kritik seviyeye düşen ilavelerden anında haberdar olabiliyor ve müşterilere her zaman diledikleri ilaveleri sunabiliyor.
  • Ürün ve marka kategorileme: ikas’ta ürünler türlerine, sezona veya belirlenen özelliklere göre kategorilere ayrılabiliyor. Bu sayede aranan ürünler, kategoriler altında görülebiliyor.
  • Hızlı müşteri ekleme: Satış ekranı üzerinden birkaç saniyede yeni müşteri oluşturmak mümkün. Bu sayede geleneksel sistemlerde satış yapılan sürede ikas’ta hem müşteri bilgisi alınıyor hem de satış tamamlanıyor.
  • Tek tıkla yeni şube: Lokma gibi çok franchise’ı olan veya şubeleri hızlı yayılan bir markalar ikas sayesinde tek tıkla yeni şube oluşturabiliyor. Geleneksel sistemlerde olduğu gibi yeni mağaza için altyapı yatırımı yapılmasına ve sistemlerin kurulması için beklenmesine gerek kalmıyor.
  • Ortak müşteri veri tabanı: Tüm mağazalarda ortak müşteri veri tabanı kullanılabiliyor. Bu sayede herhangi bir şubede oluşturulan müşteri tüm şubelerde kullanılabiliyor.
  • Müşteri profilleri: Müşterileri kayıt altında tutarak en son ne zaman mağazayı ziyaret ettiklerini, hangi ürünleri aldıklarını ikas üzerinden takip etmek mümkün.
  • Favori ürün: satış ekranına çok sık satılan ürünler eklenerek tek dokunuşla sepete eklenebiliyor.

İnceleyin

Dedeman Turizm Grubu’na iki önemli atama

Dedeman Turizm Grubu bünyesinde yer alan Park Dedeman Elazığ, Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz