Anasayfa » Yeni Mekan » Modern Bir Osmanlı Rüyası Hagia Sophia Mansions

Modern Bir Osmanlı Rüyası Hagia Sophia Mansions

 

Tarihi Yarımada’da, Ayasofya’nın yanı başında, Topkapı Sarayı’yla iç içe modern detaylarla süslü bir Osmanlı rüyası hayata geçiyor; Hagia Sophia Mansions… Recep Ercan Keskin’in sahip olduğu Keskin Holding’in yatırımı Hagia Sophia Mansions projesinin işletmesi, Curio, A Collection by Hilton’a ait.

Keskin Holding’in yatırımıyla binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan proje, eşsiz konumuyla tek adımda medeniyetler arasında büyülü bir yolculuk vadediyor. 19. yüzyıldan itibaren Osmanlı elçilerinin evleri olarak
kullanılan Ayasofya’daki konakların restore edildiği Hagia Sophia Mansions, ziyaretçilerine unutamayacakları ve tekrar tekrar deneyimlemek isteyecekleri büyülü bir serüven yaşatmaya hazırlanıyor.

MARTYN LAWRENCE BULLARD İMZALI 21 KONAK
Lüksün ve sanatsal çizgilerin göz alıcı birlikteliğinden ilham alarak restore edilen 21 konak, dünyanın en etkili mimarlarından biri olarak kabul edilen Martyn Lawrence Bullard imzasını taşıyor. Türk markalarının projenin her etabında kullanıldığı ve yine yerli sanatçıların projeye özel ürettiği özgün sanat eserlerinin yer aldığı konaklar; Türk, Osmanlı, Roma ve Fas etkileriyle tasarımın güçlü algısını yansıtıyor. Tüm süit, standart ve villa tipi odaların tasarımlarının birbirinden farklı olduğu Hagia Sophia Konakları’nda, altısı özel kullanım için tasarlanmış müşterek oturma odaları ve özel yemek odasıyla, toplamda 39 oda, 36 suit ve bir özel villa yer alıyor. Mavi, gri ve Türk kırmızısı odalarda, el emeğiyle, kalem işi süslemelerle zenginleştirilmiş yataklar ön plana çıkıyor.

OSMANLI RİTÜELLERİ TARİHİ SPA İLE YENİDEN CANLANIYOR
Hagia Sophia Mansions’ın 2000 yılı aşan geçmişe sahip Roma sarnıçları arasında yer alan ve sadece Hagia Sophia Mansion’ın konuklarına hizmet verecek özel SPA ise bugüne kadar deneyimlemediğiniz bir Osmanlı ritüeli sunuyor. Lüks SPA bünyesinde birden çok hamam, bir sauna ve de bir özel SPA süiti yer alıyor. Hagia Sophia Mansions’da oda fiyatları 400 Euro’dan başlıyor.

YEME-İÇME DANIŞMANLIĞI EMRE ERGANİ’YE EMANET
Hagia Sophia Mansions, sadece tarihsel değil, aynı zamanda ‘damak hafızasında’ unutulmayacak tatlar bırakacak bir
gastronomi yolculuğu vadediyor. Projede her biri farklı konsepte sahip restoranların yeme-içme danışmanlığını 30 yıldır sektörde birçok başarılı mekana damgasını vurmuş ünlü işletmeci Emre Ergani yapıyor.

YEŞİL EV
1800’lerin sonunda Osmanlı Tekel Başmüdürü Şükrü Bey için inşa edilen İstanbul’un ilk 4 katlı ahşap konaklarından Yeşil Ev, modern Türkiye’nin ilk “brasserie”si ve butik oteli olma özelliğine sahip. Otel kısmı ağustosta ayından itibaren yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya başlayacak olan Yeşil Ev’in, tarihin izlerini taşıyan gizli bahçesi ise İstanbul’un ruhunu en güzel şekilde yaşamak isteyenleri ağırlamaya başladı. Yeşil Ev, geleneksel lezzetleri bugünün tatlarıyla harmanlayan menüsü, ev yapımı şerbetleri, kahve çeşitleri, tatlıları ve nargile menüsüyle sofistike bir “Eski İstanbul” deneyimi vadediyor. Yeşil Ev, restorasyonuyla kazandığı ‘Europa Nostra’ Ödülü’yle ayrı bir önem taşıyor.

SARNIÇ RESTAURANT
Bizans döneminde inşa edilen bir su sarnıcı içinde yer alan ve adını bu sarnıçtan alan Sarnıç Restaurant, konuklarını İstanbul’un ihtişamlı tarihine uzanan bir lezzet yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor. Dünyanın en etkili mimarlarından biri olarak kabul edilen Martyn Lawrence Bullard imzasını taşıyan Sarnıç’ın mutfağı ise; Nobu Miami Beach’ten gelen, Uzakdoğu ve dünya gastronomi dünyasının usta ismi Ronnie Jariyawiriya’ya emanet. Odağına Türk mutfağını alan Sarnıç’ın menüsü, dünya mutfağından Fransız gastronomisinin etkisiyle hazırlanan seçkin lezzetlerden oluşuyor. Sarnıç’ı dünyanın en önemli restoranları arasında görmeye hazır olun. Emre Ergani, Sarnıç’la Türkiye’ye ilk Michelin yıldızını kazandırma konusunda oldukça kararlı.

BRASSERIE TURC
Bir yanında Ayasofya diğer yanında Eski İstanbul’un yer aldığı benzersiz konumu ve şiirsel panoramasıyla Brasserie Turc; Yaratıcı Şef David Shipman yönetiminde, bir brasserie’nin olmazsa olmazları ile geleneksel Türk yemeklerini bir arada yorumluyor. Tasarımını Martyn Lawrence Bullard’ın yaptığı mekanın yeme içme konsepti de yine Emre Ergani’ye ait.

THE SOPHIA
Soğuk Çeşme Sokak’ta İstanbul’un vazgeçilmez kahve kültürünü canlandırarak, ziyaretçilerini çağdaş bir yolculuğa çıkarmaya aday The Sophia, Ayasofya ve Topkapı Sarayı ile yan yana tarihi bir atmosferde günün koşuşturmacasını yavaşlatan, huzurlu saatler vadediyor. Atıştırmalıklar, dondurma çeşitleri ve tatlılar, kahve keyfini tamamlıyor.
LOBBY TEA ROOM
Dekorasyonunda 18. Yüzyıl ortası İstanbul’unu betimleyen ve elle çizilmiş manzara fresklerinin yer aldığı Lobby Tea Room, Hagia Sophia Mansions misafirleri için şık ve keyifli bir buluşma yeri olarak ön plana çıkıyor.

 

#HagiaSophia #HagiaSophiaMansions #KeskinHolding #HotelRestaurant #Hitech

 

İnceleyin

Türkiye’de yeni konseptle açılan ilk butik, Nespresso…

Premium kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, Türkiye’deki altıncı butiğini yeni konseptiyle İstinye Park’ta açtı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz