Anasayfa » Etkinlik » Murtaza Kalender, “Dünyada sadece bir Kapadokya var” dedi, B2B WorkShop etkinliğini mağaraya taşıdı!

Murtaza Kalender, “Dünyada sadece bir Kapadokya var” dedi, B2B WorkShop etkinliğini mağaraya taşıdı!

Haber: Hatice Ünal Bilen

Turizmde sıra dışı etkinlikleriyle dikkat çeken Murtaza Kalender, turizm dünyasında bir ilke daha imza atarak, B2B WorkShop etkinliğini mağaraya taşıdı.

Turizm dünyasında ilk kez bir B2B etkinlik, mağara konseptli bir otelde gerçekleşti. Kapadokya’daki Cappadocia Cave Resort and Spa Hotel’in Mağara Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe 100 ülkeden 30’a yakın yabancı tur operatörünün alım heyetleri katılırken, 1.675 ikili görüşmenin yapıldığı etkinlikte sıcağı sıcağına 22 anlaşmaya imza atıldı. Toplamda 4.320 pakslık başarılı iş anlaşmalarının cirosu yarım milyon dolara karşılık geldiği bilgisi veriliyor.

Hosted buyer’le, Türkiye’nin doğasına da, tarihine de doydu

İstanbul’dan başlayan etkinlik, Ankara Turizm Fuarı’nda ikili görüşmelerle devam etti. Anıtkabir’in ardından Medeniyetler Müzesi ziyareti ile devam eden organizasyon, Aksaray Valiliği himayesinde özel bir akşam yemeği ile son buldu. Bir sonraki gün Aksaray’a bağlı Ihlara Vadisi’ndeki kanyon yürüyüşüyle güne merhaba diyen yabancı misafirler, bölgede yer alan muazzam yeraltı mağaraları, Göreme Açık Hava Müzesi gibi eşine az rastlanır turistik yapıları gezme fırsatı buldular. Bir sonraki gün, günün erken saatlerinde, hayatta en az bir kez yapılması şart, Kapadokya sıcak hava balonu gezisinde, unutulmaz anlar yaşayan buyer’ler, şehri tüm görkemiyle havadan panoramik olarak deneyimlerken, gökyüzünde ahenk içinde havalanan yüzlerce balonun sunduğu görsel şölene tanık oldular. Gala yemeği için bölgenin prestijli oteli Perissia’ya geçilirken yemek sonrası eğlencenin de tadına varıldı. Ertesi gün İzmir programıyla devam eden gezi; Kuşadası, Efes Harabeleri ve Meryem Ana evi gibi Hristiyan Haç geleneğinin vazgeçilmez parçası konumundaki önemli turistik lokasyonların ziyareti ile son buldu.

Murtaza Kalender: “Dünyada sadece bir Kapadokya var!”

Dünyada ilk kez ikili görüşmelerin mistik bir ambiyans sunan Kapadokya CCR Hotel’in mağara konsepti toplantı salonu içerisinde gerçekleşmesinin önemini altını çizen sözlerinde fikrin sahibi, Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Bu,  ülkemiz adına oldukça mühim bir etkinlik. Kültürel turlara yönelik paketleri olan Hosted Buyerlar için de sadece Kapadokya’yı değil, tüm kültürel mirası bulunan çevre illeri ve topyekün bölgeyi de etkileyecek bir ilgiye zemin hazırlayacak” dedi. “Dünyada sadece bir Kapadokya var” diyerek sözlerini sürdüren Kalender, “Organizasyon çerçevesinde dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri doyumsuz ve meşhur sıcak hava balonu gezisine çıkartarak, tarifi imkansız bir haz yaşattık” dedi.

Etkinlikler, 2020’de de hız kesmeyecek!

Murtaza Kalender, 2020 yılına dair paylaştığı etkinlik takvimiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki yıl da hız kesmeden, ocak ayında  ACE of MICE İstanbul, martta ‘Kutsal Semavi Dinler’ temalı bir etkinlik, mayısta Yacht Cruise Fethiye, devamında Tokat’ta gastronomi temalı bir etkinlik ve yine Bodrum’da yapılması planlanan M.I.C.E ve düğün temalı pek çok farklı kategoride çalıştaylar ve eğitim gezileriyle etkinliklerimizi sürdüreceğiz”. Konuşmasını tamamlarken tüm sivil toplum kuruluşları ve turizm profesyonellerini etkinliklere davete den Kalender, “ilklerin yaratıcısı olarak bu başarıdan siz de payınıza düşeni alın” diyerek sektörel temsilcilerine seslendi.

İnceleyin

Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Tur operatörü Bentour Reisen, Alman hükümetinin Türkiye’de en sevilen turistik bölgeleri için seyahat uyarısını kaldırma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz