Anasayfa » Gündem » Mustafa Kılıç: “Tavizsiz işletme prensibiyle otel yıpranmaları azaltılabilir”

Mustafa Kılıç: “Tavizsiz işletme prensibiyle otel yıpranmaları azaltılabilir”

Şehir oteli konseptindeki bir otelin dinamikleri gereği yılın her günü yenilenmeye açık bir bakış açısıyla değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan The Parma Hotel Taksim & SPA Genel Müdürü Mustafa Kılıç, şehir otelleri için lokal renovasyonun kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Biz The Parma Hotel olarak yedi yıllık bir işletmeyiz, yeniyiz ama bir şehir oteli olduğumuz için de gözümüz sürekli tetikte. Otelin halıları yıpranmışsa eğer, beş sene beklemenize bile gerek yok, halıları toptan değiştirmezsiniz ama lokal yenilemelere gidersiniz.” diyor.

Türkiye genelinde 2015’ten bu yana gerek müşteri kalitesi gerekse fiyat anlamında bir düşüş yaşandığını ifade eden Kılıç, “Bunun üzerine otellerin yıpranmalarını da koyduğunuzda ortaya çok daha büyük bir sorun çıkıyor. Eskiden 100 TL’ye sattığınız bir odayı bugün 50 TL’ye satıyorsanız ve o oda 100 TL’ye sattığınızdan daha fazla yıpranıyorsa bu çok ciddi bir problemdir” diyor.

“Prensiplerinizi baştan koyup, kabul ettirebilmelisiniz”

Resort otelcilikte de durumun farksız olduğunu anlatarak sözlerini sürdüren Kılıç, “Arkadaşlarımız bizlerle oda fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bu da yapılır mı artık diyorsunuz. Onlar kendilerince birtakım önlemler geliştirmişler tabii. Neticede her otelin bir işletme ve misafir ağırlama prensibi var. Bu prensiplerden taviz vermemeniz gerekiyor. Yeri geldiğinde misafire ‘odada yemek yiyemezsin, yemek yapamazsın” diyebilmelisiniz. Bu bir zorunluluk çünkü bakıyorsunuz yatağın üstünde karpuz yiyenler var. Otel olarak prensiplerinizi baştan koyup kabul ettirebilirseniz otelin yıpranma payını da azaltmış olursunuz” şeklinde sözlerini tamamlıyor.

İnceleyin

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 ...