Anasayfa » Genel » Nefes almanın en keyifli adresi: MRG Hotel

Nefes almanın en keyifli adresi: MRG Hotel

Çanakkale’nin Biga ilçesinde yer alan MRG Hotel, Kaz Dağları’na bir adım mesafedeki yemyeşil bahçesi, tarihsel dokusu ve büyüleyici atmosferiyle konuklarına huzurlu ve keyifli bir tatil seçeneği sunuyor.

Üç kuşağın bir arada büyüdüğü, renove edilmiş bu tarihi ahşap konak, içindeki tüm eşyalarla beraber, konuklarını tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Toplantı ve eğitim merkezi olarak da kullanılabilen MRG Hotel, konuklarının ortamın bir parçası olabilmelerini sağlıyor. Konağın yanındaki R binanın altında hizmet veren Gönenç Bar ise, müzikleri ve dekoruyla konuklarına unutulmaz anlar yaşatıyor.

LEZZET VE MUHABBET BİR ARADA

Otelin avlusunun içinde yer alan ve yaz aylarında Kaz Dağları’nın havasını soluma imkanı veren yemyeşil bahçe, konuklarına huzurlu bir atmosferde dinlenme olanağı sunuyor. Bu bahçede tam anlamıyla ‘nefes’ alırken bir yandan da Refet Restaurant’ın lezzetli yemekleri eşliğinde, dostlarınızla sohbet etme imkanı bulacaksınız.
Kahvaltı adresinin olmazsa olmazlarından olan MRG Hotel, kahvaltı menüsüne kendi bahçelerinin gülleriyle yapılan gül reçelini eklemekle kalmayarak, özel yapım olan keçi peynirlerini de misafirlerine sunuyor.

 

TARİHİ KONAK’TA

Alanyalı kereste tüccarı Mehmet Rüştü Efendi tarafından, 1800’lerin sonlarında Biga’da, eşi, bir oğlu ve üç kızı ile birlikte oturmak üzere, bir konak yaptırılır. Konak uzun yıllar, Mehmet Rüştü Efendi’nin çocukları ve torunları tarafından kullanılır. Burada devamlı yaşayan ortanca kızı Nazmiye Gürkaynak’ın 1993’teki vefatının ardından, adının verildiği torunu Prof. Dr. Mehmet Rüştü Gürkaynak tarafından konak korumaya alınır. Konak, konaklama ve eğitim amacına yönelik tasarlanan, oda ve konferans salonu sayısı açısından yetersiz kaldığından, iki yeni bina eklenmesiyle kendi içinde çeşitlilik ve hareketlilik arz eden bir konferans ve toplantı merkezi olarak MRG Hotel hizmete açılır ve 2000 yılında Biga’nın en çok tercih edilen otelleri arasındaki yerini alır.

İnceleyin

Şık düğünlerin İstanbul’daki beş yıldızlı adresi

Etkileyici mimarisi ve uluslararası standartlardaki yapım kalitesi, özenle tasarlanmış detaylarıyla kısa sürede Anadolu Yakası’nın sembollerinden ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz