Anasayfa » Gündem » Neredekal.com turizm sektörünün en popüler Instagram hesabı seçildi

Neredekal.com turizm sektörünün en popüler Instagram hesabı seçildi

2009 yılından bu yana, sosyal medya hesapları konusunda araştırmalar ve değerlendirmeler yapan “Sosyal Medya Marka İndeksi” Social Brands’in Mart ayında açıkladığı üzere; turizm sektörünün en başarılı markaları belli oldu. 01-28 Şubat arasındaki etkileşimler göz önüne alınarak, ILab Holding şirketlerinden Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com, turizm sektörünün en popüler instagram hesabı seçildi. Turizmin değerli markalarının yer aldığı 373 instagram hesabı arasında yapılan araştırma neticesinde, Neredekal.com instagram hesabı birinci olarak Şubat ayı verileri kapsamında zirveye yerleşti.

Neredekal.com Genel Müdür Yardımcısı Özkan Özbaş, “Turizm ve seyahat, fotoğraf ağırlıklı bir mecra olması nedeniyle instagramda en çok rağbet gören içerikler arasında yer alıyor. Son dönemlerde sosyal medyada yaptığımız planlı çalışmaların artık meyvesini toplamaya başladık diyebilirim. Ekim ayında yine Boom Social’ın araştırmasında Türkiye’deki farklı sektörlerden 100 marka içinde tüm sosyal medya mecralarımızla 7.ci sıraya kadar yükselmiştik. Bir buçuk yıl kadar önce 6.000 olan instagram takipçimiz Ekim ayında 194.000 rakamı seviyelerindeydi, 2019 Mart ayına geldiğimizde ise takipçi sayımız 321.000’e ulaştı, daha da önemlisi takipçi sayımız artarken etkileşim oranlarımız da %40 seviyelerinde yükseldi.”

İnstagram’da yakaladıkları bu önemli başarıyı ifade eden Özbaş, “Önce Türkiye’yi Keşfet mottosu ile hareket ediyoruz. Doğru zamanlarda, doğru içerikleri, değerli bilgi-hikâyelerle zenginleştirerek instagram’da paylaşıyor ve gerek dijital, gerekse geleneksel PR ile destekliyoruz. Başarımızın sırrı ise; instagram mecrasını takipçilerimize deneyim yansıtan bir mecra olarak kullanmamız. Bir fotoğrafımıza bakan takipçimiz, o bölgeye veya otele gittiğinde ne deneyimleyebileceğini, o an orada olsa nasıl bir şey ile karşılaşabileceğini manipüle etmeksizin en gerçekçi ve en çekici görsellerle görebiliyor. Keşif rehberi editörlerimizin değerli içerikleri ile de doyurucu bilgiler eşliğinde tamamlıyoruz. Böylelikle, Önce Türkiye’yi Keşfet mottomuza hizmet ederken, takipçilerimize de neden Önce Türkiye’yi keşfetmeleri gerektiğini daha iyi ifade etmiş oluyoruz.” dedi.

Neredekal.com şirketinin, sosyal medyadaki gelecek hedefi için Özbaş, “Türkiye’yi köşe bucak keşfetmek isteyen farklı konaklama imkanlarını kullanmayı tercih eden, ve sıra dışı deneyimler yaşamak isteyen seyahat severlerin zirveye taşıdığı instagram hesabı olmanın gururunu yaşıyoruz. Önce Türkiye’yi keşfet mottosunu sosyal mecralarda yayarak, ülkemiz adına da bir nevi sosyal sorumluluk misyonunu yerine getirmek ve yurt içi turizminde sıra dışı keşifler yapmaları için de tüketicileri daha fazla cesaretlendirmeye çalışıyoruz.” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

İnceleyin

Form Group A.Ş.’de üst düzey atama

Japon teknoloji firması Mitsubishi Heavy Industries ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun 30 ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz