Anasayfa » Fuar » Nude, Ambiente’de yeni koleksiyonlarını sergiledi

Nude, Ambiente’de yeni koleksiyonlarını sergiledi

‘Simple is Beautiful’ (Yalın Güzeldir) felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Şişecam’ın global markası Nude, dünyanın en önemli ev eşyaları fuarlarından Ambiente’de, yeni koleksiyonlarını sergiledi. 

Şişecam’ın global markası Nude, tasarım dünyasının en yeni trendlerinin tanıtıldığı ve bu yıl 8-12 Şubat tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşen Ambiente Fuarı’nda, yeni koleksiyonları ile tasarımseverlerle buluştu. Space Copenhagen, Noé Duchaufour-Lawrance ve Defne Koz da dâhil olmak üzere Türk ve yabancı tasarımcıların yeni koleksiyonlarının sergileneceği fuarda, Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu Iris Apfel’den ilham alarak oluşturulan yeni Nude koleksiyonları da yer aldı.

Iris Apfel’den ilham alan ‘Beak’ ve ‘Mono Box’ koleksiyonları

Tomas Kral’ın Nude için tasarladığı “Beak” koleksiyonu, Iris Apfel’den ilham alarak parlak renklerle ve çizgilerle yeniden yorumlandı. Ayşe Birsel + Bibi Seck tasarımı “Mono Box” koleksiyonunun kıvrımlı dış yüzeyi ise yine Iris Apfel’den ilham alarak çarpıcı renkler ve zarif desenlerle yeni bir form kazandı.

‘Mono Box’ koleksiyonu

Space Copenhagen tasarımı Nude’un yeni ‘Silhoutte’ koleksiyonu

Nude’un Ambiente Fuarı’nda tasarımseverlerle buluşacak yeni koleksiyonu “Silhouette”, ödüllü tasarım stüdyosu Space Copenhagen ile ilk kez yapılan iş birliği sonucunda oluşturuldu. Çerezlik, sunum tabakları ve kaselerden oluşan işlevsel koleksiyon, geometrik bölmelere sahip modern tasarımıyla da dekoratif amaçlı kullanılabiliyor.

‘Silhoutte’ koleksiyonu

Noé Duchaufour-Lawrance tasarımı ‘Fusion’ ve ‘Babel’ koleksiyonları

Modern yaşama kusursuzca uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış koleksiyonları ile dikkat çeken Nude’un bir diğer yeni iş birliği ise uluslararası alanda tanınan yetenekli tasarımcı Noé Duchaufour-Lawrance ile oldu. Sanatçı, Nude için tasarladığı “Fusion” ve “Babel” el yapımı masa lambası koleksiyonlarında “su” ve “toprak”tan esinlendi. Üflemeli camdan oluşturulan “Fusion” organik tasarımı ile bir damla suyu sembolize ederken “Babel” de pürüzlü yüzeyi ile “toprak” elementini yansıtıyor.

‘Babel ve Fusion’ koleksiyonu

Defne Koz tasarımı ‘Opti’ koleksiyonu

Endüstriyel tasarımcı Defne Koz, Nude için tasarladığı ilk koleksiyonu “Layers” ile büyük bir beğeni toplamıştı. Şimdi de ikinci Nude koleksiyonu “Opti” ile yetenekli sanatçı, dört farklı boyuttan oluşan ve kavisli formları ile büyülü bir etki ortaya koyan vazo yelpazesini sundu.

Ambiente’ye renk katacak diğer Nude koleksiyonları

Nude’un Ambiente Fuarı’nda sergilenen diğer yeni koleksiyonları arasında Ali Bakova tasarımı “Memento Mori Mumluk”, Ayşe Birsel + Bibi Seck tasarımı “Paroles Paroles”, Nude Design Team/Burcu Akbulut Onur tasarımı “Islands” ve Nude Design Team/Umut Karaca tasarımı “Stem Zero Masterglass” bulunuyor. Fuardaki Nude standında, Sebastian Herkner’in “Ecrin”, Ron Arad’ın “Concentrics” ve Nude Design Team’in “Colored U” koleksiyonları da yer aldı. Ayrıca “Omnia” koleksiyonu Ambiente’ye renk kattı.

İnceleyin

Lokmanızı nasıl alırdınız?

Son dönemde sürekli artan lokmacılar olmak üzere satışı hızlı, talebi çok olan fast food noktalarının ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz