Anasayfa » Gündem » POYD turizm öğrencilerinin geleceğini bu imzayla garantileyecek!

POYD turizm öğrencilerinin geleceğini bu imzayla garantileyecek!

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), hem sektörün hem de mesleki eğitim alan öğrencilerin geleceğini garanti altına alan bir çalışmaya imza attı.

İstanbul Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, turizm sektörü ve üniversite koordinasyonunu sağlayarak öğrencilerin sektöre girişini ve uyumunu kolaylaştırmak, hızlandırmak ve verimini arttırmak amacıyla bir protokol imzaladı.

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Murat Cüntay ve POYD üyelerinin katılımıyla imzalanan protokol kapsamında; İKÜ, dernek üyelerine, protokolün amacına uygun alanlarda öğretim üyelerinin uzmanlığı ve onayı dikkate alınarak eğitimler düzenleyecek ve turizm alanındaki öğretim elemanlarının dernek etkinliklerine katılımları konusunda destek verecek. Dernek ise üyelerinin İKÜ’deki derslerde ve söyleşilerde konuşmacı olarak yer almalarını sağlayacak. İKÜ’de turizm eğitimi alan öğrenciler için eğitiminin parçası olarak staj imkânı sağlayacak. İKÜ’de turizm eğitimi alan öğrencilerinin mezuniyet sonrası iş bulmalarına ve işe yerleştirilmelerine yardımcı olacak. İKÜ’nün turizm eğitimi alan öğrencilerine ‘Kariyer Koçluğu’  adı altında turizm sektörü ve turizm işletmeleri ile ilgili rehberlik yapacak.

2

Sertifika programları başladı

İstanbul Kültür Üniversitesi ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) arasında imzalanan protokol imzada kalmadı. Bu kapsamda, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerine yönelik sertifika programları başladı. Öğrencinin yetkinlikleri, bilgi-becerileri ve özellikleri doğrultusunda kendisine uygun olan alanı bulmasına ve ilerlemesine yardımcı olmak amacıyla “Kariyer Koçluğu ve Turizmde Hedef Sahibi Olmanın Yararları Sertifika Eğitimi”, 17 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Kültür Üniversite İncirli Yerleşkesi’nde düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim, POYD İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Murat Cüntay, Radisson Blu Pera Genel Müdürü Ahmet Korkut, Sheraton Ataköy FB Direktörü Atilla Özen ve Hawthorn Suites by Wyndham Airport Nöbetçi Müdür Mert Cenk Yorul tarafından gerçekleştirildi.

4

İnceleyin

İstanbul Coffee Festival 40 bini aştı!

İstanbul Coffee Festival (İCF), bu yıl 116 markanın katılımıyla 40 bini aşkın kahve severi 104 ...