Anasayfa » Etkinlik » Qubbe davetlileri o akşam İtalyan lezzetleri için kuyruk oldu

Qubbe davetlileri o akşam İtalyan lezzetleri için kuyruk oldu

Haber: Hatice Ünal Bilen Fotoğraflar: Ümit Başer Alkaç

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), İtalyan Lezzetleri Tadım Etkinliği’nin üçüncüsünü Qubbe Dedeman ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), İtalyan Lezzetleri Tadım Etkinliği’nin üçüncüsünü 30 Ocak Perşembe akşamı Qubbe Dedeman ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Atelier Rustico İtalya iş birliği çerçevesinde düzenlenen davete TÜRSAB Genel Sekreteri Melike Ertekin, TÜRSAB Pazarlama Koordinatörü Levent Demirel, TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Ömer Kartın, Türk Hava Yolları (THY) Nepal Müdürü Abdullah Tuncer Keçecioğlu, Sağlık ve Kültür Turizm E. Bakanı Bülent Akarcalı, Özbekistan Turizm Bakanlığı yetkilileri, Özbekistan Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Gulnoza Odilova, Türkiye Rehberler Odası Başkanı Suat Tural, Alaçatı Derneği Başkanı Ali Kırmızıoğlu, İtalya’dan gelen lüks segment oteller, organik gıda üreticileri, turizm ve gıda sektörünün temsilcileri ve  GTD üyeleri katıldı.

Tadı damaklarda kaldı

İtalyan Konsolosluğu Ticari Ateşe Giovanni Turturiello, Fahri Konsolos Oya İzmirli ve İtalyan Ticaret Ofisi Başkanı Riccardo Lendi’nin de yer aldığı tadım etkinliğinde İtalya’nın farklı bölgelerine ait özel şaraplar, organik ve biyolojik yöntemlerle üretilen zengin peynir çeşitleri ve yöresel et ürünleri konuklardan tam not aldı.

Gürkan Boztepe: “Etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecek”

Köklü tarihi geçmişi ile bir lezzet mirası olan Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak misyonu ile kurulan Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), kültürel ilişkiler kapsamında farklı ülkelerin yörelerine özgü gastronomik zenginlikleri de Türkiye’de tanıtarak iyi niyet ve dostlukların gelişmesine katkıda bulunarak gönüllü lezzet elçiliği yapıyor. Bu kapsamda Gastronomi Turizmi Derneği olarak, İtalyan Lezzetleri Tadım Etkinliği’nin üçüncüsünü düzenlediklerini belirten GTD Başkanı Gürkan Boztepe, Türkiye’de gastronomi turizminin gelişmesine hizmet etmek gayesiyle bu yıl içinde benzeri tadım etkinlikleri ve yemek workshoplarının hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.

Atelier Rustico Neler Yapıyor?

Turizm, gıda, sanat ve sağlık sektörlerinin önde gelen İtalyan markalarının uluslararası tanıtımını ve pazarlamasını üstlenen Atelier Rustico, aynı zamanda merkezi Venedik’te bulunan etkinlik şirketi aracılığıyla İtalya’nın tüm bölgelerinde düğün, davet, toplantı ve tur  organizasyonları da yapıyor.

İnceleyin

Pandemi sonrası haftasonu tüketim out, hafta içi tüketim in!

Pandemiyle birlikte yeme-içme sektöründe de tüketici alışkanlıkları hızla değişti. Yapılan araştırmaya göre, pandemi sonrası dönemde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz