Anasayfa » Manşet » Rezidor Oteller Grubu ‘G(irls) 20’ye Ortak Oldu

Rezidor Oteller Grubu ‘G(irls) 20’ye Ortak Oldu

Rezidor Oteller Grubu, Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi İlkeleri’ni imzaladı ve genç kadınlara iş yaşamında, sosyal fayda amaçlayan girişimlerde ve devlet kademelerinde görev vererek onları ekonomik karar alma sürecinin merkezinde konumlayan küresel bir platform olan “G(irls)20’ye ortak oldu.

Carlson Rezidor Oteller Grubu’nun bir üyesi olan, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da Radison Blu ve Park Inn by Radisson markalarının işletmecisi Rezidor Oteller Grubu, Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi İlkeleri’ni imzaladı ve genç kadınlara iş yaşamında, sosyal fayda amaçlayan girişimlerde ve devlet kademelerinde görev vererek onları ekonomik karar alma sürecinin merkezinde konumlayan küresel bir platform olan “G(irls)20’ye ortak oldu.

“G(irls) 20 Zirvesi” Ekim ayında İstanbul’da gerçekleşecek

Kadın iş gücü artışının global ekonomik hedeflere ulaşmadaki stratejik önemini geliştirme amacı ile, G20 mimarisine göre tasarlanan G(irls)20 Zirvesi, bu yıl 5-6 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. G(irls)20 Zirvesi, özel sektör, hükümetler, sosyal toplumsal örgütler, akademik dünya ve basının katılım ve katkılarıyla genç kızlar ve kadınların hayatlarını ekonomik bağlamda iyileştirme ve bu yolla sosyal ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bir küresel organizasyon olarak öne çıkıyor.

15-23 yaş arasındaki genç kadınların dahil olduğu G(irls)20 programı eğitim, girişim ve global tecrübe ile yeni bir lider kadın jenerasyonu yetiştirmeyi amaçlıyor. Her G20 ülkesinden bir kadın delegenin, Avrupa ve Afrika Sendikaları’ndan, Afganistan, Pakistan ve MENA bölgesinden de birer temsilcinin katılacağı G(irls)20 Zirvesi, kalabalık bir delegeler topluluğuna ev sahipliği yapmış olacak. Bu sene G20 Türkiye Başkanlığı’nda gerçekleşecek G(irls)20 Zirvesi’ne ayrıca; Azerbaycan, Singapur ve İspanya’dan da birer delege katılacak. Rezidor Oteller Grubu Ekim ayında G(irls) 20 temsilcilerini Radisson Blu Hotel, İstanbul Şişli’de ağırlayacak.

“Neumann: BM Kadınların Güçlenmesi İlkeleri’ni zorunluluk olarak görüyoruz.”

Rezidor Otel Grubu Başkanı ve CEO’su Wolfgang M. Neumann kadınlara ve erkeklere eşit davranılması anlamına gelen “Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi İlkeleri”ni temel olarak sadece yapılması doğru olduğu için değil iş hayatı için bir zorunluluk olarak gördüğümüz için destekliyoruz. Bu ilke, Rezidor Grup bünyesinde çalışan kadınları destekleme sözümüzün de altını çiziyor. Kadınların daha fazla lider pozisyonlarında daha fazla yer almasını teşvik ederek, daha geniş bir yetenek havuzu inşa etmek ve işte yükselmelerinin devam ettirilmesi için cinsiyet eşitliği konusunda daha iyi koşulların oluşturulmasını istiyoruz.” dedi.

sonja2

Neumann sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, geçen yıl Kızlarını Destekleyen Babalar (Fathers Empowering Daughters) kampanyasında G(irls)20 ile ortak olduk ve bu sene G(irls)20 Zirvesi’ne ve temsilcilerine tam destek sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. 2025 yılına kadar 100 milyondan fazla kadını iş hayatına kazandırarak; önemli ölçüde global büyüme sağlanmasını, yoksulluk ve eşitsizliğin azaltılmasını hedefleyen G(irls) 20 2015 Zirvesi’nin katılımcıları, G20 Brisbane Bağlılığı’na dahil oluyorlar. 2015’te G(irls) 20 temsilcilerini Radisson Blu Hotel, İstanbul Şişli’de ağırlamaktan onur duyuyoruz ve önümüzdeki sene de ev sahipliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Dahl: BM Kadınların Güçlenmesi İlkeleri ve G(irls) 20, Rezidor’un “Kadın Liderliği” Programını Destekliyor

Carlson Rezidor Türkiye Bölge Direktörü Sonja Dive-Dahl “Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi İlkeleri’ni imzalayarak ve G(irls)20 Zirvesi’ne ortak olarak, 2014 yılında başlatılan, değişen iş kültüründe hem kadınlara hem de erkeklere yardım etmeyi hedefleyen Rezidor’un “Kadın Liderliği” (Women in Leadership) programını destekliyoruz. Kadın Liderliği (Women in Leadership) girişimimizin temel unsurları çalışma koşulları, bireysel kariyer planları ve mobilite için daha esnek bir yaklaşım edinmeyi içeriyor. Rezidor’un amacı bu doğrultuda yeni ve yenilikçi çözümler üretmek. Biz, Rezidor’da hepimizin eşit şartlarda olmasını sağlamak için herkesin sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Kadın Liderliği (Women in Leadership) girişimi kurumumuzun çeşitliliğinde ve katılım kültüründe pozitif değişime yol açmak için büyük ve ileriye dönük bir görevi temsil ediyor.” dedi.

İnceleyin

Almanya’nın 4 ile seyahat uyarısı kalktı, Bentour Reisen memnuniyetle karşıladı

Tur operatörü Bentour Reisen, Alman hükümetinin Türkiye’de en sevilen turistik bölgeleri için seyahat uyarısını kaldırma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz