Anasayfa » Gündem » Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Satınalmadaki cinsiyet eşitsizliğini bu komite dengeleyecek!

Türkiye Satınalma Yöneticileri ve Profesyonelleri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında TÜSAYDER WOMEN Komitesi 9 Şubat 2019 tarihinde ilk Kadın Satınalmacı Çalıştayı’nı gerçekleştirdi.

“Tek Kanatla Kuş Uçmaz ve Birlikte Daha Güçlüyüz” sloganı ile hareket eden TÜSAYDER WOMEN Komite Başkanı Başkanı Dr. Sevgi Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Yüksekbaş ve Nilgün Kazancı Nurik  tarafından organize edilen çalıştaya TÜSAYDER’in kadın üyeleri katıldı. TÜSAYDER WOMEN’in hedef kitlesinde; satınalma mesleğine gönül vermiş, satın alma  tecrübelerini paylaşmak veya kendisini bir üst kademeye taşımak isteyen tüm kadın meslektaşlar, üniversite öğrencileri, gelecekteki kariyerlerinde satın alma mesleğini seçecek olan kadınlar, kadın istihdamına önem veren, Türkiye’nin ‘yerli ve milli’ statüsünde gelişime katkı sağlamayı amaçlayan tüm kurum ve kuruluşlar yer alacak.

Her sektörden kadın meslektaş sayısının artmasına hizmet edecek

TÜSAYDER WOMEN çatısı altında buluşarak, satın alma mesleğinin gelişmesine, her sektörden kadın meslektaş sayısının artmasına, yol gösterici olmak ve dolayısıyla istihdama katkı sağlamak adına yakın temasta olunacağı bir network oluşturulması amaçlanıyor. Bu kapsamda, sektörel bilgiler ve atamalar dahil olmak üzere her ay düzenli bilgilendirmelerin yapılacağı konusunda uzman konuklarla düzenli olarak seminerler organize edileceği, daha fazla kadın meslektaşımıza destek olmak amacıyla yazılı ve görsel basına bilgi verileceği iletildi.

Kadın dernekleri ile birlikte hareket edecek!

Çalıştay’da, TÜSAYDER WOMEN projesi kapsamında istihdamdaki eşitsizlik meselesinin farkında olan, Türkiye’nin gelişimi için kadınların daha fazla rol alması için çalışan tüm kadın dernekleri ile iletişim içinde olunacağı belirtildi. Gelişen ve değişen ekonomik koşullar; artık fiziki güçten çok, beyin gücüne dayalı çalışmaların yoğunluk kazandığını, bu nedenle de fark oluşturmak isteyen şirketlerin sadece erkek iş gücünü değil, satınalma yapan kadın beyin gücünü de dikkate alması gerektiği paylaşıldı.

Satın alma mesleğine gönül vermiş kadınlar tarafından, doğadan gelen yetenekleri sayesinde iş süreçlerine çok yönlü bakabilmeleri, krizleri çok iyi yönetebildikleri, empati yapma yetenekleri ile projeleri anlatma ve geri bildirim verme yetkinliklerinin yüksek olduğu ifade edildi. İşgücü kullanımı dağılımında tüm dünya ülkelerinde cinsiyet açısından kadınların aleyhine bir dağılım gösterdiği, dünyamızın daha yaşanılır bir yer olması için kadınların güçlenmesi gerektiği vurgulandı.

İnceleyin

Doğuştan şanslı hem de başarılı! Esen Hünal

Röportaj: Hatice Ünal Bilen – Fotoğraflar: Ümit Başer Alkaç The North Shiled Pub konseptinin kurucusu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz