Anasayfa » Gastro Güncel » Şehirden bağa yolculuk yaptırdılar…

Şehirden bağa yolculuk yaptırdılar…

12 Nisan Perşembe günü Fransa Sarayı’nda yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleşen “Şehirden Bağa Yolculuk”, davetlileri şehirden birkaç saatliğine  uzaklaştırıp üzümün doğduğu bereketli bağlara götürdü ve topraktan kadehe uzanan hikayeyi anlattı. Mey İçki CEO’su Levent Kömür ve Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’in de katıldığı etkinlikte yeme içme sektörünün yanı sıra Saffet Emre Tonguç, Günseli Kato gibi renkli isimler de yer aldı. Birbirinden farklı atölyelerin yer aldığı etkinlikte katılımcılar istedikleri içeriklere katıldılar ve “Zamanın Getirdikleri”, “4 Üzüm, 4 Hikaye” ve “Şaşırtan Uyumlar” gibi farklı deneyim alanlarının kurulduğu ‘Şehirden Bağa Yolculuk’ta üzümün yolculuğuna tanık oldular.

Uzmanlardan keyifli atölyeler

“4 Üzüm, 4 Hikaye” atölyesinde şarap uzmanları bu dünyanın hikayelerini anlatırken, 5 seans olarak gerçekleşen “Şaşırtan lezzetler” atölyesinde ise, katılımcılar farklı lezzetlerle ters köşe eşleşmeler yaptı. Şarap uzmanlarının anlatımlarıyla devam eden “Zamanın Getirdikleri” ve “En Özel Rekolte” atölyelerinde de üzümün hikayesi paylaşıldı.

Jabbar’dan canlı performans

Bu sene ilki gerçekleşen Şehirden Bağa Yolculuk’ta, misafirler şarap uzmanları ile iletişim fırsatı bulurken hem öğrendi hem de son dönemin sevilen sanatçısı Jabbar’ın canlı müzik performansı ile keyifli dakikalar geçirdi. Şehirden Bağa Yolculuk tüm davetlilerine unutulmaz bir gün yaşatarak İstanbul’a yeni ve renkli bir festival kazandırdı.

#Jabbar, #Festival, #Atolye

İnceleyin

Gıda sürdürülebilirliğinde lider Fransa!

67 ülkenin yer aldığı dünyanın en kapsamlı “Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi” yayınlandı. Üç temel başlıkta, 38 ...