Anasayfa » Sektör » Su üstü eğlence-spor konseptinde yeni trend: ‘Aquasport Park’

Su üstü eğlence-spor konseptinde yeni trend: ‘Aquasport Park’

Deniz kum güneş turizmine müdavim olanlar için artık yepyeni bir tatil konsepti var! Mayorka, KanaryaAdaları, İbiza, Karayip ve Bahamasahillerinden sonra ilk modülünü Antalya Belek’teki Port Nature Resort Luxury Hotel’de uygulayan Aquasport Park, “Deniz Benim Oyun Alanım” mottosuyla sınırsız eğlence, oyun ve deniz sporlarını sıra dışı bir konseptle tatil planlarınıza dahil ediyor. Bu modül ile sadece kıyı otellerini değil, aynı zamanda su üstü eğlence-spor konseptinin var olduğu tüm yatırımları da hedeflediklerini açıklayan Aquasport Park Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Hızal ile bu yepyeni konsepti ve yatırım planlarını konuştuk.

Uğur Bey, öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

uğur bey1977 yılında Sakarya’da dünyaya geldim. Dönemin şartları nedeniyle eğitimimi yarıda bırakıp erken yaşta çalışmaya başladım. Çalışırken bir taraftan da Sakarya Spor’un alt yapısında futbol oynamaya başladım. Hem çalışıyor hem futbol oynuyor diğer taraftan da eğitimimi açıktan bitirmeye çalışıyordum. Askerlik görevimden sonra sadece futbol oynamaya karar verdim. Fakat geçirdiğim sakatlık sebebi ile yolun çok başındayken bu isteğim gerçekleşmedi. Sonrasında TAV Havalimanları Holding’te çalışmaya başladım ve sektörde yaklaşık olarak 17 sene görev aldım. Sonrasında da çalışma hayatıma dostum Sinan Büyükay ile birlikte çalışma kararı aldım ve 14 aydır CPS PRESFORM’da çalışıyoruz. Ana iştigalimiz, otomotiv sektöründe parça üretmek. Ayrıca birçok proje üzerinde çalışıyoruz ki bunlardan ilki Aquasport Park oyun parkurları…

Aquasport Park’ı kuruluşu, hizmet ağı, ürünleri ve ortaklık yapısı doğrultusunda ana hatlarıyla tanıtır mısınız?

Aquasport Park kısaca su üstü eğlencespor konsepti. “Deniz Bizim Oyun Alanımız” mottosu ile turizm sektörüne yeni bir soluk ve enerji getiriyoruz ve de çok iddialıyız diyebilirim. Hizmet ağımız denize kıyısı olan her türlü turizm işletmesi. Hatta denizlerle kısıtlı değil, gölleri ve havuzları da buna katabiliriz. Ürün yelpazemiz çok geniş olduğundan birçok farklı uygulama modellerimiz bulunmakta.

Modülü detaylı olarak anlatır mısınız? Kullanıcılarına ne gibi uygulamalar sağlıyor?

Aquasport Park tamamı ile klişe haline gelmiş plaj eğlence kültürüne yeni bir soluk ve heyecan getirdi diyebiliriz. Ailelerin sadece çocuklarını güvenli bir şekilde eğlendirdiği değil; hep birlikte eğlendikleri, spor yapma imkanı buldukları ve yüzdükleri bir konsept bu.

Modülün bir tesise kurulum maliyeti nedir? İşletmelere göre hangi fiyat aralıklarında bulunuyor?

Ciddi yatırımlar planladık tabii ki ve buna bağlı olarak hemen üretime geçtik. Maliyetler ve fiyatlardan net olarak bahsedemeyeceğim. Çünkü her alan ve modüle göre değişkenlik gösteriyor. Ama yatırımcının ürüne olan ilgisinden ve üründen memnun kalmaları bizim çok doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor, bu da memnun edici tabii. Marka olarak ilk modülü kısa bir süre önce Antalya’da Port Nature Resort Luxury Hotel’de uyguladınız.

Yatırımlarınız bundan sonraki süreçte ne şekilde devam edecek, anlatır mısınız?

Dediğiniz gibi ilk lansmanımızı Port Nature Resort’ta gerçekleştirdik. Bu vesile ile nabız yoklama ve piyasayı değerlendirme fırsatı bulduk. Mevsimin Türkiye’de özellikle Antalya’da çok daha iyi ve uzun olması bizi lansman için o bölgeye yönlendirdi. Akdeniz bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden talep aldık ve bu bizi fazlasıyla mutlu etti. Yurt dışında hedef bölgelerimiz başta Kıbrıs olmakla beraber Yunanistan ve yakın coğrafyadaki komşularımız. Avrupa’dan talepler gelmeye başlaması da bizi o tarafa yönlendirecek gibi. Firma olarak gelen yoğun talepler doğrultusunda üretimimizi planlıyoruz ve üretime geçtik bile. Bu da ek yatırım yapmamıza sebebiyet verdi olumlu manada.

Turizm sektöründe deniz, kum, güneş turizmi yapan işletmelere yönelik hizmet algısını bağlı bulunduğunuz kulvarda nasıl değerlendirirsiniz? Bu alana yönelik hizmet algısı ve trendler ne yöne gidiyor?

Yıllardır turizmde eğlence sektöründe hep aynı şeylerle vakit geçiriyor, eğleniyoruz. Bizim ürünümüz sektöre canlılık kattı. Turizmde trend tatilde dinlenmenin yanında spor, beslenme alışkanlıklarının değişmesi, değişik aktiviteler sunmak oldu. Biz Aquasport Park olarak tüm kullanıcılarımıza eğlence, spor ve aktiviteyi aynı platformda sunuyoruz.

#spor, #eglence, #beslenme, #deniz

İnceleyin

Künefe bir kez daha Hatay’a tescillendi!

Hiç şüphesiz şerbetli tatlılar içerisinde en hafif ve faydalı olanı kaliteli bir Hatay künefesidir. Tereyağlı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir