Anasayfa » Sektör » Tolon, dünya prömiyerine hazır

Tolon, dünya prömiyerine hazır

Endüstriyel çamaşır yıkama sektörünün öncü markası Tolon, şimdi de bu başarılarını Türkiye ve Avrupa’nın dışına çıkararak dünyada da sektöre yön verenler arasına girmeye hazırlanıyor.

1937 yılında Kamil Tolon tarafından kurulan Tolon, endüstriyel çamaşır yıkama sistemleri sektöründe faaliyetlerini yürüten köklü bir aile firması. Bugün 3. kuşak tarafından yönetilen Tolon, 77 yıllık geçmişinde birçok ilke ve başarıya imza attı. 1950’li yıllardan itibaren, Türkiye’de ilk çamaşır makinesini, ilk bulaşık makinesini ve daha sonraki yıllarda da ilk havlu ve çarşaf katlama makinlerini üreterek, kendine sağlam bir yer edindi ve Türkiye’de uzak ara pazar lideri haline geldi.

MİNİMUM ENERJİYLE MAKSİMUM VERİMLİLİK

İzmir’de bulunan tesislerinde geçekleştirdiği üretimlerinde Ar-Ge’nin önemine inanan güçlü marka, ürettiği makinelerde her zaman müşterilerinin ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamayı hedefliyor. Sektörün ihtiyaçlarını yerinde değerlendirerek, minimum enerji ile maksimum verimi sağlayacak makineler üretiyor. Hizmetlerini sadece makine üretimi ve satışı ile sınırlandırmayan Tolon, aynı zamanda yeni açılacak işletmelere 77 yıllık tecrübesi ile projelendirme hizmetleri de veriyor. İşletmenin ihtiyaçlarını ve mekanını inceleyerek başlayan bu süreç, mekana en uygun boyuttaki makinelerin tespit edilmesi ve maksimum verimin sağlanması için sunulan öneriler ile devam ediyor. Müşterilerinin ilk kuruluş aşamalarından itibaren yanında yer alan Tolon, bu sayede oluşan güven ve dayanışma ile uzun yıllar süren bir birliktelik yakalayabiliyor.

ŞİMDİKİ HEDEFİ, DÜNYA PAZARI!

Tolon’un yurt içerisindeki bu başarısının en önemli sebeplerinden biri de yurt dışında yaptığı çalışmalar… Uzun yıllardır Türk ürünlerinin kabul göremediği ve standartlarını yakalayamadığı Avrupa pazarına da girerek kalitesini bir kez daha kanıtladı. Avrupa’daki önemli merkezlerde ürünlerini test ederek, gerekli olan standartları alarak bu standartları bir bir ürünlerine yansıtan Tolon, bu sayede Jensen gibi bir dünya devi ile de işbirliği içerisine girmeyi başardı. Jensen, üretiği tünel makinelerinin yanındaki diğer ürünleri için tedarikçi olarak Tolon’u seçti. Tolon şimdi de bu başarılarını Türkiye ve Avrupa’nın dışına çıkararak dünyada da sektöre yön verenler arasına girmeye hazırlanıyor.

İnceleyin

Akdeniz kruvaziyer sektörü 7-10 Mayıs’ta Kuşadası’nda

Akdeniz Çanağında 31 ülkeden 120 limanın üyesi olduğu Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği MedCruise’un 54. Genel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz