Anasayfa » Sektör » Tripa-Primus’dan “ EVO4 Kurutma Teknolojisi”

Tripa-Primus’dan “ EVO4 Kurutma Teknolojisi”

Endüstriyel çamaşırhane sektörünün önde gelen markalarından Primus, geliştirdiği EVO4 kurutma teknolojisi ile turizm profesyonellerine %60 enerji tasarruflu, servis maliyeti düşük, bakımı kolay teknolojik çözümler sunuyor.

Endüstriyel çamaşırhane sektörünün önde gelen markalarından Primus, endüstriyel çamaşırhanelerde de tüketimin en fazla olduğu makinelerden biri olan kurutma makineleri için EVO4 kurutma teknolojisini geliştirdi. EVO4 sistemi sayesinde enerji sarfiyatında %60’dan fazla tasarruf elde edilirken aynı zamanda bu sistem ile atık havanın %100 geri dönüşümü de sağlanmaktadır. Sistemde kurutma makinesine sıcak hava atım bağlantısı yapılmaz. Bu hava özel ısı geri kazanım pompaları ile kurutma evresinde tekrar kullanılır. Egzoz bağlantısı olmaması birçok işletme için tesisat ve havalandırma maliyeti gibi ilk yatırım maliyetini ortadan kaldırır. Birçok çamaşırhanenin bodrum katında olduğunu varsayar isek egzoz havalandırma sisteminin yeraltında oluşturmanın ne kadar maliyetli olduğu açıktır. İşletme bu yatırım maliyeti dışında bir de işletme maliyetinden de kazançlı çıkar.

ELEKTRİK GİDERLERİNİ AZALTIR

Standard kurutma makinelerinde 10-25 KW ısıtma elementi varken, EVO4 teknolojisine sahip kurutma makinelerinin ısıtma elementi 4 KW’dan azdır. Sıcak havanın %100 kullanılması sayesinde elektrik giderleri de en az seviyede olur. EVO4 kurutma teknolojisinin olağanüstü sonuçları daha önce birçok alanda kullanılmıştır. Klima sistemi, ısı pompaları, buzdolabı ve araba klima sistemleri vb. yerlerde de bu teknoloji benzeri kullanılmıştır.

SERVİS MALİYETİ DÜŞÜK

Sistem hem tasarruflu hem de bakımı kolay, servis maliyeti düşük, son derece basit dizayn edilmiş bir sistemdir. PRIMUS 9,11,13,16 kg/ sefer olan makinelerde bu özel teknolojiyi kullanıcılara sunmaktadır.

İnceleyin

Akdeniz kruvaziyer sektörü 7-10 Mayıs’ta Kuşadası’nda

Akdeniz Çanağında 31 ülkeden 120 limanın üyesi olduğu Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği MedCruise’un 54. Genel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz