Anasayfa » Gündem » TTYD Yönetim Kurulu’ndan yeni Bakan’a ziyaret

TTYD Yönetim Kurulu’ndan yeni Bakan’a ziyaret

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret eden TTYD Yönetim Kurulu, Oya Narin Başkanlığında sunduğu görüş belgesinde, sektörün finansman ihtiyaçları, tahsis sürelerinin uzatılması, girdi maliyetleri, ihracatçı destekleri ve esnek çalışma düzenlemelerine ilişkin görüş ve önerilerini bildirdi.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu, Dernek Başkanı Oya Narin’in Başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Mehmet Ersoy’a bir ziyarette bulundu. TTYD Başkanı Oya Narin ziyarette Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinin, sektörü ve turizm STK’larını iyi tanıyan başarılı bir iş insanı olarak Mehmet Ersoy’a tevdiinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Mehmet Ersoy: “Benden beklentinin yüksek olduğunu biliyorum, bu bilinçle çalışacağım”

Bakan Ersoy da sektörün içinden gelen bir temsilci olarak kendisinden beklentilerin yüksek olduğunu bildiğini ve bu beklentileri karşılamak için çalışacağını, Cumhurbaşkanlığı Sisteminde hızlı karar alma imkanının olduğunu, kabinede Bakanlar arasında çok iyi bir uyum yakalandığını ve bürokrasiye takılmadan birçok konunun hızlıca çözüme kavuşturulduğunu vurguladı. Bakan Ersoy önceliğinin kısa vadede turizm sektörünün iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi ve iş yapmanın önündeki engellerin kaldırılması şeklinde tanımladı ve bu engellerin kaldırılmasının en önemli teşvik etkisi yapacağını vurguladı.

TTYD, Bakanlık’la birlikte çalışma arzusunu vurguladı

Başkan Narin görüşmede Bakan Ersoy’a bir görüş belgesi de sundu. Sunulan belgede, turizm sektörünün finansman ihtiyaçları, tahsis sürelerinin uzatılmasına ilişkin düzenlemeler, girdi maliyetleri, ihracatçı destekleri ve turizm sektöründe esnek çalışma düzenlemelerine ilişkin görüş ve öneriler yer aldı ve Bakanla düzenli olarak bir araya gelme ve birlikte çalışma arzusu vurgulandı. Görüşmede ayrıca TTYD’nin en önemli misyonlarından biri olarak turizm sektörüne yabancı yatırımcı çekilmesi için Bakanlıkla işbirliği arzusu dile getirildi.

Görüşme sonunda TTYD’nin hazırlamış olduğu “Turizmde Dönüşüm” programı ile Kurum gündemindeki konuların en kısa sürede Bakan’ın ekibiyle birlikte katılacağı bir çalışma toplantısında ele alınmasına karar verildi. TTYD Heyeti ayrıca 21 Temmuz 2018 günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanan Ömer Arısoy ve Nadir Alpaslan ile de bir araya gelerek yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu.

İnceleyin

Kayseri turizmi, Ortadoğu’ya açılıyor

Son yıllarda yurt dışında önemli gelişmeler kaydeden Kayseri’nin turizm potansiyeli, yeni hedeflere doğru yol almaya ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz