Anasayfa » Gündem » TÜİK, yurtiçi seyahat istatistiklerini açıkladı

TÜİK, yurtiçi seyahat istatistiklerini açıkladı

TÜİK, 2018 yılın 3. Çeyrek (Temmuz, Ağustos ve Eylül) dönemi Hane halkı Yurt içi Seyahat İstatistiklerini açıkladı. Buna göre 2018 yılı 3. Çeyreğinde seyahat sayısı %1.5 azalırken harcamalar %18,6 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılın 3. Çeyrek (Temmuz, Ağustos ve Eylül) dönemi Hane halkı Yurtiçi Seyahat İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre, bu dönemde yurt içinde ikamet eden 24 milyon 999 bin kişi seyahate çıktı. Seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,5 azalarak 32 milyon 537 bin seyahat olarak gerçekleşti.

Seyahat sayısı azaldı, harcamalar arttı

Yerli turistlerin, yurt içinde yaptıkları seyahat harcamaları 2018 yılının III. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 18,6 artarak 21 milyar 138 milyon 934 bin TL olarak gerçekleşti.

Harcamalar ortalama 650 TL!

3. çeyrekte seyahate çıkanlar 333 milyon 38 bin geceleme yaptı. Ortalama geceleme sayısı 10,2 gece, seyahat başına yapılan ortalama harcama ise 650 TL oldu.

İnceleyin

I-MICE’den ‘Salda Gölü ve Kaz Dağları’ manifestosu!

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) İcra Kurulu, son dönemde büyük tepkilere yol açan Salda Gölü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz